IBM szuperszámítógép Nvidia grafikus csipekkel
Hasonló rendszereket építettek már kísérleti jelleggel, azonban nem olyan nagy szervergyártók, mint az IBM. Az iDataPlex Dx360 M3 elnevezésű szervermodul másik újítása a megbízhatóság, az IBM mérnökeinek ugyanis a cég állítása szerint sikerült kikísérletezniük, hogy mely feladatoknál lehet hasznos a GPU-k bevonása, és melyeknél nem. Sumit Gupta az Nvidia Tesla projektjének feje ezzel kapcsolatban a sajtónak elmondta, hogy az ilyen hibrid rendszerekben a grafikus csip elsősorban olyan speciális, matematikai/számítási tevékenységeknél lehet hasznos, mint például egyes molekulák viselkedésének meghatározása. A hagyományos feladatokat, így az alkalmazások indítását vagy a fájlok beolvasását továbbra is a CPU végzi el.
Az új hibrid IBM szervermodul egybeépíthető más Dx360 M3 rendszerekkel oly módon, hogy ezáltal különleges feladatokra szabott, nagyteljesítményű szuperszámítógépeket építhessenek belőlük. A Kék Óriás egyelőre nem nyilatkozott a termék forgalmazásával és várható árával kapcsolatban.
Kapcsolódó cikkek
- IBM 1,6 PFLOPS teljesítményű szuperszámítógép Xeon lapkákkal
- Watson, a nyerőgép
- Komputer kontra emberi elme: az IBM Watsonja a Jeopardy! szellemi vetélkedő szuperbajnokaival mérkőzik meg
- Nvidia GTX470, vagy ATI HD 5850/5870?
- A mostaniaknál ezerszer gyorsabb szuperszámítógépet épít az nVidia
- Az AMD leelőzte az nVidiát a grafikuspiacon
- Megérkeztek a legolcsóbb DirectX11-es Fermi-kártyák
- Nvidia 3D Vision Sorround
- Kvízjátékban szerepel az IBM szuperszámítógépe
- Nvidia alapú Zotac grafikus kártyák
IT ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Új törvény szabályozza a kiberbiztonságot
A Parlament elfogadta a kiberbiztonsági szabályozás új keretrendszerét, a Magyarország kiberbiztonságáról szóló törvényt. A jogszabály új kötelezettségeket is ró az érintett vállalatokra – hívja fel a figyelmet a Baker McKenzie nemzetközi ügyvédi iroda. A jogszabálynak meg nem felelő cég akár 10 millió eurós bírsággal nézhet szembe.
Minden századik magyart érintett már idén pénzügyi csalás – mutatjuk, hogyan úszhatod meg!
Egyre kifinomultabb pénzügyi csalásokkal szemben kell felkészülni. Ez csak akkor lehet eredményes, ha a felhasználók is tudatosabbak, és nem engednek a csalók trükkjeinek.
Karácsony körül is fokozottan figyeljünk a biztonságra
Közelegnek az ünnepek, készülünk a pihenésre, de még egy utolsó hajrá vár valószínűleg mindenkire. Fontos, hogy ilyenkor vigyázzunk magunkra és telefonunkra is, a HONOR pedig pár egyszerű, de a biztonság szempontjából kifejezetten hasznos tippel próbálja segíteni a felhasználókat.
A K&H élen jár az IT hatékonyság mérésében
A banki szektorban egyedülálló módszerrel monitorozza fejlesztéseit és méri az IT fejlesztések hatékonyságát a K&H. Ezt a tevékenységét saját maga, házon belül látja el, amivel szintén egyedülállónak számít a piacon. Az ún. Fast Function Point módszertan segítségével a K&H folyamatosan feltárja a fejlesztési folyamatok és rendszerek optimális működésére épülő fejlesztési pontokat, a költséghatékonyságot és a projektek komplexitását, ezzel lehetőséget adva, hogy szakemberei innovatív fejlesztéseket valósítsanak meg a visszajelzések alapján.
Ki vigyáz az adataidra, ha te nem? – a magyarok 90 százalékánál már próbálkoztak online csalók, adathalászok
Találkoztál már az online térben adathalászokkal? Estél már áldozatául vírusoknak, hackereknek? Ismered az online veszélyeket és védekezel is ellenük? Az ESET biztonsági szoftverek hazai forgalmazója, a Sicontact Kft. 2024 októberében ezeket a kérdéseket tette fel generációs attitűdkutatása során. Jó hír, hogy az online veszélyek ismertsége egyre magasabb és egyre többen védekeznek a tudatosság mellett védelmi szoftverekkel is – de még bőven van tennivalónk.