Nvidia alapú Zotac grafikus kártyák
A kaliforniai cég számára 6000 munkás Kínában készíti a minőségi termékeket. A fiatal vállalkozást alig négy éve, 2006-ban alapították, de mint tudjuk, az informatikai szakmában gyorsan repül az idő. A Zotac USA 130 kutató és fejlesztőmérnököt alkalmaz a termékei fejlesztéséhez, amelyeket regionális kereskedelmi irodáin keresztül már világszerte értékesít.
Még 2008 őszén az Nvidia kicsit felturbózta a 260-as grafikus motorját, az új GPU-ban 24-gyel több processzormag gyártja a frameket a játékokhoz. A kis kettes a Zotac 260-as nevében ezt a második generációs grafikus magot jelöli, az AMP és GTX kiadásokkal összesen 21 féle modellt készül belőlük. A 24 plusz feldolgozó egység 10 százalékkal dobta meg a DirectX 10-es kártya teljesítményét a 3 D-s játékok és a grafikai alkalmazások alatt. Az NVIDIA CUDA és PhysX technológia ma már nem újdonság, viszont a Zotac 260-as szépen teljesít, a tesztek alapján az ATI 4850-es és a 4870-es között van.
A Zotac 260-as változat 216 processzormagja mellé 896 MB GDDR3 grafikus memória társult, melyet a GPU egy 448 bit széles memória buszon keresztül ér el. Az alap órajel 576 MHz, a memóriák 1998 MHz-en száguldanak overclock nélkül. Az S-Video kimenet mellett két, dual-linkbe köthető DVI csatlakozónk van a monitor(ok) számára. Két adapter, egy HDMI és egy D-SUB átalakító is van a dobozban. A tápellátását két darab hat tűs konnektoron keresztül kell biztosítanunk. A kártya támogatja az Nvidia SLI-t, így akár három hasonló kártyából is építhetünk grafikus erőművet magunknak.
Egy fokozattal visszaváltva és pár tízezer forinttal alacsonyabb áron megkaphatjuk a Zotac 250 ECO-t. Az Nvidia GeForce GTS 250-es kiváló egyensúlyt teremt a szuper grafikus teljesítmény és a hatékony energiafelhasználás között. Az Eco modell fejlesztésekor a Zotac az energiafelhasználás optimalizálására és radikális csökkentésére tette a hangsúlyt. A DirectX 10 kompatibilis GPU-ban 128 shader feldolgozó egység bűvöli a képpontokat és 256 bites adatpályán éri el az 512 MB-os GDDR3 memóriát. A gyári processzor órajel 675 MHz, a memóriák pedig 2 GHz-en dolgoznak. A maximum 2560x1600 pixeles képet egy D-SUB, egy DVI vagy egy HDMI kimenetről vihetjük át a monitorunkra. A tápenergia biztosításához egy 8 tűs csatlakozóra lesz szükségünk.
Kapcsolódó cikkek
- Nvidia GTX470, vagy ATI HD 5850/5870?
- Az AMD leelőzte az nVidiát a grafikuspiacon
- Megérkeztek a legolcsóbb DirectX11-es Fermi-kártyák
- Nvidia 3D Vision Sorround
- 3D PC-forradalomról beszélt az Nvidia főnöke a Computex-en
- IBM szuperszámítógép Nvidia grafikus csipekkel
- Akár főzni is lehetne az Nvidia GTX480-al
- Az NVIDIA végre bemutatta első Fermi-alapú videókártyáit
- Kinyírja a videokártyát az új Nvidia driver
- Az Nvidia korlátozza a CPU-s PhysX-támogatást
IT ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Új törvény szabályozza a kiberbiztonságot
A Parlament elfogadta a kiberbiztonsági szabályozás új keretrendszerét, a Magyarország kiberbiztonságáról szóló törvényt. A jogszabály új kötelezettségeket is ró az érintett vállalatokra – hívja fel a figyelmet a Baker McKenzie nemzetközi ügyvédi iroda. A jogszabálynak meg nem felelő cég akár 10 millió eurós bírsággal nézhet szembe.
Minden századik magyart érintett már idén pénzügyi csalás – mutatjuk, hogyan úszhatod meg!
Egyre kifinomultabb pénzügyi csalásokkal szemben kell felkészülni. Ez csak akkor lehet eredményes, ha a felhasználók is tudatosabbak, és nem engednek a csalók trükkjeinek.
Karácsony körül is fokozottan figyeljünk a biztonságra
Közelegnek az ünnepek, készülünk a pihenésre, de még egy utolsó hajrá vár valószínűleg mindenkire. Fontos, hogy ilyenkor vigyázzunk magunkra és telefonunkra is, a HONOR pedig pár egyszerű, de a biztonság szempontjából kifejezetten hasznos tippel próbálja segíteni a felhasználókat.
A K&H élen jár az IT hatékonyság mérésében
A banki szektorban egyedülálló módszerrel monitorozza fejlesztéseit és méri az IT fejlesztések hatékonyságát a K&H. Ezt a tevékenységét saját maga, házon belül látja el, amivel szintén egyedülállónak számít a piacon. Az ún. Fast Function Point módszertan segítségével a K&H folyamatosan feltárja a fejlesztési folyamatok és rendszerek optimális működésére épülő fejlesztési pontokat, a költséghatékonyságot és a projektek komplexitását, ezzel lehetőséget adva, hogy szakemberei innovatív fejlesztéseket valósítsanak meg a visszajelzések alapján.
Ki vigyáz az adataidra, ha te nem? – a magyarok 90 százalékánál már próbálkoztak online csalók, adathalászok
Találkoztál már az online térben adathalászokkal? Estél már áldozatául vírusoknak, hackereknek? Ismered az online veszélyeket és védekezel is ellenük? Az ESET biztonsági szoftverek hazai forgalmazója, a Sicontact Kft. 2024 októberében ezeket a kérdéseket tette fel generációs attitűdkutatása során. Jó hír, hogy az online veszélyek ismertsége egyre magasabb és egyre többen védekeznek a tudatosság mellett védelmi szoftverekkel is – de még bőven van tennivalónk.