Ingyenesen elérhető a Novell levelezőprogramjának otthoni változata
A Novell több mint 21 éve foglalkozik csoportmunka rendszerek fejlesztésével, és világszerte számos nagyvállalatnál és intézménynél bizonyított már csoportmunka-támogató rendszere, a GroupWise. A Novell technológiák támogatására létrejött önálló, független szervezetként működő Open Horizons közösség önkéntes fejlesztői és tesztelői pedig elérkezettnek látták az időt arra, hogy mindezt a tapasztalatot és a legújabb fejlesztések eredményeit az otthoni felhasználókkal is megosszák. Mivel a GroupWise@Home nem függ postahivataltól (nem igényel szerver oldali telepítést), az ügyfélprogram ezért önálló IMAP/POP3-ügyfélként használható, így Windows operációs rendszerre gyorsan és egyszerűen telepíthető.
Hogyan használható a GroupWise@Home?
Már a Kezdőlapba közvetlenül beépíthetők a Web 2.0-es eszközök, ahol testreszabott kezelőpultokat hozhatunk létre, így könnyebben elérhetők az általunk használni kívánt eszközök és információk. Egyetlen helyen gyűjthetünk össze minden funkciót: e-mailt, határidőnaplókat, feladatokat, kapcsolatokat, weboldalakat, RSS hírfolyamokat, wikiket, blogokat, webes alkalmazásokat és még sok minden mást – így nem kell a rengeteg nyitott ablak között lépkedni. A vizuális elemekre épülő alkalmazás használata gyorsan és könnyen elsajátítható, kellemes meglepetést okoz, milyen rendezetté és áttekinthetővé válnak személyes e-mailjeink, programjaink és feladataink.
Mi mindenre használható a GroupWise@Home?
E-mail-ezés
Az e-mail ma már a kommunikáció elsődleges eszköze, amely nem csak az üzleti, de a magánéletben is egyre fontosabb. A GroupWise@Home leegyszerűsíti az elektronikus levelek kezelését, azzal hogy egyszerre több postafiókot is egyetlen központi felületen jelenít meg. A GroupWise@Home a POP és az IMAP protokoll segítségével könnyen tudja kezelni akár a külső e-mail postafiókjainkat is. A webes levelezőrendszerekkel ellentétben könnyebben testre szabhatjuk a postafiókunkat, például könnyebben megtalálhatjuk leveleinket, ha a fontosabbakat különböző színkódokkal jelöljük vagy személyre szabott tárgyat rendelünk hozzájuk. Így mindazok a szolgáltatások elérhetők, amelyeket csak egy professzionális levelezőprogram képes nyújtani.
Névjegyek és kontaktok karbantartása
A GroupWise@Home segítségével részletes információkat rögzíthetünk azokról az emberekről, akikkel kapcsolatot tartunk, így kapcsolati listánkat az ismerősök hálózatának kiépítésére szolgáló eszközzé alakíthatjuk át. A listához fényképeket is hozzáadhatunk, és minden felhasználóhoz annyi telefonszámot és e-mail címet vehetünk fel, amennyi csak létezik. Beilleszthetünk továbbá személyes weboldalakat (blogokat, iwiw, Facebook és LinkedIn) is. A számos további lehetőség mellett számon tarthatjuk barátaink és minden egyes családtagunk névnapját, születésnapját, egyéb eseményeket.
Feladatok kezelése
A GroupWise@Home olyan, mintha saját személyes projektmenedzserünk lenne. Már néhány egyszerű billentyűleütéssel is létrehozhatunk feladatokat: ha például e-mailt kapunk, egyszerűen feladattá alakíthatjuk, ha áthúzzuk valamelyik feladatmappába. Megadhatunk részfeladatokat is, amelyek a projekt megvalósításához szükséges valamennyi lépést mutatják. A befejezettség mértékét százalékosan jelző mező segítségével minden feladat és részfeladat esetén nyomon követhetjük az előrehaladást. Feladataink között úgy tarthatunk rendet, hogy fontossági sorrendbe állítjuk és kategóriákba rendezzük őket. A kategóriákhoz színeket rendelhetünk, így egyetlen pillantással megtalálhatjuk és elérhetjük az adott projektekhez kapcsolódó elemeket. A feladatokat teljesítési határidejük szerint rendezhetjük és meg is szűrhetjük, hogy csak azok jelenjenek meg, amelyek megfelelnek bizonyos ismérveknek.
A GroupWise@Home bárki számára ingyenesen letölthető. Mivel ez egy ingyenes szoftverprojekt, a felhasználók nem fordulhatnak a Novellhez terméktámogatási szolgáltatásért. Bármely speciális GroupWise@Home funkció, valamint számos más szolgáltatás esetében is az Open Horizons közösség önkéntesei szívesen nyújtanak segítséget.
Kapcsolódó cikkek
- Nyílt rendszerű szoftverek az Országos Vérellátó Szolgálatnál
- Novell: rendszergazdai tevékenység szoftver felügyelete Unix és Linux platformon
- Stagnáló it-piacon bevételnövekedésre számít a Novell
- Dinamikusan fejlődik a személyazonosság-kezelési piac
- Magyar nyelven is elérhető a Novell Teamig + Conferencing
- Novell OES 2: Harmóniában a Linux és a Windows
- Novell Magyarország: kedvezményes SUSE Linux előfizetést és nemzetközi "YES" minősítést ad a hardvergyártóknak
- Az oktatásban is előretör a Linux
- Újabb részletek: Szabadalmi megegyezést is bejelentett a Microsoft és a Novell
- Magyar Linux oktatóközpont a Novell globális TOP 25 képzési partnerei között
IT ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Felmérés: a hollandiai szervezetek negyede nincs felkészülve kibertámadásra
Hollandiában a közepes és nagyvállalatok negyede nincs felkészülve egy esetleges kibertámadásra – jelentette hétfőn az NLTimes című holland hírportál a KPN holland távközlési vállalat megrendelésére készült felmérésre hivatkozva, amelyben kiemelik az egészségügyi szektor veszélyeztetettségét is.
A Samsung új szintre emeli okostévéinek biztonságát
A Samsung saját fejlesztésű kriptográfiai modulja, a Samsung CryptoCore* megszerezte a Nemzeti Szabványügyi és Technológiai Intézet (NIST) rangos FIPS 140-3 tanúsítványát**. A titkosítási minősítés a vállalat azon elhivatottságát támasztja alá, hogy okostelevízióin is kiemelkedő biztonsági és adatvédelmi megoldásokat nyújtson a felhasználóknak.
Az otthoni rehabilitációt segíti a Széchenyi-egyetem mesterséges intelligenciával működő fejlesztése
A győri Széchenyi István Egyetemen jelenleg is több egészségtechnológiai fejlesztés zajlik. Az egyik közülük lehetővé teszi, hogy a betegek a saját otthonukban végezhessék el a rehabilitációjukhoz szükséges fizikai gyakorlatokat. A mesterséges intelligencián alapuló szoftver nemcsak kiértékeli a mozgássor pontosságát, de képes arra is, hogy a kezelőorvosnak erről teljes körű jelentést küldjön.
Kiemelkedő kiberbiztonsági minősítést kapott a Schneider Electric megoldása
A világ első adatközponti infrastruktúra menedzsment (DCIM) hálózati kártyája lett a Schneider Electric EcoStruxure IT Network Management Card 3 megoldása, amely megkapta a Nemzetközi Elektrotechnikai Bizottság (IEC) IEC 62443-4-2 Security Level 2 (SL2) minősítését. Az új minősítés szigorúbb követelményeket takar és kiberbiztonsági szempontból nagyobb ellenállóképességet jelent, mint a tavaly elnyert SL1.
Szélesebb, merészebb, gazdagabb az új AGON PRO gaming monitor
Az AGON by AOC – a világ egyik vezető gaming monitor* és IT-kiegészítő márkája – büszkén jelenti be az AGON PRO AG346UCD, egy élvonalbeli 34 hüvelykes (86,4 cm) ívelt gaming monitor bevezetését. A gaming rajongóknak szánt AGON PRO felső kategóriás termékcsaládjának W-OLED és QD-OLED sorozatát ez az új modell QD-OLED panellel, 175 Hz képfrissítési sebességgel és UWQHD (3440x1440) felbontással egészíti ki. Az AG346UCD új mércét állít fel a magával ragadó játékélmény terén, különösen a széles, kiterjedt RPG vagy a történet-vezérelt játékok, valamint a szimulátoros autóversenyek, repülésszimulátorok és akciódús műfajok esetében.