Kvízjátékban szerepel az IBM szuperszámítógépe
A valódi kihívás abban rejlik, hogy ezúttal nem matematikai jellegű feladatban, például egy sakkjátszmában verseng a számítógép az emberi elmével, hanem az élő nyelvvel kell megbirkóznia. Ez azt jelenti, hogy nem csupán száraz tényeket és adatokat kell ismernie, hanem kezelnie kell tudni a szóvicceket, a humort, az utalásokat és a különböző hétköznapi beszédfordulatokat is. A masinát három éven keresztül készítették föl a megmérettetésre és az utóbbi hónapokban emberekkel való versengésben is tesztelték.
A Watson-terv része az IBM hosszú távú mesterséges intelligencia fejlesztési projektjének, azaz nem csupán a tévés vetélkedő fődíjára pályáznak. A fejlesztés rövidebb távon arra irányul, hogy az emberi beszédet és az élő nyelvet jobban kezelő szoftvereket, például keresőket lehessen alkotni.
A „Jeopardy” (jelentése: „kockázat”) évtizedek óta a legnépszerűbb televíziós kvízjáték a tengerentúlon. Egyedisége abban rejlik, hogy nem kérdésekre kell válaszolni benne, hanem fordítva, a válaszokhoz kell kitalálni a megfelelő kérdést (pl.: 42 – Mi az élet értelme?).
Kapcsolódó cikkek
- IBM 1,6 PFLOPS teljesítményű szuperszámítógép Xeon lapkákkal
- Watson, a nyerőgép
- Komputer kontra emberi elme: az IBM Watsonja a Jeopardy! szellemi vetélkedő szuperbajnokaival mérkőzik meg
- IBM szuperszámítógép Nvidia grafikus csipekkel
- Új vízhűtéses szuperszámítógép az IBM-től
- Újabb IBM szuperszámítógép, kétmillió laptop erejével
- 1 PFLOPS-os IBM szuperszámítógép
- A világ leggyorsabb polgári szuperszámítógépe
- Az első amerikai szuperszámítógép Oroszországnak
- Sikerült számítógéppel modellezni egy agyféltekét
Infotársadalom ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Siemens Xcelerator: az Eplan és a Siemens zökkenőmentes adatátvitelt tesz lehetővé a gépgyártásban
A Siemens és az Eplan hatékonyabbá teszi a tervezési és gyártási folyamatokat a gépeket és gyártósorokat építő ügyfeleik számára.
A Z-generáció tudja milyen munkahelyet szeretne
Az önérvényesítés, a munkahelyi környezet, az anyagiak, a társas kapcsolatok, valamint a kreativitás, illetve a szellemi ösztönzők azok a legfőbb munkaértékek, amelyek a STEM pályára lépő Z-generációs fiatalok számára meghatározóak a leendő munkahelyük kiválasztásában és az ottani megmaradásukban – derül ki a Becsei Lilla pályaorientációs szakember friss, országos, reprezentatív kutatásából, amit az Együtt a Jövő Mérnökei Szövetséggel együttműködésben készített el a 12. osztályos magyar tanulók körében.
Az LG 2025-ös QNED evo termékcsaládja jelentős technológiai fejlődésen ment át
Az LG Electronics (LG) bemutatja a megújult, 2025-ös QNED evo termékcsaládját egy újonnan szabadalmaztatott, széles színskálát biztosító technológiával. A készülékek valódi 4K felbontású képet és akár 144 Hz*-es képfrissítési rátát tesznek lehetővé vezeték nélküli kapcsolódással, ultraalacsony késleltetéssel. Emellett a széria tagjai továbbfejlesztett mesterséges intelligencia alapú kép- és hangfeldolgozást, és személyre szabhatóságot biztosítanak a webOS 25-ön keresztül.
Új törvény szabályozza a kiberbiztonságot
A Parlament elfogadta a kiberbiztonsági szabályozás új keretrendszerét, a Magyarország kiberbiztonságáról szóló törvényt. A jogszabály új kötelezettségeket is ró az érintett vállalatokra – hívja fel a figyelmet a Baker McKenzie nemzetközi ügyvédi iroda. A jogszabálynak meg nem felelő cég akár 10 millió eurós bírsággal nézhet szembe.
Sikertörténet: a Széchenyi-egyetem exitált drónfejlesztő startup cégéből
A győri Széchenyi István Egyetem jelentős hozzáadott értékkel vállalt szerepet a három éve egy szakmai partnerrel és egy tőkebefektetővel létrehozott ABZ Innovation Kft. eredményeiben, amelynek visszaigazolását a piaci siker jelenti. Az intézmény november végén értékesítette a drónfejlesztéssel és -gyártással foglalkozó startup cégben meglévő tulajdoni hányada jelentős részét.