Vírusok: már az iPad sem akadály
A hihetetlenül népszerű iPad – az RBC Capital elemzőcég adatai szerint heti 200 ezer darabot adnak el belőle – sem „vírusmentes”: a Panda Security szakemberei szerint a vírusírók megtalálták a módját, hogy kártevőt juttassanak az amúgy meglehetősen nehezen hozzáférhető rendszerbe.
– Tavaly már adtunk ki figyelmeztetést arról, hogy egy bizonyos iPhone/Eeeki nevű féreg bejuthat a feltört iPhone-okba, vagyis a technológia már adott – kommentálta a hírt Sándor Zsolt, a Panda Security magyarországi igazgatója. – Mivel az iPhone és az iPad operációs rendszere közös, nem nehéz kitalálni, mi következik most.
A szakemberek szerint mindez annak ellenére történt, hogy az Apple egy zárt rendszert alkotott: perifériák csatlakoztatására nincs lehetőség, és a szoftverek telepítése is csak a gyártó saját App Store-jából engedélyezett.
– Nyilván nem arról szól a történet, hogy az iPadok tömegesen fertőződnek meg az elkövetkezendő hetekben – tette hozzá Sándor Zsolt. – Egyelőre még amúgy is csak a feltört példányokról van szó. Itt igazából a trendek az érdekesek: hiába a zárt rendszer, a kiberbűnözők mindig megtalálják a módját, hogy valahogy bejuttassák a kártevőiket. Ráadásul az Apple termékei egyre nagyobb népszerűségnek örvendenek az olyanok körében, akik csak használják az ilyen „kütyüket”, de nem értenek hozzá igazán. Így minél többen használják például az iPadeket, annál nagyobb értéket fog képviselni a kártevők létrehozóinak szempontjából ez a piac; és minél kevesebb a szakértelem felhasználói részről, annál könnyebb dolga lesz a vírusoknak.
A fertőzést bemutató videó elérhető: http://vimeo.com/12746363
Kapcsolódó cikkek
- Ingyenesen elérhető a Norton Identity Safe béta verziója
- McAfee Mobile Security 2.0: erős biztonság az okos-telefonok és táblagépek számára
- iPad 2 8GB – Pénztárcakímélő Apple tablet?
- Egy hét múlva debütál az iPad 3
- Új mobilbiztonsági megoldásokkal jelentkezett a McAfee
- iPad 3 premier március első hetében?
- Befagyott a toplista - Az ESET javasolja, hogy ellenőrizzük a DNS beállításokat
- Windows 7 alatt is bizonyított a VirusBuster
- Veszélyben a mobilok: az ESET Software vírus-előrejelzése
- Japán "biológiai" fegyver a számítógépes támadások ellen
IT ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Új törvény szabályozza a kiberbiztonságot
A Parlament elfogadta a kiberbiztonsági szabályozás új keretrendszerét, a Magyarország kiberbiztonságáról szóló törvényt. A jogszabály új kötelezettségeket is ró az érintett vállalatokra – hívja fel a figyelmet a Baker McKenzie nemzetközi ügyvédi iroda. A jogszabálynak meg nem felelő cég akár 10 millió eurós bírsággal nézhet szembe.
Minden századik magyart érintett már idén pénzügyi csalás – mutatjuk, hogyan úszhatod meg!
Egyre kifinomultabb pénzügyi csalásokkal szemben kell felkészülni. Ez csak akkor lehet eredményes, ha a felhasználók is tudatosabbak, és nem engednek a csalók trükkjeinek.
Karácsony körül is fokozottan figyeljünk a biztonságra
Közelegnek az ünnepek, készülünk a pihenésre, de még egy utolsó hajrá vár valószínűleg mindenkire. Fontos, hogy ilyenkor vigyázzunk magunkra és telefonunkra is, a HONOR pedig pár egyszerű, de a biztonság szempontjából kifejezetten hasznos tippel próbálja segíteni a felhasználókat.
A K&H élen jár az IT hatékonyság mérésében
A banki szektorban egyedülálló módszerrel monitorozza fejlesztéseit és méri az IT fejlesztések hatékonyságát a K&H. Ezt a tevékenységét saját maga, házon belül látja el, amivel szintén egyedülállónak számít a piacon. Az ún. Fast Function Point módszertan segítségével a K&H folyamatosan feltárja a fejlesztési folyamatok és rendszerek optimális működésére épülő fejlesztési pontokat, a költséghatékonyságot és a projektek komplexitását, ezzel lehetőséget adva, hogy szakemberei innovatív fejlesztéseket valósítsanak meg a visszajelzések alapján.
Ki vigyáz az adataidra, ha te nem? – a magyarok 90 százalékánál már próbálkoztak online csalók, adathalászok
Találkoztál már az online térben adathalászokkal? Estél már áldozatául vírusoknak, hackereknek? Ismered az online veszélyeket és védekezel is ellenük? Az ESET biztonsági szoftverek hazai forgalmazója, a Sicontact Kft. 2024 októberében ezeket a kérdéseket tette fel generációs attitűdkutatása során. Jó hír, hogy az online veszélyek ismertsége egyre magasabb és egyre többen védekeznek a tudatosság mellett védelmi szoftverekkel is – de még bőven van tennivalónk.