100-szor gyorsabb internet egy új találmánnyal
A találmány leírva rém egyszerűnek tűnik: jelenleg a különféle irányokból érkező jeleket feldolgozó routerek kénytelenek az optikai jelek egy részét elektromos jelekké alakítani ahhoz, hogy memóriájukban elraktározzák, és később továbbítsák őket. Erre azért van szükség, mert egy router egyszerre mindig csak egy adatcsomaggal tud foglalkozni, míg a többit kénytelen felfüggeszteni és később továbbítani. Ez viszont nyilvánvalóan jelentős mértékben lassítja az adattovábbítást a világhálón. Az MIT kutató-mérnökei viszont egy olyan eljárást dolgoztak ki, amellyel a jelentős kétirányú adatforgalmat bonyolító helyek, például egy-egy nagyváros között fenntartható a folyamatos optikai jeltovábbítás. A „flow switching” (kb. „adatfolyam-kapcsolás”) nevet kapott megoldással bizonyos hullámhosszú jeleket a routerek csak mindig egy bizonyos irányból kapnak, illetve egy bizonyos irányba küldenek, azaz nincs szükség konvertálásra, illetve az információ tárolására sem.
Az új találmány alkalmazásának egyelőre inkább anyagi, semmint műszaki akadályai vannak, hiszen ehhez le kell cserélni a meglévő internet-routereket. Ilyen mértékű beruházást egyelőre nyilvánvalóan csak nagyvállalatok és mondjuk legfelső állami szervek engedhetnek meg maguknak, a fejlesztők szerint azonban a közeljövőben a szélessávú internet iránti növekvő igények mindenképpen átfogó modernizációs lépésekre fogják kényszeríteni az internet-szolgáltatókat is.
Kapcsolódó cikkek
- Masat-1 - Idejének negyedét a Föld árnyékában tölti az első magyar műhold
- Az ókori világ földrajzát segít megismerni a Google új projektje
- Új 2,5” SATA-III SSD meghajtók a Verbatim-tól
- Masat-1 - Az első magyar műhold a Föld árnyékában halad pályája egy részén
- A digitális technológia mentheti meg a kihalófélben lévő nyelveket
- Már elérhető a neten Európa legjobb gépi fordítóprogramja
- Telekommunikáljunk róla: Tartalék vonalat, de milyet?
- Ötdekás a világháló
- Heineken Balaton Sound: hálózat és buli magasfokon
- Mobiltelefont állítanának Föld körüli pályára brit mérnökök
IT ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Új törvény szabályozza a kiberbiztonságot
A Parlament elfogadta a kiberbiztonsági szabályozás új keretrendszerét, a Magyarország kiberbiztonságáról szóló törvényt. A jogszabály új kötelezettségeket is ró az érintett vállalatokra – hívja fel a figyelmet a Baker McKenzie nemzetközi ügyvédi iroda. A jogszabálynak meg nem felelő cég akár 10 millió eurós bírsággal nézhet szembe.
Minden századik magyart érintett már idén pénzügyi csalás – mutatjuk, hogyan úszhatod meg!
Egyre kifinomultabb pénzügyi csalásokkal szemben kell felkészülni. Ez csak akkor lehet eredményes, ha a felhasználók is tudatosabbak, és nem engednek a csalók trükkjeinek.
Karácsony körül is fokozottan figyeljünk a biztonságra
Közelegnek az ünnepek, készülünk a pihenésre, de még egy utolsó hajrá vár valószínűleg mindenkire. Fontos, hogy ilyenkor vigyázzunk magunkra és telefonunkra is, a HONOR pedig pár egyszerű, de a biztonság szempontjából kifejezetten hasznos tippel próbálja segíteni a felhasználókat.
A K&H élen jár az IT hatékonyság mérésében
A banki szektorban egyedülálló módszerrel monitorozza fejlesztéseit és méri az IT fejlesztések hatékonyságát a K&H. Ezt a tevékenységét saját maga, házon belül látja el, amivel szintén egyedülállónak számít a piacon. Az ún. Fast Function Point módszertan segítségével a K&H folyamatosan feltárja a fejlesztési folyamatok és rendszerek optimális működésére épülő fejlesztési pontokat, a költséghatékonyságot és a projektek komplexitását, ezzel lehetőséget adva, hogy szakemberei innovatív fejlesztéseket valósítsanak meg a visszajelzések alapján.
Ki vigyáz az adataidra, ha te nem? – a magyarok 90 százalékánál már próbálkoztak online csalók, adathalászok
Találkoztál már az online térben adathalászokkal? Estél már áldozatául vírusoknak, hackereknek? Ismered az online veszélyeket és védekezel is ellenük? Az ESET biztonsági szoftverek hazai forgalmazója, a Sicontact Kft. 2024 októberében ezeket a kérdéseket tette fel generációs attitűdkutatása során. Jó hír, hogy az online veszélyek ismertsége egyre magasabb és egyre többen védekeznek a tudatosság mellett védelmi szoftverekkel is – de még bőven van tennivalónk.