Adatrablás Chrome bővítményekkel
Andreas Grech kidolgozott egy olyan technikát, amellyel adatrabló plugineket lehet szerkeszteni a Google böngészője alá, ennek működését pedig szemléltette saját blogoldalán. A szakember szerint a keresőóriás szoftvere egyik hibájának a kihasználásával bármely, ártalmatlannak tűnő bővítményből adatrabló programot lehet csinálni. Egy ilyen manipulált fájl aztán figyeli az űrlapoknál a mezőkbe begépelt karaktereket, és továbbítja az összegyűjtött adatokat egy idegen szerverre.
Grechnek nem az volt a célja a bemutatóval, hogy elrémítse az internetezőket a pluginok használatától, csupán fel akarta hívni a szörfölők figyelmét a lehetséges veszélyekre. A szakember azt állítja, hogy más böngészőkön is alkalmazható az általa kidolgozott megoldás, ő azért választotta a Chrome-ot, mert ezt tartják a legbiztonságosabbnak.
Kapcsolódó cikkek
- Chrome böngésző: androidos kütyükre is
- Chrome 11 beta: a szó se száll el
- Chrome-reklám az orosz TV-ben: Gyorsabb, mint gondolná!
- Megjelent a FireFox 4 RC verziója
- Öreg járművel szörfözni felelőtlenség!
- Paradigmaváltás a böngészésben: Chrome 9
- Nyomkövetés ellen is véd majd a Microsoft új böngészője
- Chrome – háromszor
- Google Chrome 8 PDF-olvasóval és letöltőoldallal
- Stabilitási javítások a Firefox 3.6.10-ben és a Firefox 4 bétájában
IT ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Új törvény szabályozza a kiberbiztonságot
A Parlament elfogadta a kiberbiztonsági szabályozás új keretrendszerét, a Magyarország kiberbiztonságáról szóló törvényt. A jogszabály új kötelezettségeket is ró az érintett vállalatokra – hívja fel a figyelmet a Baker McKenzie nemzetközi ügyvédi iroda. A jogszabálynak meg nem felelő cég akár 10 millió eurós bírsággal nézhet szembe.
Minden századik magyart érintett már idén pénzügyi csalás – mutatjuk, hogyan úszhatod meg!
Egyre kifinomultabb pénzügyi csalásokkal szemben kell felkészülni. Ez csak akkor lehet eredményes, ha a felhasználók is tudatosabbak, és nem engednek a csalók trükkjeinek.
Karácsony körül is fokozottan figyeljünk a biztonságra
Közelegnek az ünnepek, készülünk a pihenésre, de még egy utolsó hajrá vár valószínűleg mindenkire. Fontos, hogy ilyenkor vigyázzunk magunkra és telefonunkra is, a HONOR pedig pár egyszerű, de a biztonság szempontjából kifejezetten hasznos tippel próbálja segíteni a felhasználókat.
A K&H élen jár az IT hatékonyság mérésében
A banki szektorban egyedülálló módszerrel monitorozza fejlesztéseit és méri az IT fejlesztések hatékonyságát a K&H. Ezt a tevékenységét saját maga, házon belül látja el, amivel szintén egyedülállónak számít a piacon. Az ún. Fast Function Point módszertan segítségével a K&H folyamatosan feltárja a fejlesztési folyamatok és rendszerek optimális működésére épülő fejlesztési pontokat, a költséghatékonyságot és a projektek komplexitását, ezzel lehetőséget adva, hogy szakemberei innovatív fejlesztéseket valósítsanak meg a visszajelzések alapján.
Ki vigyáz az adataidra, ha te nem? – a magyarok 90 százalékánál már próbálkoztak online csalók, adathalászok
Találkoztál már az online térben adathalászokkal? Estél már áldozatául vírusoknak, hackereknek? Ismered az online veszélyeket és védekezel is ellenük? Az ESET biztonsági szoftverek hazai forgalmazója, a Sicontact Kft. 2024 októberében ezeket a kérdéseket tette fel generációs attitűdkutatása során. Jó hír, hogy az online veszélyek ismertsége egyre magasabb és egyre többen védekeznek a tudatosság mellett védelmi szoftverekkel is – de még bőven van tennivalónk.