Az Apple-szoftverek a legsebezhetőbbek
A Secunia tanulmánya elkészítésekor nem vette figyelembe a fejlesztőcégek frissítési reakcióidejét és a sebezhetőségekből származó veszélyeket sem csoportosította, pusztán a rések számát összegezték, és ez alapján a cupertinói számítógépgyártó került az első helyre. A második helyet az Oracle-nek ítélték, a Microsoft pedig a dobogó legalsó fokára került. A szakemberek szerint a szoftversebezhetőségek 38%-áért tíz IT-konszern tehető felelőssé. A Secunia arra is fényt derített, hogy 2007 óta megháromszorozódott az egy PC-re eső sebezhetőségek száma, míg három évvel ezelőtt még "csupán" 220 hiba esett egy rendszerre, addig 2010-ben már 760 biztonsági résre lehet számítani számítógépenként.
A Secunia azonban megjegyezte, hogy habár az Apple a sereghajtó a sebezhetőségek terén, mégsem kell megkongatni a vészharangot, ugyanis egyelőre a számítógépgyártó szoftvereit még csupán kevés támadás éri, ám a jövőben ez megváltozhat az almás termékek népszerűségének a növekedésével.
Kapcsolódó cikkek
- A Iomega Szuperhőse megvédi az Iphone adatokat
- Az Apple ingyen kicseréli az összes első generációs iPod Nano-t
- Súlyos biztonsági rések az Apple termékein
- Visszaélések miatt szigorítják az iTunes áruház vásárlói felületét
- Érkezik az iPhone 4: súlyos gyári hiba?
- Vírusok: már az iPad sem akadály
- Csöndben adott ki biztonsági frissítést a Mac OS X-hez az Apple
- Mac-re is elérhető a Vipre Enterprise végpontvédelmi felügyelet
- Kritikus rés a Safarin
- Az Apple szerint mobileszközökre nem való a Flash
IT ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Új törvény szabályozza a kiberbiztonságot
A Parlament elfogadta a kiberbiztonsági szabályozás új keretrendszerét, a Magyarország kiberbiztonságáról szóló törvényt. A jogszabály új kötelezettségeket is ró az érintett vállalatokra – hívja fel a figyelmet a Baker McKenzie nemzetközi ügyvédi iroda. A jogszabálynak meg nem felelő cég akár 10 millió eurós bírsággal nézhet szembe.
Minden századik magyart érintett már idén pénzügyi csalás – mutatjuk, hogyan úszhatod meg!
Egyre kifinomultabb pénzügyi csalásokkal szemben kell felkészülni. Ez csak akkor lehet eredményes, ha a felhasználók is tudatosabbak, és nem engednek a csalók trükkjeinek.
Karácsony körül is fokozottan figyeljünk a biztonságra
Közelegnek az ünnepek, készülünk a pihenésre, de még egy utolsó hajrá vár valószínűleg mindenkire. Fontos, hogy ilyenkor vigyázzunk magunkra és telefonunkra is, a HONOR pedig pár egyszerű, de a biztonság szempontjából kifejezetten hasznos tippel próbálja segíteni a felhasználókat.
A K&H élen jár az IT hatékonyság mérésében
A banki szektorban egyedülálló módszerrel monitorozza fejlesztéseit és méri az IT fejlesztések hatékonyságát a K&H. Ezt a tevékenységét saját maga, házon belül látja el, amivel szintén egyedülállónak számít a piacon. Az ún. Fast Function Point módszertan segítségével a K&H folyamatosan feltárja a fejlesztési folyamatok és rendszerek optimális működésére épülő fejlesztési pontokat, a költséghatékonyságot és a projektek komplexitását, ezzel lehetőséget adva, hogy szakemberei innovatív fejlesztéseket valósítsanak meg a visszajelzések alapján.
Ki vigyáz az adataidra, ha te nem? – a magyarok 90 százalékánál már próbálkoztak online csalók, adathalászok
Találkoztál már az online térben adathalászokkal? Estél már áldozatául vírusoknak, hackereknek? Ismered az online veszélyeket és védekezel is ellenük? Az ESET biztonsági szoftverek hazai forgalmazója, a Sicontact Kft. 2024 októberében ezeket a kérdéseket tette fel generációs attitűdkutatása során. Jó hír, hogy az online veszélyek ismertsége egyre magasabb és egyre többen védekeznek a tudatosság mellett védelmi szoftverekkel is – de még bőven van tennivalónk.