Adatok szivárogtak ki az AMD Ontario teljesítményéről
Az oldal értesülése szerint a Bobcat architektúrára épülő központi egységet és a DirectX 11-es Cedar integrált grafikus magot tartalmazó Ontario 3,047 GIPS teljesítményre, illetve 1,351 gigaflop lebegőpontos teljesítményre képes, ami azt jelenti, hogy majdnem kétszer olyan hatékony, mint a konkurens Intel Atom D510. Igaz, az Atom lapka csak 13 wattot fogyaszt, míg az Ontario APU 18-at, de nem szabad figyelmen kívül hagyni az utóbbi kimagasló előnyét a grafikus teljesítmény terén. Az összehasonlító tesztben szereplő AMD Athlon II X2 250u CPU ugyan 15 százalékkal jobban teljesített az Ontario-nál, azonban alapjáraton, azaz grafikus csip nélkül 25 wattra van szüksége.
Az AMD talán már az ősszel szállítja a számítógépgyártóknak az első Ontario APU lapkákat, amelyekkel kapcsolatban korábban azt ígérte a gyártó, hogy a „rendes” processzorok teljesítményének 90 százalékát nyújtják 50 százaléknyi felületen, és jóval kisebb energiafelhasználással. Az eredeti tervek szerint egyébként 2009 végén érkeztek volna az „Atom-gyilkos” lapkák, de talán még jövőre sem lesz túl késő, hiszen a netbook-piac továbbra is virágzik, a mini-tabletek pedig még csak most kezdenek felfutni.
Kapcsolódó cikkek
- Az AMD Opteron 3200, 4200 és 6200 processzorok előrendelési árai
- Leváltották az AMD-vezért
- Az AMD is támogatja a MeeGo mobilszoftvert
- Jövőre érkeznek az AMD Fusion lapkák
- Előretör az AMD a fogyasztói piacon
- Olcsók lesznek a hatmagos AMD Phenom-ok?
- AMD proceszorok használatát tervezi az Apple
- Az AMD 12, az Intel 8 magos processzort mutatott be
- Olcsók az érkező hatmagos AMD asztali processzorok
- Az AMD már szállítja a 12-magos Opteronokat
IT ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Felmérés: a hollandiai szervezetek negyede nincs felkészülve kibertámadásra
Hollandiában a közepes és nagyvállalatok negyede nincs felkészülve egy esetleges kibertámadásra – jelentette hétfőn az NLTimes című holland hírportál a KPN holland távközlési vállalat megrendelésére készült felmérésre hivatkozva, amelyben kiemelik az egészségügyi szektor veszélyeztetettségét is.
A Samsung új szintre emeli okostévéinek biztonságát
A Samsung saját fejlesztésű kriptográfiai modulja, a Samsung CryptoCore* megszerezte a Nemzeti Szabványügyi és Technológiai Intézet (NIST) rangos FIPS 140-3 tanúsítványát**. A titkosítási minősítés a vállalat azon elhivatottságát támasztja alá, hogy okostelevízióin is kiemelkedő biztonsági és adatvédelmi megoldásokat nyújtson a felhasználóknak.
Az otthoni rehabilitációt segíti a Széchenyi-egyetem mesterséges intelligenciával működő fejlesztése
A győri Széchenyi István Egyetemen jelenleg is több egészségtechnológiai fejlesztés zajlik. Az egyik közülük lehetővé teszi, hogy a betegek a saját otthonukban végezhessék el a rehabilitációjukhoz szükséges fizikai gyakorlatokat. A mesterséges intelligencián alapuló szoftver nemcsak kiértékeli a mozgássor pontosságát, de képes arra is, hogy a kezelőorvosnak erről teljes körű jelentést küldjön.
Kiemelkedő kiberbiztonsági minősítést kapott a Schneider Electric megoldása
A világ első adatközponti infrastruktúra menedzsment (DCIM) hálózati kártyája lett a Schneider Electric EcoStruxure IT Network Management Card 3 megoldása, amely megkapta a Nemzetközi Elektrotechnikai Bizottság (IEC) IEC 62443-4-2 Security Level 2 (SL2) minősítését. Az új minősítés szigorúbb követelményeket takar és kiberbiztonsági szempontból nagyobb ellenállóképességet jelent, mint a tavaly elnyert SL1.
Szélesebb, merészebb, gazdagabb az új AGON PRO gaming monitor
Az AGON by AOC – a világ egyik vezető gaming monitor* és IT-kiegészítő márkája – büszkén jelenti be az AGON PRO AG346UCD, egy élvonalbeli 34 hüvelykes (86,4 cm) ívelt gaming monitor bevezetését. A gaming rajongóknak szánt AGON PRO felső kategóriás termékcsaládjának W-OLED és QD-OLED sorozatát ez az új modell QD-OLED panellel, 175 Hz képfrissítési sebességgel és UWQHD (3440x1440) felbontással egészíti ki. Az AG346UCD új mércét állít fel a magával ragadó játékélmény terén, különösen a széles, kiterjedt RPG vagy a történet-vezérelt játékok, valamint a szimulátoros autóversenyek, repülésszimulátorok és akciódús műfajok esetében.