Soron kívüli javítást ad ki a Microsoft a Zeus botnet által kihasznált résre
A hiba a .lnk kiterjesztésű parancsikon-fájlok kezeléséért felelős állományban található, az összes Windows verzión, és lehetővé teszi a hackerek számára, hogy kihasználásával átvegyék a rendszer felett az ellenőrzést. A „.lnk” rést kezdetben csak a Zeus botnet üzemeltetői használták ki a Stuxnet vírus terjesztésére. A Microsoft blogbejegyzése szerint azonban az utóbbi időben ezt a jóval veszélyesebb „Sality.AT” féreggel kombinálták az immár ismeretlen támadók, amely a legvirulensebb malware-nek számít az idén. A vírus egyik jellemzője, hogy villámgyorsan számtalan könyvtárba és fájlba másolja át magát, többek között a csatlakoztatott USB eszközre is, így teljes eltávolítása meglehetősen bonyolult.
A Microsoft által regisztrált, a rést kihasználó támadások száma múlt vasárnap óta néhány százról napi 8000-re emelkedett, így érthető, hogy a társaság nem vár jövő keddig a folt kiadásával. A javítás hétfőn a szokásos módokon érkezik, azaz egyaránt letölthető lesz a Microsoft weboldaláról és az automatikus frissítésen keresztül is.
Kapcsolódó cikkek
- Ismét jókora frissítőcsomagot adott ki a Microsoft
- Nyomkövetés ellen is véd majd a Microsoft új böngészője
- Microsoft automatikus problémamegoldó portálja magyarul
- Letölthető a Microsoft új vállalati vírusirtója
- 11 rést javít az Office-on és hálózati szoftverén a Microsoft
- Letölthető a Windows 7 SP1 RC
- Megérkezett a Microsoft gigantikus frissítőcsomagja
- Rekordméretű frissítőcsomag a Microsofttól
- Letiltaná a netről a vírusos gépeket a Microsoft
- Az XP SP3 a szeptemberi Windows javítások favoritja
IT ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Új törvény szabályozza a kiberbiztonságot
A Parlament elfogadta a kiberbiztonsági szabályozás új keretrendszerét, a Magyarország kiberbiztonságáról szóló törvényt. A jogszabály új kötelezettségeket is ró az érintett vállalatokra – hívja fel a figyelmet a Baker McKenzie nemzetközi ügyvédi iroda. A jogszabálynak meg nem felelő cég akár 10 millió eurós bírsággal nézhet szembe.
Minden századik magyart érintett már idén pénzügyi csalás – mutatjuk, hogyan úszhatod meg!
Egyre kifinomultabb pénzügyi csalásokkal szemben kell felkészülni. Ez csak akkor lehet eredményes, ha a felhasználók is tudatosabbak, és nem engednek a csalók trükkjeinek.
Karácsony körül is fokozottan figyeljünk a biztonságra
Közelegnek az ünnepek, készülünk a pihenésre, de még egy utolsó hajrá vár valószínűleg mindenkire. Fontos, hogy ilyenkor vigyázzunk magunkra és telefonunkra is, a HONOR pedig pár egyszerű, de a biztonság szempontjából kifejezetten hasznos tippel próbálja segíteni a felhasználókat.
A K&H élen jár az IT hatékonyság mérésében
A banki szektorban egyedülálló módszerrel monitorozza fejlesztéseit és méri az IT fejlesztések hatékonyságát a K&H. Ezt a tevékenységét saját maga, házon belül látja el, amivel szintén egyedülállónak számít a piacon. Az ún. Fast Function Point módszertan segítségével a K&H folyamatosan feltárja a fejlesztési folyamatok és rendszerek optimális működésére épülő fejlesztési pontokat, a költséghatékonyságot és a projektek komplexitását, ezzel lehetőséget adva, hogy szakemberei innovatív fejlesztéseket valósítsanak meg a visszajelzések alapján.
Ki vigyáz az adataidra, ha te nem? – a magyarok 90 százalékánál már próbálkoztak online csalók, adathalászok
Találkoztál már az online térben adathalászokkal? Estél már áldozatául vírusoknak, hackereknek? Ismered az online veszélyeket és védekezel is ellenük? Az ESET biztonsági szoftverek hazai forgalmazója, a Sicontact Kft. 2024 októberében ezeket a kérdéseket tette fel generációs attitűdkutatása során. Jó hír, hogy az online veszélyek ismertsége egyre magasabb és egyre többen védekeznek a tudatosság mellett védelmi szoftverekkel is – de még bőven van tennivalónk.