A számítógépgyártók nem tartják be károsanyag-mentességre tett ígéretüket
A gyártók által a BFR és PVC alapanyagok használatának kerülésére négy éve tett ígéretnek máig nem lett foganatja - írja a szaklap legfrissebb száma. Az egyetlen kivétel a 2009 eleje óta helyettesítő anyagokat alkalmazó Apple.
A BFR égéslassító és PVC-lágyító anyagok alternatívái meglehetősen drágák, és - ellentétben az Apple-lel - az alacsonyabb árkategóriákban a gyártók az évek óta dúló heves árversenyben meglehetősen alacsony nyereségkulccsal dolgoznak.
Az elektronikai hulladék újrahasznosítása során a szétszereléskor vagy égetéskor felszabaduló BFR és PVC a lakosság egészségét veszélyezteti olyan országokban, mint Ghána, Nigéria, Kína.
A szaklap az Európai Bizottságot és az Európai Parlamentet is bírálja, amiért még nem tiltották be a számítástechnikában alkalmazott egészségkárosító vegyületeket.
Kapcsolódó cikkek
- Papírhalmozás helyett elektronikus számlák
- Február 29-én indul a Windows 8 publikus béta tesztje
- Tavaly több okostelefont adtek el, mint PC-t
- Pandavilág élőben a neten, Kínából
- Dell Alienware X51 PC játékékosoknak
- A világ első intelligens számítógépe nulla watt készenléti áramfogyasztással
- Négy új noteszgép és egy minden egyben PC az LG-től
- HP-bejelentések a CES előtt
- Rábízható-e számítógépekre a légi irányítás? - Többféle előnnyel járna
- Dell asztali PC túlhajtott Sandy Bridge Core i7-39X0 processzorokkal
IT ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Új törvény szabályozza a kiberbiztonságot
A Parlament elfogadta a kiberbiztonsági szabályozás új keretrendszerét, a Magyarország kiberbiztonságáról szóló törvényt. A jogszabály új kötelezettségeket is ró az érintett vállalatokra – hívja fel a figyelmet a Baker McKenzie nemzetközi ügyvédi iroda. A jogszabálynak meg nem felelő cég akár 10 millió eurós bírsággal nézhet szembe.
Minden századik magyart érintett már idén pénzügyi csalás – mutatjuk, hogyan úszhatod meg!
Egyre kifinomultabb pénzügyi csalásokkal szemben kell felkészülni. Ez csak akkor lehet eredményes, ha a felhasználók is tudatosabbak, és nem engednek a csalók trükkjeinek.
Karácsony körül is fokozottan figyeljünk a biztonságra
Közelegnek az ünnepek, készülünk a pihenésre, de még egy utolsó hajrá vár valószínűleg mindenkire. Fontos, hogy ilyenkor vigyázzunk magunkra és telefonunkra is, a HONOR pedig pár egyszerű, de a biztonság szempontjából kifejezetten hasznos tippel próbálja segíteni a felhasználókat.
A K&H élen jár az IT hatékonyság mérésében
A banki szektorban egyedülálló módszerrel monitorozza fejlesztéseit és méri az IT fejlesztések hatékonyságát a K&H. Ezt a tevékenységét saját maga, házon belül látja el, amivel szintén egyedülállónak számít a piacon. Az ún. Fast Function Point módszertan segítségével a K&H folyamatosan feltárja a fejlesztési folyamatok és rendszerek optimális működésére épülő fejlesztési pontokat, a költséghatékonyságot és a projektek komplexitását, ezzel lehetőséget adva, hogy szakemberei innovatív fejlesztéseket valósítsanak meg a visszajelzések alapján.
Ki vigyáz az adataidra, ha te nem? – a magyarok 90 százalékánál már próbálkoztak online csalók, adathalászok
Találkoztál már az online térben adathalászokkal? Estél már áldozatául vírusoknak, hackereknek? Ismered az online veszélyeket és védekezel is ellenük? Az ESET biztonsági szoftverek hazai forgalmazója, a Sicontact Kft. 2024 októberében ezeket a kérdéseket tette fel generációs attitűdkutatása során. Jó hír, hogy az online veszélyek ismertsége egyre magasabb és egyre többen védekeznek a tudatosság mellett védelmi szoftverekkel is – de még bőven van tennivalónk.