A Google leállította a Wave fejlesztését
Alig egy éve mutatták be hangzatos ígéretektől kísérve a Google Wave-et. A rendszer lényege gyakorlatilag egy valós idejű e-mail, chat és fájlmegosztó öszvér rendszer volt, melytől mindezen alkalmazások leváltását várták. A bombasztikus bejelentés árnyékában azonban sokan szkeptikusak voltak, köztük Sergey Brint cégalapító is. Felmerül a kérdés, hogy mi okozhatta ezt a látványos sikertelenséget? A válasz valószínűleg inkább pszichológiai, mint műszaki jellegű. A Wave egy technokrata megközelítéssel létrehozott, papíron igen mutatós ötlet, mely azonban figyelmen kívül hagyja az igazi felhasználói igényeket. Ezek az igények pedig negatív előjelűek is lehetnek, tehát amikor valaki örül annak, ha a rendszer nem képes valamire. Jó példa erre egy eredetileg kísérleti jelleggel, nulla elvárással és néhány évre bevezetett rendszer a mobilok világából: az SMS. A technikailag már megszületésekor kőkorszaki SMS hihetetlenül népszerű lett, de még ennél is jobban meglepte a fejlesztőket, hogy ma is az. Az MMS, vagy a videotelefonálás piaci bevezetésekor szinte biztosra vették gyors eltűnését, ám makacsul tartja magát, mert minden platformon működik, és éppen az a lényege, hogy kínos információkat is gyorsa, tömören lehet vele közölni, vagy éppen nem kell aggódnunk reggel frizuránk miatt, amikor elküldjük. Ez „a több kevesebb” szemlélet lehetett a Wave veszte is, melynek fejlesztését leállítják, és bár a most létező szolgáltatás néhány évig még elérhető lesz, gyakorlatilag lassú elsorvadás lesz a sorsa.
Kapcsolódó cikkek
- Körbejárni Stonehenge-t a Google segítségével
- A Google szép csendben az internetre tereli a kultúrát - Működik egyfajta befektetési logika is (2. rész)
- A Google szép csendben az internetre tereli a kultúrát - Működik egyfajta befektetési logika is (1. rész)
- Google+ Oldalak - Kedvenc márkáink, üzleteink, művészeink a Google+ -on!
- A Google megtalálta a tökéletes férfit
- Már a Google is lájkol
- A Google a Miramax filmjei körül legyeskedik
- Húsz német nagyvárosban működik már a Google utcanézegető
- Ezentúl nem adja ki az ismerősök adatait a Google
- Nem gyűjtenek több WiFi-adatot a Google Street View autók
IT ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Új törvény szabályozza a kiberbiztonságot
A Parlament elfogadta a kiberbiztonsági szabályozás új keretrendszerét, a Magyarország kiberbiztonságáról szóló törvényt. A jogszabály új kötelezettségeket is ró az érintett vállalatokra – hívja fel a figyelmet a Baker McKenzie nemzetközi ügyvédi iroda. A jogszabálynak meg nem felelő cég akár 10 millió eurós bírsággal nézhet szembe.
Minden századik magyart érintett már idén pénzügyi csalás – mutatjuk, hogyan úszhatod meg!
Egyre kifinomultabb pénzügyi csalásokkal szemben kell felkészülni. Ez csak akkor lehet eredményes, ha a felhasználók is tudatosabbak, és nem engednek a csalók trükkjeinek.
Karácsony körül is fokozottan figyeljünk a biztonságra
Közelegnek az ünnepek, készülünk a pihenésre, de még egy utolsó hajrá vár valószínűleg mindenkire. Fontos, hogy ilyenkor vigyázzunk magunkra és telefonunkra is, a HONOR pedig pár egyszerű, de a biztonság szempontjából kifejezetten hasznos tippel próbálja segíteni a felhasználókat.
A K&H élen jár az IT hatékonyság mérésében
A banki szektorban egyedülálló módszerrel monitorozza fejlesztéseit és méri az IT fejlesztések hatékonyságát a K&H. Ezt a tevékenységét saját maga, házon belül látja el, amivel szintén egyedülállónak számít a piacon. Az ún. Fast Function Point módszertan segítségével a K&H folyamatosan feltárja a fejlesztési folyamatok és rendszerek optimális működésére épülő fejlesztési pontokat, a költséghatékonyságot és a projektek komplexitását, ezzel lehetőséget adva, hogy szakemberei innovatív fejlesztéseket valósítsanak meg a visszajelzések alapján.
Ki vigyáz az adataidra, ha te nem? – a magyarok 90 százalékánál már próbálkoztak online csalók, adathalászok
Találkoztál már az online térben adathalászokkal? Estél már áldozatául vírusoknak, hackereknek? Ismered az online veszélyeket és védekezel is ellenük? Az ESET biztonsági szoftverek hazai forgalmazója, a Sicontact Kft. 2024 októberében ezeket a kérdéseket tette fel generációs attitűdkutatása során. Jó hír, hogy az online veszélyek ismertsége egyre magasabb és egyre többen védekeznek a tudatosság mellett védelmi szoftverekkel is – de még bőven van tennivalónk.