Háttérben frissül a Firefox 4
Alexander Faaborg, az alapítvány egyik fejlesztője elmondta, hogy a kisebb javítások nem fogják megzavarni a jövőben az internetezők munkáját, hiszen a háttérben fognak betöltődni. A felhasználóknak azonban lehetőségük lesz az Update-opciók megváltoztatására, vagyis inaktiválhatják azt, vagy kérhetik a frissítési ablak megjelenítését is. A Google Chrome-ja már egy ideje észrevétlenül tölti le a javításokat, s ezt veszi át most a Mozilla is a felhasználói élmény és a biztonság növelése érdekében. Jelenleg minden frissítés előtt megjelenik egy engedélykérő üzenet, s ez komoly biztonsági kockázatot jelent, ugyanis vannak, akik nem kérik az Update bejátszását. Természetesen a változtatás csakis a kisebb javításokat érinti, a verzióugrásoknál továbbra is megjelenik majd a felhasználó beleegyezését kérő ablak.
Az utóbbi időben egyre több fejlesztő cég alkalmazza a rejtett update technikát, a közelmúltban például az Adobe is áttért az új frissítési rendszerre.
Kapcsolódó cikkek
- Mozilla Firefox 10
- Mozilla Firefox Portable Edition 3.6.25
- Itt a Firefox első verziója Androidra!
- Firefox 5.0: biztonságosabb, de érdemjegye még nem ötös
- A Firefox4 megelőzte az IE9-et
- A Mozilla Firefox utolsó beta-verziója
- Több mint negyvenezer Mozilla jelszó az interneten
- Firefox 3.6.12: 48 óra alatt javították a kritikus hibát
- Jövőre csúszik át a Firefox 4
- 12 évesen hibát talált a Firefoxban, 3000 dollárt kapott érte
IT ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Új törvény szabályozza a kiberbiztonságot
A Parlament elfogadta a kiberbiztonsági szabályozás új keretrendszerét, a Magyarország kiberbiztonságáról szóló törvényt. A jogszabály új kötelezettségeket is ró az érintett vállalatokra – hívja fel a figyelmet a Baker McKenzie nemzetközi ügyvédi iroda. A jogszabálynak meg nem felelő cég akár 10 millió eurós bírsággal nézhet szembe.
Minden századik magyart érintett már idén pénzügyi csalás – mutatjuk, hogyan úszhatod meg!
Egyre kifinomultabb pénzügyi csalásokkal szemben kell felkészülni. Ez csak akkor lehet eredményes, ha a felhasználók is tudatosabbak, és nem engednek a csalók trükkjeinek.
Karácsony körül is fokozottan figyeljünk a biztonságra
Közelegnek az ünnepek, készülünk a pihenésre, de még egy utolsó hajrá vár valószínűleg mindenkire. Fontos, hogy ilyenkor vigyázzunk magunkra és telefonunkra is, a HONOR pedig pár egyszerű, de a biztonság szempontjából kifejezetten hasznos tippel próbálja segíteni a felhasználókat.
A K&H élen jár az IT hatékonyság mérésében
A banki szektorban egyedülálló módszerrel monitorozza fejlesztéseit és méri az IT fejlesztések hatékonyságát a K&H. Ezt a tevékenységét saját maga, házon belül látja el, amivel szintén egyedülállónak számít a piacon. Az ún. Fast Function Point módszertan segítségével a K&H folyamatosan feltárja a fejlesztési folyamatok és rendszerek optimális működésére épülő fejlesztési pontokat, a költséghatékonyságot és a projektek komplexitását, ezzel lehetőséget adva, hogy szakemberei innovatív fejlesztéseket valósítsanak meg a visszajelzések alapján.
Ki vigyáz az adataidra, ha te nem? – a magyarok 90 százalékánál már próbálkoztak online csalók, adathalászok
Találkoztál már az online térben adathalászokkal? Estél már áldozatául vírusoknak, hackereknek? Ismered az online veszélyeket és védekezel is ellenük? Az ESET biztonsági szoftverek hazai forgalmazója, a Sicontact Kft. 2024 októberében ezeket a kérdéseket tette fel generációs attitűdkutatása során. Jó hír, hogy az online veszélyek ismertsége egyre magasabb és egyre többen védekeznek a tudatosság mellett védelmi szoftverekkel is – de még bőven van tennivalónk.