Microsoft-eszköz a veszélyes Adobe-szoftverhiba kijavítására
A Microsoft közleménye szerint a felhasználóknak ehhez le kell tölteniük gépükre az Enhanced Mitigation Experience Toolkit (EMET) 2.0 alkalmazást, majd rendszergazdaként futtatniuk a megfelelő parancssort, ami többnyire így néz ki:
C:Program Files (x86)EMET>emet_conf.exe --add "c:program files (x86)AdobeReader 9.0Readeracrord32.exe
A Microsoft felhívja arra is a figyelmet, hogy a 32-bites operációs rendszereken a parancssorban lévő elérési út eltérő lehet. Emellett a biztonsági rés veszélyes volta miatt nem volt elegendő idő teljes körűen megvizsgálni az Acrobat és Reader szoftvereken így végrehajtott változtatásokat, ezért a rendszergazdáknak célszerű tesztelniük a megoldást saját környezetben.
A néhány napja feltárt nulladik napi sebezhetőség kihasználásával rendszerösszeomlást idézhetnek elő a támadók, sőt akár az irányítást is átvehetik a megfertőzött rendszerek fölött. Az említett biztonsági rés a 9.3.4-es verziószámú és korábbi Readert és Acrobat-ot érinti és a kritikus kategóriába sorolható. A hiba támadási felületet képez nem csupán a Windows, hanem a Mac OS és Unix operációs rendszereken is, a fertőzéshez pedig elegendő egy manipulált fájlt megnyittatni az internetezőkkel. Az Adobe fejlesztők jelenleg azt vizsgálják, mikorra tudnák elkészíteni a rendkívüli javítófoltot, mivel a következő frissítésre amúgy október 12-ig kellene várni. A 9.3.4-es verziót most augusztusban adta ki a vállalat, ezzel is egy veszélyes hibát orvosoltak, a mostani sebezhetőség azonban legalább olyan nagy kockázatot jelent, mint az előző.
Kapcsolódó cikkek
- Ismét jókora frissítőcsomagot adott ki a Microsoft
- Nyomkövetés ellen is véd majd a Microsoft új böngészője
- Microsoft automatikus problémamegoldó portálja magyarul
- Letölthető a Microsoft új vállalati vírusirtója
- 11 rést javít az Office-on és hálózati szoftverén a Microsoft
- Letölthető a Windows 7 SP1 RC
- Megérkezett a Microsoft gigantikus frissítőcsomagja
- Rekordméretű frissítőcsomag a Microsofttól
- A Flash után a Reader-t és az Acrobat-et is befoltozta az Adobe
- Letiltaná a netről a vírusos gépeket a Microsoft
IT ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Új törvény szabályozza a kiberbiztonságot
A Parlament elfogadta a kiberbiztonsági szabályozás új keretrendszerét, a Magyarország kiberbiztonságáról szóló törvényt. A jogszabály új kötelezettségeket is ró az érintett vállalatokra – hívja fel a figyelmet a Baker McKenzie nemzetközi ügyvédi iroda. A jogszabálynak meg nem felelő cég akár 10 millió eurós bírsággal nézhet szembe.
Minden századik magyart érintett már idén pénzügyi csalás – mutatjuk, hogyan úszhatod meg!
Egyre kifinomultabb pénzügyi csalásokkal szemben kell felkészülni. Ez csak akkor lehet eredményes, ha a felhasználók is tudatosabbak, és nem engednek a csalók trükkjeinek.
Karácsony körül is fokozottan figyeljünk a biztonságra
Közelegnek az ünnepek, készülünk a pihenésre, de még egy utolsó hajrá vár valószínűleg mindenkire. Fontos, hogy ilyenkor vigyázzunk magunkra és telefonunkra is, a HONOR pedig pár egyszerű, de a biztonság szempontjából kifejezetten hasznos tippel próbálja segíteni a felhasználókat.
A K&H élen jár az IT hatékonyság mérésében
A banki szektorban egyedülálló módszerrel monitorozza fejlesztéseit és méri az IT fejlesztések hatékonyságát a K&H. Ezt a tevékenységét saját maga, házon belül látja el, amivel szintén egyedülállónak számít a piacon. Az ún. Fast Function Point módszertan segítségével a K&H folyamatosan feltárja a fejlesztési folyamatok és rendszerek optimális működésére épülő fejlesztési pontokat, a költséghatékonyságot és a projektek komplexitását, ezzel lehetőséget adva, hogy szakemberei innovatív fejlesztéseket valósítsanak meg a visszajelzések alapján.
Ki vigyáz az adataidra, ha te nem? – a magyarok 90 százalékánál már próbálkoztak online csalók, adathalászok
Találkoztál már az online térben adathalászokkal? Estél már áldozatául vírusoknak, hackereknek? Ismered az online veszélyeket és védekezel is ellenük? Az ESET biztonsági szoftverek hazai forgalmazója, a Sicontact Kft. 2024 októberében ezeket a kérdéseket tette fel generációs attitűdkutatása során. Jó hír, hogy az online veszélyek ismertsége egyre magasabb és egyre többen védekeznek a tudatosság mellett védelmi szoftverekkel is – de még bőven van tennivalónk.