Megjelent magyarul az F-Secure Internet Security 2011
Már hazánkban is megjelent a finn F-Secure adatbiztonsági cég Internet Security termékének 2011-es verziója, mely magyar nyelvű felhasználói felülettel rendelkezik.
A fejlesztők víziója az volt, hogy az elérhető legmodernebb technológiák révén a szoftver teljes körű védelmet nyújtson az internet összes fenyegetésével szemben, védje meg a felhasználót és a számára értékes adatokat, tartalmakat, s tegye mindezt gyorsan, minimális memória és erőforrás használatával egy rendkívül felhasználóbarát kezelőfelület segítségével.
Az F-Secure üzletfejlesztési igazgatója, Antti Reijonen szerint a 2011-es verzió új sztenderdet állít fel az egyszerű használhatóság terén és nagymértékben hozzájárul ahhoz, hogy a felhasználók biztonságban érezhessék magukat online tevékenységeik során. A felhasználói felület minden eddiginél átláthatóbb és intuitívabb.
A magas technikai színvonalhoz a folyamatosan fejlesztett, a legújabb kártevőkkel szemben is azonnali védelmet nyújtó felhő alapú vírusvédelmi technológia is hozzájárul. A DeepGuard viselkedés és rendszerelemző modulnak, kiegészülve a Blacklight rootkit észelő technológiával a vírusadatbázisban még nem szereplő, rejtőzködő, új vagy mutálódott korszerű kártevők észlelése sem jelent gondot.
Az F-Secure Adatbiztonsági- és Vírus-laboratóriumának kutatói saját weblogban teszik közzé a legújabb vírushíreket, a népszerű webhelyet az alábbi címen érhetik el:
http://www.f-secure.com/weblog/
Az online tevékenységek biztonságáról szól a szintén az F-Secure munkatársai által jegyzett blog, a hétköznapok során is felhasználható praktikus tippekkel, tanácsokkal:
http://safeandsavvy.f-secure.com
Kapcsolódó cikkek
- Trójaiak, férgek, robothálózatok
- Veszélyes Facebook, mérgezett Google
- Tízből nyolc trójai
- Böngészési szokásainkat figyelik egy új vírussal
- Átrendeződik a hazai vírusirtó piac?
- Irán megerősíti: számítógépes támadás érte a Stuxnet vírus révén
- Erőműveket és gyárakat támadott meg egy számítógépes vírus
- Ipari támadás egy új féreggel
- Biblia a biztonsághoz
- Vírusirtó egy életre: megjelent a VIPRE életre szóló licenc
IT ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Új törvény szabályozza a kiberbiztonságot
A Parlament elfogadta a kiberbiztonsági szabályozás új keretrendszerét, a Magyarország kiberbiztonságáról szóló törvényt. A jogszabály új kötelezettségeket is ró az érintett vállalatokra – hívja fel a figyelmet a Baker McKenzie nemzetközi ügyvédi iroda. A jogszabálynak meg nem felelő cég akár 10 millió eurós bírsággal nézhet szembe.
Minden századik magyart érintett már idén pénzügyi csalás – mutatjuk, hogyan úszhatod meg!
Egyre kifinomultabb pénzügyi csalásokkal szemben kell felkészülni. Ez csak akkor lehet eredményes, ha a felhasználók is tudatosabbak, és nem engednek a csalók trükkjeinek.
Karácsony körül is fokozottan figyeljünk a biztonságra
Közelegnek az ünnepek, készülünk a pihenésre, de még egy utolsó hajrá vár valószínűleg mindenkire. Fontos, hogy ilyenkor vigyázzunk magunkra és telefonunkra is, a HONOR pedig pár egyszerű, de a biztonság szempontjából kifejezetten hasznos tippel próbálja segíteni a felhasználókat.
A K&H élen jár az IT hatékonyság mérésében
A banki szektorban egyedülálló módszerrel monitorozza fejlesztéseit és méri az IT fejlesztések hatékonyságát a K&H. Ezt a tevékenységét saját maga, házon belül látja el, amivel szintén egyedülállónak számít a piacon. Az ún. Fast Function Point módszertan segítségével a K&H folyamatosan feltárja a fejlesztési folyamatok és rendszerek optimális működésére épülő fejlesztési pontokat, a költséghatékonyságot és a projektek komplexitását, ezzel lehetőséget adva, hogy szakemberei innovatív fejlesztéseket valósítsanak meg a visszajelzések alapján.
Ki vigyáz az adataidra, ha te nem? – a magyarok 90 százalékánál már próbálkoztak online csalók, adathalászok
Találkoztál már az online térben adathalászokkal? Estél már áldozatául vírusoknak, hackereknek? Ismered az online veszélyeket és védekezel is ellenük? Az ESET biztonsági szoftverek hazai forgalmazója, a Sicontact Kft. 2024 októberében ezeket a kérdéseket tette fel generációs attitűdkutatása során. Jó hír, hogy az online veszélyek ismertsége egyre magasabb és egyre többen védekeznek a tudatosság mellett védelmi szoftverekkel is – de még bőven van tennivalónk.