LibreOffice névre vált az ingyenes OpenOffice
A most átalakuló OpenOffice eredetileg StarOffice néven egy német cég, a Star Division terméke volt, majd 1999-ben a Sun Microsystems 73,5 millió dollárért felvásárolta a céget. Míg a StarOffice folytatta pályafutását a Sun berkein belül, az ezredfordulón OpenOffice néven egy új változatot, szabad forráskódú szoftvert indított útjára. Az idei év elején azonban az Oracle felvásárolta a Sun-t, így ez a projekt is az új tulajdonos fennhatósága alá került. Az új helyzetben az OpenOffice nem találta a helyét, elhanyagolva érezték magukat, és az elégedetlenség kölcsönös lehetett, mert az Oracle is úgy döntött, hogy elengedi a kezdeményezést.
A lépés teljesen új helyzetet teremt, az Oracle-t megszabadítja egy a struktúrájába sehogy sem illő vállalatrésztől, az OpenOffice-t pedig a céges érdekektől. A jövőben egy alapítvány formájában működik a kezdeményezés, ám az eszmei kezdetekhez visszatérve LibreOffice néven. Erre nem csak azért van szükség, mert döntő jelentőségű változást jelöl, hanem mert az Oracle még nem reagált a fejlesztők azon kérésére, hogy használhassák a közismert OpenOffice nevet, mely egyben védjegy is. A LibreOffice azonban így sem lebeg a levegőben, olyan neves és stratégiai szereplők biztosították támogatásukról, mint Richard Stallman neves szabad szoftver aktivista, a GNU projekt elindítója, a Free Software Foundation alapítója, valamint köztük a Google, a Novell, a Red Hat vagy éppen a GNOME alapítvány.
Kapcsolódó cikkek
- Új nyílt formátum bemutatkozásával zárult a Budapesti OpenOffice konferencia
- Magyarország is nyit a szabad szoftverek felé
- Magyarországon ünnepel az OpenOffice.org közösség
- OxygenOffice Professional 3.2.1.40
- OpenOffice-ellenes hadjáratot indít a Microsoft
- Befejeződött az OpenOffice 2.X támogatása
- OpenOffice egér
- OpenOffice.org Portable
- Renaissance: alakítsuk át microsoftossá az OpenOffice-t
- Renaissance
IT ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Új törvény szabályozza a kiberbiztonságot
A Parlament elfogadta a kiberbiztonsági szabályozás új keretrendszerét, a Magyarország kiberbiztonságáról szóló törvényt. A jogszabály új kötelezettségeket is ró az érintett vállalatokra – hívja fel a figyelmet a Baker McKenzie nemzetközi ügyvédi iroda. A jogszabálynak meg nem felelő cég akár 10 millió eurós bírsággal nézhet szembe.
Minden századik magyart érintett már idén pénzügyi csalás – mutatjuk, hogyan úszhatod meg!
Egyre kifinomultabb pénzügyi csalásokkal szemben kell felkészülni. Ez csak akkor lehet eredményes, ha a felhasználók is tudatosabbak, és nem engednek a csalók trükkjeinek.
Karácsony körül is fokozottan figyeljünk a biztonságra
Közelegnek az ünnepek, készülünk a pihenésre, de még egy utolsó hajrá vár valószínűleg mindenkire. Fontos, hogy ilyenkor vigyázzunk magunkra és telefonunkra is, a HONOR pedig pár egyszerű, de a biztonság szempontjából kifejezetten hasznos tippel próbálja segíteni a felhasználókat.
A K&H élen jár az IT hatékonyság mérésében
A banki szektorban egyedülálló módszerrel monitorozza fejlesztéseit és méri az IT fejlesztések hatékonyságát a K&H. Ezt a tevékenységét saját maga, házon belül látja el, amivel szintén egyedülállónak számít a piacon. Az ún. Fast Function Point módszertan segítségével a K&H folyamatosan feltárja a fejlesztési folyamatok és rendszerek optimális működésére épülő fejlesztési pontokat, a költséghatékonyságot és a projektek komplexitását, ezzel lehetőséget adva, hogy szakemberei innovatív fejlesztéseket valósítsanak meg a visszajelzések alapján.
Ki vigyáz az adataidra, ha te nem? – a magyarok 90 százalékánál már próbálkoztak online csalók, adathalászok
Találkoztál már az online térben adathalászokkal? Estél már áldozatául vírusoknak, hackereknek? Ismered az online veszélyeket és védekezel is ellenük? Az ESET biztonsági szoftverek hazai forgalmazója, a Sicontact Kft. 2024 októberében ezeket a kérdéseket tette fel generációs attitűdkutatása során. Jó hír, hogy az online veszélyek ismertsége egyre magasabb és egyre többen védekeznek a tudatosság mellett védelmi szoftverekkel is – de még bőven van tennivalónk.