A Stuxnet vírus Kínában több millió számítógépet támadott meg
A vírus célja kifejezetten az ipari üzemek számítógépes rendszereinek szabotálása. Nem személyes adatokat akarnak vele ellopni, hanem az ipari berendezéseknek akarnak károkat okozni - idézett a Global Times című, angol nyelvű kínai újság egy informatikust. A lap úgy tudja, hogy komolyabb károkat eddig nem okozott a vírus Kínában.
A Stuxnet kifejezetten a német Siemens vállalat egy programja után kutat a kiszemelt számítógépekben. Eddig elsősorban iráni ipari létesítményeket támadott meg, de szakértők szerint júniusi felbukkanása óta megjelent Indiában, Indonéziában és Pakisztánban is. Egyes feltevések szerint Irán első atomerőművét, az orosz segítséggel megépült busehri erőművet próbálták tönkretenni a vírussal. Teheránban szerdán bejelentették, hogy két-három hónapot késik a busehri atomerőműben termelt elektromos áram bekötése az országos hálózatba. Hangsúlyozták azonban, hogy a késésnek nincs köze a Stuxnet vírushoz, amely az atomerőmű központi komputerét nem támadta meg.
Kapcsolódó cikkek
- Japán "biológiai" fegyver a számítógépes támadások ellen
- Példátlan módon szaporodnak az okostelefonokat támadó programok
- Újra összeáll a hírhedt kínai hackercsoport
- A hackerek már a smartphone-ban vannak - Mobilkártevők inváziója 2. rész
- A hackerek már a smartphone-ban vannak - Mobilkártevők inváziója 1. rész
- Peking visszautasítja a hackertámadásokkal kapcsolatos vádakat
- Google: valószínűleg kínai hackerek támadták meg az ügyfeleket
- Trójaiak, férgek, robothálózatok
- Veszélyes Facebook, mérgezett Google
- WikiLeaks - Kína, a Google és a kínai kiberhadsereg
IT ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Új törvény szabályozza a kiberbiztonságot
A Parlament elfogadta a kiberbiztonsági szabályozás új keretrendszerét, a Magyarország kiberbiztonságáról szóló törvényt. A jogszabály új kötelezettségeket is ró az érintett vállalatokra – hívja fel a figyelmet a Baker McKenzie nemzetközi ügyvédi iroda. A jogszabálynak meg nem felelő cég akár 10 millió eurós bírsággal nézhet szembe.
Minden századik magyart érintett már idén pénzügyi csalás – mutatjuk, hogyan úszhatod meg!
Egyre kifinomultabb pénzügyi csalásokkal szemben kell felkészülni. Ez csak akkor lehet eredményes, ha a felhasználók is tudatosabbak, és nem engednek a csalók trükkjeinek.
Karácsony körül is fokozottan figyeljünk a biztonságra
Közelegnek az ünnepek, készülünk a pihenésre, de még egy utolsó hajrá vár valószínűleg mindenkire. Fontos, hogy ilyenkor vigyázzunk magunkra és telefonunkra is, a HONOR pedig pár egyszerű, de a biztonság szempontjából kifejezetten hasznos tippel próbálja segíteni a felhasználókat.
A K&H élen jár az IT hatékonyság mérésében
A banki szektorban egyedülálló módszerrel monitorozza fejlesztéseit és méri az IT fejlesztések hatékonyságát a K&H. Ezt a tevékenységét saját maga, házon belül látja el, amivel szintén egyedülállónak számít a piacon. Az ún. Fast Function Point módszertan segítségével a K&H folyamatosan feltárja a fejlesztési folyamatok és rendszerek optimális működésére épülő fejlesztési pontokat, a költséghatékonyságot és a projektek komplexitását, ezzel lehetőséget adva, hogy szakemberei innovatív fejlesztéseket valósítsanak meg a visszajelzések alapján.
Ki vigyáz az adataidra, ha te nem? – a magyarok 90 százalékánál már próbálkoztak online csalók, adathalászok
Találkoztál már az online térben adathalászokkal? Estél már áldozatául vírusoknak, hackereknek? Ismered az online veszélyeket és védekezel is ellenük? Az ESET biztonsági szoftverek hazai forgalmazója, a Sicontact Kft. 2024 októberében ezeket a kérdéseket tette fel generációs attitűdkutatása során. Jó hír, hogy az online veszélyek ismertsége egyre magasabb és egyre többen védekeznek a tudatosság mellett védelmi szoftverekkel is – de még bőven van tennivalónk.