Firefox 3.6.12: 48 óra alatt javították a kritikus hibát
A Telenor SOC munkatársa, Morten Kråkvik jelentette a hibát, melyet eléggé egzotikus módon akkor fedeztek fel, amikor a Nobel-díj weboldalán egy felhasználói bejelentés alapján vizsgálták egy estleges virtuális betörés lehetőségét. A közelebbről nem részletezett kiskapu révén azonnali támadások hajthatók végre, RSS, JavaScript, kiegészítők révén, illetve a Thunderbirdben HTML alapú levelekkel, ez indokolta az igyekezetet. A Mozilla valóban igen gyorsan, mindössze 48 óra alatt kiadta a javított változatot. A hasonló helyzetekre történő reagálás sebessége egyre fontosabb a felhasználók számára, hiszen hiába találnak sok hibát egy böngészőben, ha azok nem komolyak, és hiába kevés súlyosat, ha azokat csak igen lassan javítják. A Mozilla természetesen saját hibakorrekciós rendszerét dicséri, ám ezúttal talán tényleg okuk van az elégedettségre. A Mozilla szerint a most befoltozott biztonsági rés a SeaMonkey 2.0, a 3.0, 3.1-es Thunderbird valamint 3.5 és 3.6-os Firefox változatokat is érinti. A legfrissebb, 3.6-os Firefox új verziója a Firefox 3.6.12 is letölthető már, magyar nyelvű változatban is, egy 8,52 MB-os fájl formájában.
A javított verziók teljes listája:
Firefox 3.6.12
Firefox 3.5.15
Thunderbird 3.1.6
Thunderbird 3.0.10
SeaMonkey 2.0.10
Kapcsolódó cikkek
- Mozilla Firefox 10
- Mozilla Firefox Portable Edition 3.6.25
- Itt a Firefox első verziója Androidra!
- Firefox 5.0: biztonságosabb, de érdemjegye még nem ötös
- A Firefox4 megelőzte az IE9-et
- A Mozilla Firefox utolsó beta-verziója
- Több mint negyvenezer Mozilla jelszó az interneten
- Jövőre csúszik át a Firefox 4
- 12 évesen hibát talált a Firefoxban, 3000 dollárt kapott érte
- Egy hónap múlva érkezik a Firefox 4 RC
IT ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Új törvény szabályozza a kiberbiztonságot
A Parlament elfogadta a kiberbiztonsági szabályozás új keretrendszerét, a Magyarország kiberbiztonságáról szóló törvényt. A jogszabály új kötelezettségeket is ró az érintett vállalatokra – hívja fel a figyelmet a Baker McKenzie nemzetközi ügyvédi iroda. A jogszabálynak meg nem felelő cég akár 10 millió eurós bírsággal nézhet szembe.
Minden századik magyart érintett már idén pénzügyi csalás – mutatjuk, hogyan úszhatod meg!
Egyre kifinomultabb pénzügyi csalásokkal szemben kell felkészülni. Ez csak akkor lehet eredményes, ha a felhasználók is tudatosabbak, és nem engednek a csalók trükkjeinek.
Karácsony körül is fokozottan figyeljünk a biztonságra
Közelegnek az ünnepek, készülünk a pihenésre, de még egy utolsó hajrá vár valószínűleg mindenkire. Fontos, hogy ilyenkor vigyázzunk magunkra és telefonunkra is, a HONOR pedig pár egyszerű, de a biztonság szempontjából kifejezetten hasznos tippel próbálja segíteni a felhasználókat.
A K&H élen jár az IT hatékonyság mérésében
A banki szektorban egyedülálló módszerrel monitorozza fejlesztéseit és méri az IT fejlesztések hatékonyságát a K&H. Ezt a tevékenységét saját maga, házon belül látja el, amivel szintén egyedülállónak számít a piacon. Az ún. Fast Function Point módszertan segítségével a K&H folyamatosan feltárja a fejlesztési folyamatok és rendszerek optimális működésére épülő fejlesztési pontokat, a költséghatékonyságot és a projektek komplexitását, ezzel lehetőséget adva, hogy szakemberei innovatív fejlesztéseket valósítsanak meg a visszajelzések alapján.
Ki vigyáz az adataidra, ha te nem? – a magyarok 90 százalékánál már próbálkoztak online csalók, adathalászok
Találkoztál már az online térben adathalászokkal? Estél már áldozatául vírusoknak, hackereknek? Ismered az online veszélyeket és védekezel is ellenük? Az ESET biztonsági szoftverek hazai forgalmazója, a Sicontact Kft. 2024 októberében ezeket a kérdéseket tette fel generációs attitűdkutatása során. Jó hír, hogy az online veszélyek ismertsége egyre magasabb és egyre többen védekeznek a tudatosság mellett védelmi szoftverekkel is – de még bőven van tennivalónk.