Két új Shuttle barebone: a rejtőzködő és az aktatáska
Kezdjük ez utóbbival. A Shuttle XS35GT ultra kicsi SFF ház, amelyből nagyszerű multimédia centert készíthetünk. A ház térfogata mindösszesen egyetlen liter, rendkívül vékony, csupán 38 mm-es. Minden adott, hogy elrejtsük a falon az LCD TV mögé, de akár egy LCD monitor hátlapjára is felrögzíthetjük. Gyakorlatilag semmilyen hasznos helyet nem rabol el a környezetünkből. A multimédiás teljesítményről a friss NVidia ION grafikus meghajtó gondoskodik, a szükséges erőről pedig az Intel Atom D510 Dual Core processzor (2 x 1,66 GHz). A NM10 Express chip-készlet és az Atom processzor által alkotott platform csendes, keveset fogyaszt, egy SSD-vel kiegészítve profi megoldássá tehetjük. A jó 3D-s grafikai képességekkel felruházott, akadás mentes videó lejátszást kínáló NVidia ION (ION2) grafikus kártya képét és a hangot a HDMI csatlakozón át továbbíthatjuk a monitorunk vagy TV-nk felé. Egy PC-től elvárhatóan a szokásos aljzatokat is megtaláljuk a kis dobozon: 5 db USB, VGA, LAN és Audio. Sőt még N-es wireless kapcsolatunk is lesz, akár laptoppal, akár távolabbi PC-vel is kommunikálhatunk rajta keresztül. A vékonyka házba egy 2,5 colos merevlemez meghajtó vagy SSD építhető, de még belefér egy slim optikai meghajtó is. A hűtés teljesen zajmentes, semmilyen forgó-morgó alkatrészt nem szükséges beépítenünk az üzemeltetéshez.
A másik számítógépváz a második generációs X50-es. A monitorral egybeépített alapból az íróasztalunk különlegessége lehet. Számos ötletes megoldás került beépítésre, amit első rápillantásra talán észre sem veszünk, de szembeötlő, hogy szinte eltűnnek a vezetékek az asztalunk körül. Azonban közelebbről megnézve felfedezhetjük, hogy a 15,6 colos monitor érintésre reagál, a programok indításához, a navigációhoz, a weboldalak böngészéséhez, e-mailek olvasásához és sok minden máshoz már a billentyűzetünkre és egerünkre sem kell rátennünk a kezünket. A 3,6 cm vastag számítógép kecses és nagyon csendes, mert a hűtése teljesen passzív. Az Intel Atom D510-es kétmagos processzor köré épített rendszer alacsony fogyasztására sem lesz panaszunk. A hagyományos PC-kkel ellentétben az X50V2 integrált webkamerát, két hangszórót, N-es wifi kártyát és kártyaolvasót is tartalmaz, ráadásul akár egy aktatáska, hordozható is.
Kapcsolódó cikkek
- Február 29-én indul a Windows 8 publikus béta tesztje
- Tavaly több okostelefont adtek el, mint PC-t
- Dell Alienware X51 PC játékékosoknak
- A világ első intelligens számítógépe nulla watt készenléti áramfogyasztással
- Négy új noteszgép és egy minden egyben PC az LG-től
- HP-bejelentések a CES előtt
- Dell asztali PC túlhajtott Sandy Bridge Core i7-39X0 processzorokkal
- 27 hüvelykes Asus AIO PC
- Új asztali PC 2. generációs Intel Core i7-3960X processzorral
- A világ legkisebb asztali PC-je a Lenovo-tól
IT ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Új törvény szabályozza a kiberbiztonságot
A Parlament elfogadta a kiberbiztonsági szabályozás új keretrendszerét, a Magyarország kiberbiztonságáról szóló törvényt. A jogszabály új kötelezettségeket is ró az érintett vállalatokra – hívja fel a figyelmet a Baker McKenzie nemzetközi ügyvédi iroda. A jogszabálynak meg nem felelő cég akár 10 millió eurós bírsággal nézhet szembe.
Minden századik magyart érintett már idén pénzügyi csalás – mutatjuk, hogyan úszhatod meg!
Egyre kifinomultabb pénzügyi csalásokkal szemben kell felkészülni. Ez csak akkor lehet eredményes, ha a felhasználók is tudatosabbak, és nem engednek a csalók trükkjeinek.
Karácsony körül is fokozottan figyeljünk a biztonságra
Közelegnek az ünnepek, készülünk a pihenésre, de még egy utolsó hajrá vár valószínűleg mindenkire. Fontos, hogy ilyenkor vigyázzunk magunkra és telefonunkra is, a HONOR pedig pár egyszerű, de a biztonság szempontjából kifejezetten hasznos tippel próbálja segíteni a felhasználókat.
A K&H élen jár az IT hatékonyság mérésében
A banki szektorban egyedülálló módszerrel monitorozza fejlesztéseit és méri az IT fejlesztések hatékonyságát a K&H. Ezt a tevékenységét saját maga, házon belül látja el, amivel szintén egyedülállónak számít a piacon. Az ún. Fast Function Point módszertan segítségével a K&H folyamatosan feltárja a fejlesztési folyamatok és rendszerek optimális működésére épülő fejlesztési pontokat, a költséghatékonyságot és a projektek komplexitását, ezzel lehetőséget adva, hogy szakemberei innovatív fejlesztéseket valósítsanak meg a visszajelzések alapján.
Ki vigyáz az adataidra, ha te nem? – a magyarok 90 százalékánál már próbálkoztak online csalók, adathalászok
Találkoztál már az online térben adathalászokkal? Estél már áldozatául vírusoknak, hackereknek? Ismered az online veszélyeket és védekezel is ellenük? Az ESET biztonsági szoftverek hazai forgalmazója, a Sicontact Kft. 2024 októberében ezeket a kérdéseket tette fel generációs attitűdkutatása során. Jó hír, hogy az online veszélyek ismertsége egyre magasabb és egyre többen védekeznek a tudatosság mellett védelmi szoftverekkel is – de még bőven van tennivalónk.