Chipek figyelik majd egészségi állapotunkat
Szélessávú internet nélkül nem élet az élet
A Zogby International piackutató csaknem kétezer amerikai felnőtt részvételével készült online felmérésében a válaszolók 24 százaléka a szélessávú internetet tekintette a legnagyszerűbb fejlesztésnek, míg a Facebookra 22 százalék, a Google-re pedig 10 százalék voksolt.
Arra a kérdésre, hogy melyek azok a technológiai fejlesztések, amelyek nélkülözhetetlenek: 28 százalékkal ismét a szélessávú internet lett az első, 18 százalékkal pedig második az elektronikus levelezés.
A megkérdezettek 24 százaléka szerint jövőre a legnagyobb technológiai fejlődés az otthoni szórakoztatóelektronikai eszközökben várható, míg 16 százalék a számítástechnika mindenre kiterjedő fejlődését reméli.
A következő évtizedre gondolva 43 százalék véli úgy, hogy az őssejtterápiák és az átültethető szervek létrehozását célzó eljárások megszokott gyógymóddá válnak. Negyven százalék szerint az emberekbe chipeket ültetnek, amelyek az alany egészségi állapotát folyamatosan figyelik.
Kapcsolódó cikkek
- Az amerikai rendőrök felhatalmazás nélkül kutathatnak a mobiltelefonokban
- Leonardo pixelekre bontva
- Masat-1 - Idejének negyedét a Föld árnyékában tölti az első magyar műhold
- Disznóvágási demokrácia: szavazás neten a halálba küldendő sertésre
- Az ókori világ földrajzát segít megismerni a Google új projektje
- Digitalizálják a Szabadkai Városi Könyvtár dokumentumait
- Apróhirdetési körkép: A többség már online csinálja
- Irodalmi hősök fantomképeken
- Újabb civil megmozdulás az ACTA ellen
- A német alkotmánybíróság elzárta a PIN-kódokat és jelszavakat a nyomozóhatóságok elől
Infotársadalom ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Siemens Xcelerator: az Eplan és a Siemens zökkenőmentes adatátvitelt tesz lehetővé a gépgyártásban
A Siemens és az Eplan hatékonyabbá teszi a tervezési és gyártási folyamatokat a gépeket és gyártósorokat építő ügyfeleik számára.
A Z-generáció tudja milyen munkahelyet szeretne
Az önérvényesítés, a munkahelyi környezet, az anyagiak, a társas kapcsolatok, valamint a kreativitás, illetve a szellemi ösztönzők azok a legfőbb munkaértékek, amelyek a STEM pályára lépő Z-generációs fiatalok számára meghatározóak a leendő munkahelyük kiválasztásában és az ottani megmaradásukban – derül ki a Becsei Lilla pályaorientációs szakember friss, országos, reprezentatív kutatásából, amit az Együtt a Jövő Mérnökei Szövetséggel együttműködésben készített el a 12. osztályos magyar tanulók körében.
Az LG 2025-ös QNED evo termékcsaládja jelentős technológiai fejlődésen ment át
Az LG Electronics (LG) bemutatja a megújult, 2025-ös QNED evo termékcsaládját egy újonnan szabadalmaztatott, széles színskálát biztosító technológiával. A készülékek valódi 4K felbontású képet és akár 144 Hz*-es képfrissítési rátát tesznek lehetővé vezeték nélküli kapcsolódással, ultraalacsony késleltetéssel. Emellett a széria tagjai továbbfejlesztett mesterséges intelligencia alapú kép- és hangfeldolgozást, és személyre szabhatóságot biztosítanak a webOS 25-ön keresztül.
Új törvény szabályozza a kiberbiztonságot
A Parlament elfogadta a kiberbiztonsági szabályozás új keretrendszerét, a Magyarország kiberbiztonságáról szóló törvényt. A jogszabály új kötelezettségeket is ró az érintett vállalatokra – hívja fel a figyelmet a Baker McKenzie nemzetközi ügyvédi iroda. A jogszabálynak meg nem felelő cég akár 10 millió eurós bírsággal nézhet szembe.
Sikertörténet: a Széchenyi-egyetem exitált drónfejlesztő startup cégéből
A győri Széchenyi István Egyetem jelentős hozzáadott értékkel vállalt szerepet a három éve egy szakmai partnerrel és egy tőkebefektetővel létrehozott ABZ Innovation Kft. eredményeiben, amelynek visszaigazolását a piaci siker jelenti. Az intézmény november végén értékesítette a drónfejlesztéssel és -gyártással foglalkozó startup cégben meglévő tulajdoni hányada jelentős részét.