Több mint negyvenezer Mozilla jelszó az interneten
A kikerült adatbázis 44 ezer nem aktív, az addons.mozilla.org oldalhoz tartozó, md5 eljárással titkosított jelszót tartalmazott. Csak 2009. április 9. előtt létrehozott fiókok voltak benne, mert attól a dátumtól kezdve a Mozilla SHA-512 kódolással védi a felhasználók adatait.
A Mozilla hivatalos blogjában, a Mozilla Security Blogon Chris Lyon, az infrastruktúra biztonságáért felelős igazgató nyugalomra intett, az összes kapcsolódó jelszót törölték, a felhasználói fiókokat pedig letiltották. Arra is felhívta a figyelmet, hogy az oldal jelenlegi, aktív felhasználóinak adatait 2009 áprilisa óta már egy sokkal biztonságosabb titkosítással, az SHA-512 algoritmussal védik. Azt is leírta, hogy más esetekkel ellentétben az adatok emberi mulasztás miatt kerültek ki az internetre és nem azért, mert valakik feltörték a Mozilla szervereit.
Kapcsolódó cikkek
- Firefox 3.6.12: 48 óra alatt javították a kritikus hibát
- Stabilitási javítások a Firefox 3.6.10-ben és a Firefox 4 bétájában
- Háttérben frissül a Firefox 4
- Letölthető az új Firefox 3.6.7
- 3 ezer dollárt fizet minden felfedezett hibáért a Mozilla
- Firefox-plugin Google-adatgyűjtés ellen
- Csökkenthető a lefagyás lehetősége a Firefox 3.6.4 bétával
- Kritikus rést orvosol a Firefox 3.6.3
- Ideiglenes foltozás a veszélyes Firefox 3.6 résre
- Kritikus Mozilla Thunderbird hibajavítások
IT ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Új törvény szabályozza a kiberbiztonságot
A Parlament elfogadta a kiberbiztonsági szabályozás új keretrendszerét, a Magyarország kiberbiztonságáról szóló törvényt. A jogszabály új kötelezettségeket is ró az érintett vállalatokra – hívja fel a figyelmet a Baker McKenzie nemzetközi ügyvédi iroda. A jogszabálynak meg nem felelő cég akár 10 millió eurós bírsággal nézhet szembe.
Minden századik magyart érintett már idén pénzügyi csalás – mutatjuk, hogyan úszhatod meg!
Egyre kifinomultabb pénzügyi csalásokkal szemben kell felkészülni. Ez csak akkor lehet eredményes, ha a felhasználók is tudatosabbak, és nem engednek a csalók trükkjeinek.
Karácsony körül is fokozottan figyeljünk a biztonságra
Közelegnek az ünnepek, készülünk a pihenésre, de még egy utolsó hajrá vár valószínűleg mindenkire. Fontos, hogy ilyenkor vigyázzunk magunkra és telefonunkra is, a HONOR pedig pár egyszerű, de a biztonság szempontjából kifejezetten hasznos tippel próbálja segíteni a felhasználókat.
A K&H élen jár az IT hatékonyság mérésében
A banki szektorban egyedülálló módszerrel monitorozza fejlesztéseit és méri az IT fejlesztések hatékonyságát a K&H. Ezt a tevékenységét saját maga, házon belül látja el, amivel szintén egyedülállónak számít a piacon. Az ún. Fast Function Point módszertan segítségével a K&H folyamatosan feltárja a fejlesztési folyamatok és rendszerek optimális működésére épülő fejlesztési pontokat, a költséghatékonyságot és a projektek komplexitását, ezzel lehetőséget adva, hogy szakemberei innovatív fejlesztéseket valósítsanak meg a visszajelzések alapján.
Ki vigyáz az adataidra, ha te nem? – a magyarok 90 százalékánál már próbálkoztak online csalók, adathalászok
Találkoztál már az online térben adathalászokkal? Estél már áldozatául vírusoknak, hackereknek? Ismered az online veszélyeket és védekezel is ellenük? Az ESET biztonsági szoftverek hazai forgalmazója, a Sicontact Kft. 2024 októberében ezeket a kérdéseket tette fel generációs attitűdkutatása során. Jó hír, hogy az online veszélyek ismertsége egyre magasabb és egyre többen védekeznek a tudatosság mellett védelmi szoftverekkel is – de még bőven van tennivalónk.