Hirtelen csökkent a világ levélszemét-forgalma
A világban forgalomban lévő kéretlen levelek döntő többségét a botnetek, azaz a zombi számítógépek hálózata küldi ki. A botnet célja, hogy nagyteljesítményű, gyors, mégis anonim infrastruktúrát biztosítson a spammernek, aki így könnyen és gyorsan tud nagy mennyiségben spamet küldeni.
A botneteket hétköznapi - otthoni, iskolai, vállalati - számítógépek alkotják. Egy számítógép anélkül is tagja lehet egy botnetnek, hogy a gép gazdája ezt megengedte volna, vagy akár tudna róla.
Az ilyen speciális, kéretlen üzenettel is terjedő spamküldő alkalmazás a Rustock nevű botnet, amely korábban a világ levélszemét-forgalmának 47-48 százalékát küldte.
Decemberben azonban a Rustock mindössze a spamek fél százalékát küldte, ezzel együtt további két jelentős zombihálózat, a Lethic és a Xarvester is "csöndben volt" - magyarázta Wood.
Hozzáértők szerint az ideiglenes leállásnak az is oka lehet, hogy az eddigi levelekkel már nem érték el a kívánt eredményt, és mivel a spamek küldőit csak a profit érdekli, valószínű, hogy más fortéllyal hamarosan újra jelentkeznek.
A számítógép-használók felvilágosítása és a spamellenes kampányok is nehezítik a levélszemétküldők munkáját - hangsúlyozta Wood, hozzátéve, hogy korai lenne megbecsülni, meddig tart a vihar előtti csend - adta hírül a BBC.
Kapcsolódó cikkek
- Cisco: drasztikus mértékben csökkent a spamek száma
- Az Olimpia alatt fokozódik a spamveszély
- Feladta magát a Facebookon támadó "Spamkirály"
- Tömeges spamelés helyett célzott támadások
- Évi egy vírusfertőzéssel és naponta spamek törlésével küzdünk
- Symantec: 33%-kal csökkent a levélszemét a Rustock feszámolása óta
- Egyre jobban támadják a mobilt az internetes bűnözők
- Ismét munkába álltak a levélszemétküldők
- E-mail címed nyertek!
- A legtöbb botnet gép a fővárosban van, de fertőzött terület Miskolc és Tatabánya környéke is
IT ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Új törvény szabályozza a kiberbiztonságot
A Parlament elfogadta a kiberbiztonsági szabályozás új keretrendszerét, a Magyarország kiberbiztonságáról szóló törvényt. A jogszabály új kötelezettségeket is ró az érintett vállalatokra – hívja fel a figyelmet a Baker McKenzie nemzetközi ügyvédi iroda. A jogszabálynak meg nem felelő cég akár 10 millió eurós bírsággal nézhet szembe.
Minden századik magyart érintett már idén pénzügyi csalás – mutatjuk, hogyan úszhatod meg!
Egyre kifinomultabb pénzügyi csalásokkal szemben kell felkészülni. Ez csak akkor lehet eredményes, ha a felhasználók is tudatosabbak, és nem engednek a csalók trükkjeinek.
Karácsony körül is fokozottan figyeljünk a biztonságra
Közelegnek az ünnepek, készülünk a pihenésre, de még egy utolsó hajrá vár valószínűleg mindenkire. Fontos, hogy ilyenkor vigyázzunk magunkra és telefonunkra is, a HONOR pedig pár egyszerű, de a biztonság szempontjából kifejezetten hasznos tippel próbálja segíteni a felhasználókat.
A K&H élen jár az IT hatékonyság mérésében
A banki szektorban egyedülálló módszerrel monitorozza fejlesztéseit és méri az IT fejlesztések hatékonyságát a K&H. Ezt a tevékenységét saját maga, házon belül látja el, amivel szintén egyedülállónak számít a piacon. Az ún. Fast Function Point módszertan segítségével a K&H folyamatosan feltárja a fejlesztési folyamatok és rendszerek optimális működésére épülő fejlesztési pontokat, a költséghatékonyságot és a projektek komplexitását, ezzel lehetőséget adva, hogy szakemberei innovatív fejlesztéseket valósítsanak meg a visszajelzések alapján.
Ki vigyáz az adataidra, ha te nem? – a magyarok 90 százalékánál már próbálkoztak online csalók, adathalászok
Találkoztál már az online térben adathalászokkal? Estél már áldozatául vírusoknak, hackereknek? Ismered az online veszélyeket és védekezel is ellenük? Az ESET biztonsági szoftverek hazai forgalmazója, a Sicontact Kft. 2024 októberében ezeket a kérdéseket tette fel generációs attitűdkutatása során. Jó hír, hogy az online veszélyek ismertsége egyre magasabb és egyre többen védekeznek a tudatosság mellett védelmi szoftverekkel is – de még bőven van tennivalónk.