Koreában sikeresen bizonyított az LTE Advanced hálózat
Miközben a mobil szolgáltatók nem nagyon kapkodják el az LTE, WIMAX szabványokon alapuló negyedik generációs hálózatok kiépítését (hisz egyelőre nagyobb üzlet a már kiépített 3G-ből a minél nagyobb bevétel kicsavarása), Koreában már a 4G-n túli sebességekkel kísérleteznek: az ETRI (Elektronikai és Telekommunikációs Kutató Intézet) mérnökei az úgynevezett LTE Advanced protokollnak megfelelő hálózaton tartottak bemutatót, amihez viszonyítva a 3G olyan, mintha az utóbbit a modemes betárcsázós kapcsolattal vetnénk össze.
A mozgó buszon tartott bemutató során egy 700 megabyte-os fájlt 9,3 másodperc alatt sikerült feltölteni, és a hálózaton keresztül sugároztak egy nagy felbontású 3D filmet is. A a sebesség 600 Mb/sec sebesség hatszorosa az LTE-szabványnak és 14 szerese a HSPA+-nak, amit 4G-ként definiálnak. A 3G-vel nehéz összehasonlítani, annak ugyanis a 40-szereséről van szó.
Az LTE-Advanced kifejlesztése jelentős erőforrásokat emésztett fel: 470 szakember dolgozott a projekten, a költségvetés 64 milliárd von (57 millió dollár) volt és a munka során 500 szabadalmat jegyeztek be. Összehasonlításképp az LTE-szabványt mindössze 24 szabadalom lefedi.
Kapcsolódó cikkek
- Vodafone: áprilisra teljes a 4G-s lefedettség
- 4G LTE mobil landol Európában – HTC Velocity
- Öt ország elfogadta az NMHH frekvencia koordinációs javaslatát
- A név nem kötelez - Motorola Droid RAZR
- 2012 közepére országosan szupergyors a Vodafone
- Szuperhálózatot, valódi mobilfizetést, percdíjas jegyeket visz a Szigetre a Vodafone
- LightSquared 4G vezeték nélküli hálózat a Best Buy-nál
- HTC Thunderbolt – az első 4G-s okostelefon
- Negyedik generációs mobilhálózatra vált Amerika
- A DT megkezdte a 4G mobil-infrastruktúra kiépítését
hirek.com ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Rébuszok helyett kézzelfogható megoldások a NIS2 fejtörőhöz
Nagy érdeklődés övezte a Gábor Dénes Egyetem NIS2 konferenciáját. Ennek egyik oka a téma aktualitása, hiszen a kiberbiztonság szavatolása kötelező törvényi előírás az érintett vállalatok részére. A másik ok, hogy kevés az egész folyamatot átfogó és bemutató esemény, amely nemcsak a NIS2 irányelvben meghatározott jogszabályi előírásokat mutatja be és értelmezi, hanem kézzelfogható, gyakorlati megoldásokat is kínál a vállalatok részére.
A vihart, a hőséget és a jegesedést is jelzik az E.ON új meteorológiai állomásai
Az áramhálózatok fokozottan kitettek a viharos erejű szél, a tartós hőség és a jegesedés negatív hatásainak. Az E.ON Hungária Csoport célja, hogy időjárástól függetlenül biztosítson zavartalan áramellátást ügyfelei számára, ehhez pedig szükség van részletes időjárási adatokra, hogy a cég a veszélyhelyzetekre időben fel tudjon készülni.
A Sony bejelenti második generációs zászlóshajóját, az Alpha 1 II fényképezőgépet
A Sony bemutatja a második generációs Alpha 1 II zászlóshajóját, egy új full frame, tükör nélküli, cserélhető objektíves fényképezőgépet, amelyet a Sony legmodernebb AI feldolgozóegységével működik. A fényképezőgép körülbelül 50.1 megapixel (MP) effektív felbontású érzékelővel rendelkezik, akár 30 fps sebességgel, AF/AE-követéssel képes elsötétedésmentes sorozatfelvételt készíteni, torzításmentes zárral van ellátva, és továbbfejlesztette a képtisztaságot a közép- és magastónusok érzékenységénél.
Az új Sony objektív nagy felbontást, gyönyörű bokeh-t és fejlett autofókuszt kínál
A Sony bejelentésével új utat tör: az FE 28-70mm F2 GM prémium E-bajonettes objektív a teljes zoomtartományban nagy, F2-es rekesznyílással büszkélkedhet, így gyönyörű bokeh-t, nagy felbontást és egyedülálló autofókuszt biztosít állóképekhez és videófelvételekhez, nem beszélve a prímobjektívek minőségével vetekedő élességről és kontrasztról.
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.