Firefox 5-előzetes
A Mozilla még ki sem adta a Firefox 4-et, de máris ismertetett néhányat a következő generációs Firefox 5 böngésző várható funkcióiból.
Az egyik fontos újítás a weboldalaknak a számítógép start menüjébe vagy tálcájára történő letűzése, ami elsőként egyébként az Internet Explorer, egyelőre tesztváltozatban elérhető, 9-es verziójában jelent meg. A megoldás révén az egyes weboldalakhoz kapcsolódó kis ikonokat lehet elhelyezni a start menüben, vagy a tálcán, ahonnan ezek automatikusan betölthetők, a dolog azonban nem áll meg ennyinél. Ha ugyanis a fejlesztők külön egyedi funkciókat építenek be az oldalakba, azok külön-külön szintén közvetlenül elérhetővé válhatnak a Firefox 5-ben a böngésző megnyitása nélkül; például egy híroldal adott témához kapcsolódó rovata, vagy éppen a felhasználó képei a Facebook-on. Ezekből persze egy adott weboldalhoz egyszerre több is elmenthető, amelyek között aztán szintén közvetlenül a feladatkezelőből lehet navigálni.
Az új Firefoxban a menü is egyszerűsödik: a könyvjelzőket és az előzményeket helyettesítő „helyek” az ablak alján jelennek meg kis ikonok formájában, amelyek között vízszintesen lehet navigálni. A másik kiemelt terület, ahol a Mozilla előre szeretne lépni, a különféle eszközök közötti szinkronizálás. A kiegészítőként évek óta letölthető Firefox Sync az 5-ös változatban alapfunkció lesz, nagyban elősegítve a kedvencek, jelszavak, látogatott helyek, stb. összehangolását az általunk használt asztali és a mobil Firefox böngészők között. A Sync a jövőben figyelmeztetni is fog arra, hogy milyen funkciókat és más elemeket tudunk összehangolni különböző eszközeinken. A megoldás kiemelt helyet kap a böngésző menüjében.
A Mozilla a fentieken kívül megkönnyítené az automatikusan nem letölthető kiegészítők telepítését, illetve a keresők kezelése is sokoldalúbbá válna: például a különböző beépülő keresőprogramok eltérő színkódokat használhatnak majd.
A Firefox 5 kiadásának menetrendjéről egyelőre semmit sem lehet tudni, mindenesetre aligha várható az idén, hiszen az azt megelőző 4-es verzió is csak valamikor február végén lesz letölthető.
Kapcsolódó cikkek
- Jövőre csúszik át a Firefox 4
- Egy hónap múlva érkezik a Firefox 4 RC
- Stabilitási javítások a Firefox 3.6.10-ben és a Firefox 4 bétájában
- Multitouch támogatás a 3. Firefox 4 bétában
- Letölthető az új Firefox 3.6.7
- Egy hónapot késett: megérkezett a Firefox 3.4.6
- Hivatalos AddOn lett a Firefox Sync
- 64-bites Firefox Windows-on
- Megindult a lejtőn a Firefox
- Júniusban tesztelhető, októberre végeleges a Firefox 4.0
IT ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Új törvény szabályozza a kiberbiztonságot
A Parlament elfogadta a kiberbiztonsági szabályozás új keretrendszerét, a Magyarország kiberbiztonságáról szóló törvényt. A jogszabály új kötelezettségeket is ró az érintett vállalatokra – hívja fel a figyelmet a Baker McKenzie nemzetközi ügyvédi iroda. A jogszabálynak meg nem felelő cég akár 10 millió eurós bírsággal nézhet szembe.
Minden századik magyart érintett már idén pénzügyi csalás – mutatjuk, hogyan úszhatod meg!
Egyre kifinomultabb pénzügyi csalásokkal szemben kell felkészülni. Ez csak akkor lehet eredményes, ha a felhasználók is tudatosabbak, és nem engednek a csalók trükkjeinek.
Karácsony körül is fokozottan figyeljünk a biztonságra
Közelegnek az ünnepek, készülünk a pihenésre, de még egy utolsó hajrá vár valószínűleg mindenkire. Fontos, hogy ilyenkor vigyázzunk magunkra és telefonunkra is, a HONOR pedig pár egyszerű, de a biztonság szempontjából kifejezetten hasznos tippel próbálja segíteni a felhasználókat.
A K&H élen jár az IT hatékonyság mérésében
A banki szektorban egyedülálló módszerrel monitorozza fejlesztéseit és méri az IT fejlesztések hatékonyságát a K&H. Ezt a tevékenységét saját maga, házon belül látja el, amivel szintén egyedülállónak számít a piacon. Az ún. Fast Function Point módszertan segítségével a K&H folyamatosan feltárja a fejlesztési folyamatok és rendszerek optimális működésére épülő fejlesztési pontokat, a költséghatékonyságot és a projektek komplexitását, ezzel lehetőséget adva, hogy szakemberei innovatív fejlesztéseket valósítsanak meg a visszajelzések alapján.
Ki vigyáz az adataidra, ha te nem? – a magyarok 90 százalékánál már próbálkoztak online csalók, adathalászok
Találkoztál már az online térben adathalászokkal? Estél már áldozatául vírusoknak, hackereknek? Ismered az online veszélyeket és védekezel is ellenük? Az ESET biztonsági szoftverek hazai forgalmazója, a Sicontact Kft. 2024 októberében ezeket a kérdéseket tette fel generációs attitűdkutatása során. Jó hír, hogy az online veszélyek ismertsége egyre magasabb és egyre többen védekeznek a tudatosság mellett védelmi szoftverekkel is – de még bőven van tennivalónk.