Android alkalmazásnak álcázott vírusok
A törvényes alkalmazások hamisítványai között található a Steamy Window, mely nagyon nehezen különböztethető meg az eredetitől, egyedül az lehet gyanús, hogy a telepítésnél sűrűbben kér engedélyezést. A telepítés után azonban egy Android.Pjapps vírus kerül az eszközünkre. A hamis szoftver használat közben is ugyanúgy működik, mint az eredeti, de közben a háttérben a vírus kiépíti hálózatát, spam-eket, emelt-díjas üzeneteket küld.
Ahogy az Android készülékek népszerűsége nő, úgy lesz egyre inkább a ciberbűnözés célpontja. Augusztusban jelent meg az első vírus Android rendszerű eszközökön, mely szintén reklámok küldésével, és emelt-díjas számokra küldött üzenetekkel próbálta növelni a felhasználó költségét és terjesztőinek bevételét.
A Symantec nem kívánja megnevezni azt a weboldalt, ahol a fent nevezett vírust találták. A weboldalon bárki létrehozhat vagy megoszthat másokkal Android alkalmazásokat, teljesen törvényesen. A Symantec mégis azt tanácsolja, hogy csak hivatalos Android oldalakról töltsünk le és telepítsünk alkalmazásokat, ha el akarjuk kerülni egy esetleges hamis szoftver veszélyét. Ezenkívül az operációs rendszeren beállíthatjuk, hogy ne töltsön le nem hivatalos oldalról érkező alkalmazást.
Kapcsolódó cikkek
- Ingyenesen elérhető a Norton Identity Safe béta verziója
- McAfee Mobile Security 2.0: erős biztonság az okos-telefonok és táblagépek számára
- Új mobilbiztonsági megoldásokkal jelentkezett a McAfee
- Befagyott a toplista - Az ESET javasolja, hogy ellenőrizzük a DNS beállításokat
- Újabb androidos vírusfertőzésről számolt be a Symantec
- Windows 7 alatt is bizonyított a VirusBuster
- Veszélyben a mobilok: az ESET Software vírus-előrejelzése
- Már kapható az EVOLVE Sonix androidos riasztó
- Japán "biológiai" fegyver a számítógépes támadások ellen
- Példátlan módon szaporodnak az okostelefonokat támadó programok
IT ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Új törvény szabályozza a kiberbiztonságot
A Parlament elfogadta a kiberbiztonsági szabályozás új keretrendszerét, a Magyarország kiberbiztonságáról szóló törvényt. A jogszabály új kötelezettségeket is ró az érintett vállalatokra – hívja fel a figyelmet a Baker McKenzie nemzetközi ügyvédi iroda. A jogszabálynak meg nem felelő cég akár 10 millió eurós bírsággal nézhet szembe.
Minden századik magyart érintett már idén pénzügyi csalás – mutatjuk, hogyan úszhatod meg!
Egyre kifinomultabb pénzügyi csalásokkal szemben kell felkészülni. Ez csak akkor lehet eredményes, ha a felhasználók is tudatosabbak, és nem engednek a csalók trükkjeinek.
Karácsony körül is fokozottan figyeljünk a biztonságra
Közelegnek az ünnepek, készülünk a pihenésre, de még egy utolsó hajrá vár valószínűleg mindenkire. Fontos, hogy ilyenkor vigyázzunk magunkra és telefonunkra is, a HONOR pedig pár egyszerű, de a biztonság szempontjából kifejezetten hasznos tippel próbálja segíteni a felhasználókat.
A K&H élen jár az IT hatékonyság mérésében
A banki szektorban egyedülálló módszerrel monitorozza fejlesztéseit és méri az IT fejlesztések hatékonyságát a K&H. Ezt a tevékenységét saját maga, házon belül látja el, amivel szintén egyedülállónak számít a piacon. Az ún. Fast Function Point módszertan segítségével a K&H folyamatosan feltárja a fejlesztési folyamatok és rendszerek optimális működésére épülő fejlesztési pontokat, a költséghatékonyságot és a projektek komplexitását, ezzel lehetőséget adva, hogy szakemberei innovatív fejlesztéseket valósítsanak meg a visszajelzések alapján.
Ki vigyáz az adataidra, ha te nem? – a magyarok 90 százalékánál már próbálkoztak online csalók, adathalászok
Találkoztál már az online térben adathalászokkal? Estél már áldozatául vírusoknak, hackereknek? Ismered az online veszélyeket és védekezel is ellenük? Az ESET biztonsági szoftverek hazai forgalmazója, a Sicontact Kft. 2024 októberében ezeket a kérdéseket tette fel generációs attitűdkutatása során. Jó hír, hogy az online veszélyek ismertsége egyre magasabb és egyre többen védekeznek a tudatosság mellett védelmi szoftverekkel is – de még bőven van tennivalónk.