Árnyaltabb fogalmazásra késztet az érzelmitartalom-ellenőrző - és még fizet is érte
Az Outlook ToneChek alkalmazás használata nagyon egyszerű. A képernyő alján lévő Tone Alert pirosan világít, ha a szöveg stílusa nem megfelelő. Ha ráklikkelünk, megjelöli a problémás mondatokat. De ha az a célunk, hogy tönkretegyük valakinek a napját, a ToneCheck nem kényszerít arra, hogy kicseréljük a bántó mondatokat, csak figyelmeztet, hogy ez „Dühítő” vagy „Nyugtalanító” esetleg „Megalázó” lehet.
Az alkalmazás természetesen személyes levelek írásában is jól jöhet, de a fejlesztők elsősorban az üzleti levelezést kívánják segíteni. A ToneCheck alkalmazás felhőben gyűjti egy vállalat üzeneteit, és az elemzett levelezési stílust felhasználja a szolgáltatás során. A felhasználó is segíthet azáltal, hogy egy-egy levelében megjelöli a mondatai érzelmi tartalmát, szándékát a ToneADay oldalon, és ezért még némi pénzt is kap. Az alkalmazás külön regionális verziókat is készített.
A vállalat dolgozik az alkalmazás Gmail/Google és a Lotus Notes számára készített verzióin is. Az alkalmazás nem elemzi a beérkező leveleket, így azt nekünk kell eldönteni, hogy a levélíró az adott mondattal fenyegetni akart vagy kérni. Mindenesetre kíváncsi lennék, hogyan jelölné a ToneCheck a klasszikus üzenetet: „Apa, küldj pénzt!”, melyet az apa szemtelen követelőzésként, az anya kétségbeesett könyörgésként értelmezett.
Kapcsolódó cikkek
- A közösségi oldalak mellett még mindig az e-mail a legjelentősebb kommunikációs csatorna
- Veszélyeket rejt a Facebook új generációs levelezőszolgáltatása
- Microsoft Lync: az üzleti kommunikáció új korszaka
- E-mail a Facebookon, félhet a Google
- Gmail-gyilkos levelezőrendszerrel áll elő a Facebook?
- Más fiókok is kezelhetők a Hotmail-ből
- MailStore Server 5.1: már IMAP-on keresztül is elérhető a vállalati levéltár
- Még hosszabb lett a világ leghosszabb e-mail címe
- 9 ritkán említett, de hasznos Google céges alkalmazás
- Több Google-fiók egy böngészőből?
IT ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Új törvény szabályozza a kiberbiztonságot
A Parlament elfogadta a kiberbiztonsági szabályozás új keretrendszerét, a Magyarország kiberbiztonságáról szóló törvényt. A jogszabály új kötelezettségeket is ró az érintett vállalatokra – hívja fel a figyelmet a Baker McKenzie nemzetközi ügyvédi iroda. A jogszabálynak meg nem felelő cég akár 10 millió eurós bírsággal nézhet szembe.
Minden századik magyart érintett már idén pénzügyi csalás – mutatjuk, hogyan úszhatod meg!
Egyre kifinomultabb pénzügyi csalásokkal szemben kell felkészülni. Ez csak akkor lehet eredményes, ha a felhasználók is tudatosabbak, és nem engednek a csalók trükkjeinek.
Karácsony körül is fokozottan figyeljünk a biztonságra
Közelegnek az ünnepek, készülünk a pihenésre, de még egy utolsó hajrá vár valószínűleg mindenkire. Fontos, hogy ilyenkor vigyázzunk magunkra és telefonunkra is, a HONOR pedig pár egyszerű, de a biztonság szempontjából kifejezetten hasznos tippel próbálja segíteni a felhasználókat.
A K&H élen jár az IT hatékonyság mérésében
A banki szektorban egyedülálló módszerrel monitorozza fejlesztéseit és méri az IT fejlesztések hatékonyságát a K&H. Ezt a tevékenységét saját maga, házon belül látja el, amivel szintén egyedülállónak számít a piacon. Az ún. Fast Function Point módszertan segítségével a K&H folyamatosan feltárja a fejlesztési folyamatok és rendszerek optimális működésére épülő fejlesztési pontokat, a költséghatékonyságot és a projektek komplexitását, ezzel lehetőséget adva, hogy szakemberei innovatív fejlesztéseket valósítsanak meg a visszajelzések alapján.
Ki vigyáz az adataidra, ha te nem? – a magyarok 90 százalékánál már próbálkoztak online csalók, adathalászok
Találkoztál már az online térben adathalászokkal? Estél már áldozatául vírusoknak, hackereknek? Ismered az online veszélyeket és védekezel is ellenük? Az ESET biztonsági szoftverek hazai forgalmazója, a Sicontact Kft. 2024 októberében ezeket a kérdéseket tette fel generációs attitűdkutatása során. Jó hír, hogy az online veszélyek ismertsége egyre magasabb és egyre többen védekeznek a tudatosság mellett védelmi szoftverekkel is – de még bőven van tennivalónk.