A földrengés miatt evakuálták a Sony érintett üzemeit
Japán legszörnyűbb katasztrófája értelemszerűen érinti a szigetország informatika cégeit is. Az első ilyen típusú hír a Sonytól érkezett: a cég, amelynek több több üzeme van földrengés epicentrumához a legközelebb eső Miyagi tartományban, kénytelen volt leállítani a munkát és evakuálni az ott dolgozókat..
A Miyagiban lévő gyár alsó szintje a szökőár következtében víz alá került.
Az intézkedések azonban nem csak a Richter-skála szerinti 8,9-es földrengés epicentrumához közel eső gyárakra terjedtek ki: leállt a munka a Sony Fukushima és Ibaraki megyékben található üzemeiben is. A hírek részleges károkról szólnak, ugyanakkor a károk mértékéről egyelőre nincs információ.
Más információforrások szerint a károkban és a gyárleállításban a Sonyn kívül érintett a Panasonic, a Nikon, az Epson, a Sharp, a Toshiba és mások is. A Fujitsu - amely a 2008 júniusi földrengés után áttelepítette félvezetőgyártását - kisebb károkról és áramkimaradásokról számolt be.
Az elemzők a félvezetőárak emelkedésére számítanak a katasztrófa és az azt követő termeléskiesés következtében.
Kapcsolódó cikkek
- A világ legvékonyabb okostelefonja – Fujitsu Arrows F-07D [Videó]
- Egységes Full-HD 3D szemüvegek
- Sharp Aquos 104SH - Az első Android 4.0 alapú mobil?
- Egyesíti kisméretű LCD gyártását a Toshiba és a Sony
- Mától Japánban is kapható az iPad 2
- Hatmillió eurós segítség Japánnak a Siemenstől és dolgozóitól
- A kiberbűnözők hasznot húznak a tragédiákból
- Az OKI helyzete a földrengés után
- Nem csak a japán IT cégek számolják a veszteségeiket, az Apple-nek is sok milliárdjába van a földrengés
- Japán: a Google segít megtalálni a katasztrófák során eltűnt embereket
hirek.com ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Siemens Xcelerator: az Eplan és a Siemens zökkenőmentes adatátvitelt tesz lehetővé a gépgyártásban
A Siemens és az Eplan hatékonyabbá teszi a tervezési és gyártási folyamatokat a gépeket és gyártósorokat építő ügyfeleik számára.
A Z-generáció tudja milyen munkahelyet szeretne
Az önérvényesítés, a munkahelyi környezet, az anyagiak, a társas kapcsolatok, valamint a kreativitás, illetve a szellemi ösztönzők azok a legfőbb munkaértékek, amelyek a STEM pályára lépő Z-generációs fiatalok számára meghatározóak a leendő munkahelyük kiválasztásában és az ottani megmaradásukban – derül ki a Becsei Lilla pályaorientációs szakember friss, országos, reprezentatív kutatásából, amit az Együtt a Jövő Mérnökei Szövetséggel együttműködésben készített el a 12. osztályos magyar tanulók körében.
Az LG 2025-ös QNED evo termékcsaládja jelentős technológiai fejlődésen ment át
Az LG Electronics (LG) bemutatja a megújult, 2025-ös QNED evo termékcsaládját egy újonnan szabadalmaztatott, széles színskálát biztosító technológiával. A készülékek valódi 4K felbontású képet és akár 144 Hz*-es képfrissítési rátát tesznek lehetővé vezeték nélküli kapcsolódással, ultraalacsony késleltetéssel. Emellett a széria tagjai továbbfejlesztett mesterséges intelligencia alapú kép- és hangfeldolgozást, és személyre szabhatóságot biztosítanak a webOS 25-ön keresztül.