Nagy számítástechnikai műhelyek: volt egyszer egy SZKI
Az emlékezők persze már nem fiatalemberek, ugyanakkor mindenképp élmény a velük való találkozás, hisz Dömölki Bálint, Kovács Ervin, Németh Pál, Reszler Ákos, Feix Gábor, Kovács Győző és a többi előadó olyan nagy dolgok megszületésénél volt jelen, mint az ős IBM PC-vel kompatibilis magyar Proper; a világhírnévre szert tett magyar szövegfelismerő szoftver, a Recognita; vagy akár maga az SZKI, amely mint számítástechnikai műhely, valóban - nemzetközi mércével is - nagynak számított fénykorában.
A 14 órától kötetlen beszélgetéssel kezdődő, majd 15 órától 18 óráig izgalmas előadások mentén zajló rendezvényen mindemellett lesz szó a képfeldolgozás (h)őskoráról (Szabó József), a fejlesztett alkalmazói rendszerekről (Végső László), a nyolcvanas évek egyik sikersztorijának számító SoftOrg fejlesztőeszközről (Sneed Harry M.), a számítógéppel segített hardvertervezésről (Hinsenkamp Alfréd).
Kapcsolódó cikkek
- 20 éves a magyarországi internet - Jubileumi kötetet adott ki az Internetszolgáltatók Tanácsa
- Elhunyt a mesterségies intelligencia atyja, John McCarthy
- Készül Európa legjelentősebb informatikatörténeti gyűjteménye
- DOStalgia a Közlekedési Múzeumban
- Százéves az IBM, a számítástechnika úttörője és óriása
- 100 éves az IBM - Magyarországon a 75. születésnapját ünnepli
- Mobiltörténeti kiállítás Salgótarjánban
- 25 éves a Windows
- Elárverezik az első Apple-számítógépet
- Előkerült Windows 1.0 arat a videómegosztókon
hirek.com ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.
Izgalmas versenyek a T-esport Bajnokságon
Százezer euró – ennyi volt az összdíjazása a Deutsche Telekom hétvégén lezárult e-sport bajnokságának, a T-esport Bajnokságnak. Az online eseményeken és a Budapesten, a Telekom PlayIT Show keretében megrendezett döntőben a legjobb Counter-Strike 2, League of Legends, Brawl Stars és EA Sports FC 24 játékosok mérték össze a tudásukat, köztük két magyar versenyző is.
Újabb kutatás cáfolja az AI-félelmeket
A Unisys friss kutatása szerint mind az alkalmazottak, mind a munkáltatók pozitívnak ítélik meg a mesterséges intelligencia (AI) munkahelyi hatását. A Magyarországon több mint 700 szakembert foglalkoztató vállalat négy országban elvégzett felmérése azt mutatja, hogy az AI alkalmazása növelheti a dolgozói elégedettséget, és segítheti a gyorsabb karrierépítést, míg a vállalatvezetők szerint versenyképességüket veszélyezteti, ha nem építik be a technológiát a működésükbe.
A Mikulás sem egyedül dolgozik, a cégednek sem kell
Egyre több vásárló igyekszik elkerülni a december végi vásárlási dömpinget, így az online megrendelések száma a karácsonyt megelőző hónapokban akár az éves átlag többszörösére is ugorhat. Az áruházak számára ilyenkor kiemelten fontos a forgalom maximalizálása, de a megugró ügyfélszolgálati igények kielégítése és a zökkenőmentes kiszolgálás biztosítása komoly kihívásokat jelent.
Térképen is kereshető kultúrprogramokat kínál a megújult Port
Letisztultabb dizájnnal, modern keresési funkciókkal jelentkezik Magyarország legismertebb kulturális programmagazinja, a Port. A közel 30 éves múlttal büszkélkedő site ettől a héttől még inkább felhasználóbarát formában köszönti olvasóit. A megújítás során figyelembe vették a kultúra iránt érdeklődők igényeit.