A vállalati adatokra utaznak a cyberbűnözők
A cyberbűnözők tudják, hogy nagy érték van a cégek információinak és szakmai titkainak eladásában, ráadásul ezek sok esetben minimális, vagy akár semmilyen védelemmel nem rendelkeznek. Ez a legfőbb mindandója annak a tanulmánynak, amelyet a McAfee és a SAIC (Science Applications International Corporation) publikált "Földalatti Gazdaságok: a szellemi tőke és az érzékeny vállalati adatok a legújabb cyberbűnözési valuták" címmel. A tanulmányban biztonsági szakértők és szenior IT döntéshozók illusztrálják, hogyan váltottak át a cyberbűnözők a személyes információk megszerzéséről a számos jól ismert globális szervezet vállalati szellemi tőkéjének megcélzására.
A földalatti cybergazdaság a vállalatok szellemi tőkéjének, szakmai titkainak, marketing tervekeinek, kutatási és fejlesztési eredményeinek és forráskódjainak ellopásával termel pénzt. A McAfee és a SAIC a Vanson Burne-nel együttműködve több mint ezer szenior IT döntéshozót kérdezett meg az Egyesült Államokban, az Egyesült Királyságban, Japánban, Kínában, Indiában, Brazíliában, valamint a Közel-Keleten. A tanulmány a 2008-ban közzétett „Védtelen Gazdaságok” című jelentés folytatása. Az új tanulmány az elmúlt két évben bekövetkezett változásokat tárja fel a szellemi tulajdon védelmével kapcsolatos magatartásokban és felfogásokban. Az eredmények megmutatják, hogy mely országokat találták a vállalati adatok tárolása szempontjából legkevésbé biztonságosnak, az arányokat, hogy milyen típusú szervezeteknél tapasztalnak betöréseket, valamint a megelőzött vagy elhárított adatbetörések arányait.
A jelentés főbb megállapításai:
- A szervezetek negyedének volt olyan egyesülése/felvásárlása és/vagy új termék vagy megoldás bemutatója, amelyet leállított, vagy lelassított egy adatbetörés, vagy annak hitelt érdemlő lehetősége miatt. Azoknak a szervezeteknek, amelyek adatbetörést tapasztaltak, csak a fele tett lépéseket, hogy közbelépjen és megvédje a rendszereket a jövőbeli betörésektől.
- A gazdasági visszaesés miatt egyre több vállalat keres olcsóbb külföldi adatfeldolgozási megoldásokat, és mára a felük élne is ezzel a lehetőséggel. A harmaduk egyre több érzékeny információt tárolna külföldön, míg két évvel ezelőtt ezt csak a válaszadók ötöde állította.
- Kínában, Japánban, az Egyesült Királyságban és az Egyesült Államokban a szervezetek több mint egymillió dollárt költenek naponta IT-re. Az Egyesült Államokban, Kínában és Indiában a szervezetek több mint egymillió dollárt költenek hetente külföldi érzékeny információik védelmére.
- Adattárolási szempontból Kína, Oroszország és Pakisztán a legkevésbé biztonságos, az Egyesült Királyság, Németország és az Egyesült Államok pedig a legbiztonságosabb. A világszerte megkérdezett vállalatok nagy része azonban nem végez rendszeres, gyakori kockázatértékelést, több mint egynegyedük csupán évente kétszer elemzi a adatait fenyegető veszélyeket.
- Tízből csak három szervezet jelent be minden elszenvedett adatbetörést, tízből hat vállalat pedig szelektálja a bejelentendő betöréseket. A kutatás azt is kimutatja, hogy a szervezetek esetleg engedékenyebb közzétételi törvényekkel rendelkező országokat keresnek fel, tízből nyolc szervezet, amely külföldön tárolja érzékeny információit, a magánszféra védelméről szóló törvények miatt teszi azt, amelyek szerint értesítenie kellene ügyfeleit az adatok elvesztéséről.
- A legnagyobb jelenlegi információbiztonsági feladat a gyorsan terjedő iPad, iPhone és Android eszközök kezelése. A mobil eszközök biztosítása a szervezetek 62 százaléka számára jelent kihívást, miközben az érzékeny adatok szivárgása az egyik legnagyobb fenyegetés, amivel szembe kell nézniük.
A jelentés letölthető a http://www.mcafee.com/us/resources/reports/rp-underground-economies.pdf oldalról.
Kapcsolódó cikkek
- Ügyes, bankellenességre építő adathalász kísérlet
- 10 ezer számítógépet kapcsoltak le a francia pénzügyminisztériumban egy hackertámadás miatt
- Kettős támadás a WordPress ellen
- Alibaba és a több száz rabló
- A munkatársak nem bűnözők...
- Magyarországon rajtol a hivatalos etikushekker-képzés új verziója
- A Google biztosra megy: a hackerek neki dolgoznak
- Hacker támadás a Nasdaq rendszere ellen
- Easy Watermark Studio Lite
- Magyar etikus hekkerre figyel a világ
hirek.com ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Sony bejelenti második generációs zászlóshajóját, az Alpha 1 II fényképezőgépet
A Sony bemutatja a második generációs Alpha 1 II zászlóshajóját, egy új full frame, tükör nélküli, cserélhető objektíves fényképezőgépet, amelyet a Sony legmodernebb AI feldolgozóegységével működik. A fényképezőgép körülbelül 50.1 megapixel (MP) effektív felbontású érzékelővel rendelkezik, akár 30 fps sebességgel, AF/AE-követéssel képes elsötétedésmentes sorozatfelvételt készíteni, torzításmentes zárral van ellátva, és továbbfejlesztette a képtisztaságot a közép- és magastónusok érzékenységénél.
Az új Sony objektív nagy felbontást, gyönyörű bokeh-t és fejlett autofókuszt kínál
A Sony bejelentésével új utat tör: az FE 28-70mm F2 GM prémium E-bajonettes objektív a teljes zoomtartományban nagy, F2-es rekesznyílással büszkélkedhet, így gyönyörű bokeh-t, nagy felbontást és egyedülálló autofókuszt biztosít állóképekhez és videófelvételekhez, nem beszélve a prímobjektívek minőségével vetekedő élességről és kontrasztról.
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.