Félmilliárdos uniós iskolai informatikai fejlesztés Szabolcsban
Az unió által százszázalékosan finanszírozott oktatási beruházások részeként Nyíregyházán, Nagykállóban és Tiszalökön 1016 tanulói és 39 tanári laptopot helyeznek üzembe, míg Kótajban 31, Ópályiban pedig 24 számítógépet használhatnak a diákok a kialakított számítógépteremben az együttesen 128,6 millió forint összegű támogatással megvalósított fejlesztés eredményeként.
Nyíregyházán emellett folyamatban van egy pedagógiai módszertani reformot támogató informatikai infrastrukturális fejlesztés is, amelynek értéke meghaladja a 398 millió forintot. Az úgynevezett "Intelligens iskola" létrehozását szolgáló fejlesztés augusztus végéig valósul meg. Nyíregyháza öt általános iskolájában - a számítógépes rendszer sikeres próbaüzeme után - hétfőn tartották a diák laptopprogram projektzárását.
Az oktatási intézményekben mintegy 78 millió forint összegű uniós forrásból 583 tanulói és 23 tanári laptopot vásárolhattak, illetve kialakíthatták a számítógépes rendszer működéshez szükséges korszerű eszközhátteret is.
Nagykállóban 43,5 millió forint támogatást költhettek a számítógépes fejlesztésre, 379 tanulói és 14 tanári laptop vásárlására. Tiszalökön a kisváros önkormányzata – ugyancsak sikeres pályázata alapján - 7,3 millió forintot fordíthat szoftverek, laptopok, szolgáltatási csomagok és eszközök beszerzésére. Kótajban a hátrányos helyzetű gyermekek tanulási esélyeinek javítására hozták létre az általános iskolai korszerű számítógépes szaktantermét, 14,8 millió forint összegű uniós támogatásból. A projekt részeként kilenc interaktív táblát is vásároltak az oktatási intézménynek. Ópályiban 11 millió forint volt a pályázaton nyert brüsszeli forrás, amelyből 27 iskolai asztali számítógépet, tantermi és szolgáltatási csomagokat, illetve szoftvereket szereztek be 3 gépet a tanárok kaptak). A számítógéptermet pedig az Ópályi Általános Iskola Tanulóiért Közalapítvány alakította ki és bútorozta be saját költségéből, mintegy 600 ezer forintból.
Kapcsolódó cikkek
- Iskolai osztályok fotói versengenek a Facebookon
- Infotér konferencia - Soltész Miklós: egységes informatikai rendszerre van szükség a szociális ellátásban
- Infotér konferencia - Hoffmann: az informatika fontos eszköz, de a cél az emberközpontúság
- Sztároktatók a Stanford Egyetemen - Virtuális, mesterséges, mégis 58 ezren akarják
- Egyre fiatalabb korban kezdenek internetezni a gyermekek
- A pedagógusképzés kötelező részévé kell tenni a médiaismereteket
- Több száz számítógépet kapnak soproni iskolák
- Informatikai konferencia a Kaposvári Egyetemen
- Horváth Dávid marad a NetMiniszterelnök
- Digitális táblákat és számítógépeket kap a mezőlaki iskola
Infotársadalom ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.
Izgalmas versenyek a T-esport Bajnokságon
Százezer euró – ennyi volt az összdíjazása a Deutsche Telekom hétvégén lezárult e-sport bajnokságának, a T-esport Bajnokságnak. Az online eseményeken és a Budapesten, a Telekom PlayIT Show keretében megrendezett döntőben a legjobb Counter-Strike 2, League of Legends, Brawl Stars és EA Sports FC 24 játékosok mérték össze a tudásukat, köztük két magyar versenyző is.
Újabb kutatás cáfolja az AI-félelmeket
A Unisys friss kutatása szerint mind az alkalmazottak, mind a munkáltatók pozitívnak ítélik meg a mesterséges intelligencia (AI) munkahelyi hatását. A Magyarországon több mint 700 szakembert foglalkoztató vállalat négy országban elvégzett felmérése azt mutatja, hogy az AI alkalmazása növelheti a dolgozói elégedettséget, és segítheti a gyorsabb karrierépítést, míg a vállalatvezetők szerint versenyképességüket veszélyezteti, ha nem építik be a technológiát a működésükbe.