Mobilalkalmazások a vállalatoknál
Aktív párbeszéd a felhasználók és az ict-megoldás szállítók között, magas színvonalú szakmai előadások – ez jellemezte az első Business & Technology konferencia második napját is, ahol a technológia nem csak előadások, hanem kiállítás keretében is megjelent: az innovatív cégek a "Born ti Mobil" kiállítás keretében mutatták be termékeiket a mintegy 400 érdeklődő résztvevőnek. A rendezvényen hangsúlyosan szerepeltek a mobilalkalmazások, amelyek okostelefonokon keresztül egyre fontosabbakká válnak a vállalati informatikai rendszerekben.
Mintegy négyszáz szakember: informatikai vezetők és az informatikai beruházásokban döntéshozók, valamint informatikai, távközlési és elektronikai vállalkozások vezetői, szakértői gyűlt össze tegnap és ma Siófokon az első Business & Technology konferencián, hogy megvitassák a szakma trendjeit, újdonságait. A szervezők – az IVSZ és az itbusiness magazint kiadó IT-Business Publishing – célja az volt, hogy a hazai vállalkozások döntéshozói egy helyen, a szállítók széles körétől kapjanak átfogó képet a legújabb ict-megoldásokról.
„A Business & Technology kilépett a hagyományos informatikai tanácskozások kereteiből. A konferencia az infokommunikációs konvergencia jegyében zajlott: a távközlési, informatikai és elektronikai cégek együtt mutatták be – sokszor egymástól elválaszthatatlan – megoldásaikat, melyek az üzleti élet sikerét hivatottak növelni” – mondta el Laufer Tamás, az IVSZ elnöke.
Dr. Beck György, az IVSZ alelnöke, a távközlési tagozat elnöke előadásában elmondta: „A távközlés egyértelműen a magyar gazdaság húzóágazata. A magyar távközlési szektor súlya a gazdaságban nemzetközi összehasonlításban is igen jelentős. Az iparág árbevételének és beruházásainak az aránya meghaladja az uniós átlagot, a hazai távközlési szolgáltatók az elmúlt öt évben évente 130-150 milliárd forintot ruháztak be Magyarországon.”
Bár a konferencia középpontjában a felhasználók álltak, az eseményen résztvevő IT cégek munkatársaitól kapott visszajelzések szerint ők is sokat profitáltak az előadásokon, kerekasztal-beszélgetéseken elhangzottakból. A konferencia két napja alatt eszmecserét folytathattak a felhasználói oldal képviselőivel, megismerhették elképzeléseiket és elvárásaikat.
A kormányzat informatikai kérdésekkel foglalkozó szakembereinek kerekasztal-beszélgetésén az üzleti alapú döntéshozatal megvalósításának lehetőségéről beszéltek a kormányzati informatikában. Nagyvállalatok cégvezetői és informatikai vezetői pedig azt vitatták meg, hogy az üzleti oldal vagy az IT részlegek irányítsák-e a beszerzéseket.
„A felhasználói oldal aktivitása és a színvonalas szakmai program igazolta: szüksége van egy ilyen, a vállalati informatika teljes spektrumát lefedő szakmai konferenciára.” – összegezte a kétnapos konferencia tapasztalatait Sziebig Andrea, az IT-Business Publishing Kft. ügyvezetője.
Kapcsolódó cikkek
- Business and Technology 2011 infokommunikációs konferencia Siófokon
- A Fujitsu műszaki igazgatója is előad a Simonyi Konferencián
- Nagynevű konferencia nagynevű előadókkal
- Zero-day törések az idei Ethical Hacking konferencián
- Távközlési miniszteri konferencia a kritikus információs infrastruktúrák védelméről
- Hungarológiai és információtechnológiai konferencia a Balassi intézetben
- Smartmobil 2011: előre tör az Android
- Közösségi vásárlás, m-commerce: VIII. Elektronikus Kereskedelem Konferencia
- Mindent egy helyen a vállalati informatikáról
- Microsoft előadások az IT fejlesztés jövőjéről
hirek.com ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Pályaorientációs nap volt a Széchenyi-egyetemen
Pályaorientációs nap keretében érkeztek általános iskolások a győri Széchenyi István Egyetemre, ahol laborlátogatásokon, előadásokon, kreatív foglalkozásokon, sőt kínai nyelvórán is részt vehettek. A jelentős érdeklődés miatt az intézmény komplex szolgáltatáscsomagot állított össze, amelyre iskolai csoportok jelentkezhetnek, akár egy osztálykirándulás tartalmas programjaként.
A TIME magazin 2024 egyik legjobb találmányának tartja a HONOR Magic V3-at
A HONOR Magic V3 felkerült a TIME 2024 legjobb találmányait tartalmazó éves listájára, amely a legkülönlegesebb, az életünket megváltoztató innovációkat mutatja be számos területen, többek között az egészségügy, az AI és a zöld energia terén.
Felmérés: a hollandiai szervezetek negyede nincs felkészülve kibertámadásra
Hollandiában a közepes és nagyvállalatok negyede nincs felkészülve egy esetleges kibertámadásra – jelentette hétfőn az NLTimes című holland hírportál a KPN holland távközlési vállalat megrendelésére készült felmérésre hivatkozva, amelyben kiemelik az egészségügyi szektor veszélyeztetettségét is.
Chery Group: Budapest–Róma egy feltöltéssel
Egyetlen feltöltéssel akár a Budapest-Róma távolságot is megtehetik majd az elektromos autók a Chery Group új akkumulátor-technológiájának köszönhetően. Az újdonságot a már itthon is kapható OMODA 5 gyártója az idei innovációs konferenciáján mutatta be.
Nemzetközi oktatásfejlesztési program indul az ELTE vezetésével
Az ELTE és még négy európai egyetem alkotta konzorcium 250 ezer eurós támogatást kapott az Erasmus+ felsőoktatási együttműködési partnerségek programban megvalósuló, oktatási és módszertani fejlesztéseket célzó, 2026 végéig tartó REDINEST projektre.