Melyik középiskolásból lesz a jövő számítógépmágusa?
A Millenáris Parkban megrendezett Innováció 2011 szakkiállításon dr. Gloviczki Zoltán, a közoktatásért felelős helyettes államtitkár a mai napon adta át a Nemes Tihamér Országos Középiskolai Tanulmányi Verseny díjait a legtehetségesebb informatikus palántáknak.
A Nemes Tihamér Országos Középiskolai Tanulmányi Versenyen a 2010/2011-es tanévben 3872 tanuló vett részt – közülük 911-en határon túli magyarok – mintegy 380 iskolából, két kategóriában és ugyancsak két korcsoportban. A budapesti döntőbe végül 136-an jutottak el közülük.
A programozás kategóriájában az indulóknak különböző programozói feladatokat kellett megoldaniuk. Ezen a területén az első korcsoportban a váci Juhász Gyula Általános Iskolából érkező Alexy Marcell bizonyult a legjobbnak, míg a második korcsoport győztese a pécsi Leőwey Klára Gimnázium diákja, Szabó Attila lett.
Az alkalmazások között a versenyzők hasonlóan komoly kihívással szembesültek: képszerkesztési, szövegszerkesztési, táblázatkészítési és holnapkészítési feladatokat kellett megoldaniuk. Az első korcsoportban az egri Neumann János Középiskola nebulója, Bögös Ádám diadalmaskodott, míg a második korcsoport indulóiból hat tanulót találtak méltónak arra, hogy a Lengyelországban megrendezendő Közép-Európai Informatikai Diákolimpia magyar csapat kerettagjai legyenek. Közülük négyen a budapesti Fazekas Mihály Gimnázium versenyzői, míg egy-egy diák a nagykanizsai Batthyányi Lajos Gimnáziumból, illetve a szentendrei Református Gimnáziumból érkezett.
Az Informatika OKTV Programozás kategóriájának 1.-17. helyezettje, a tavalyi olimpiai válogatóverseny résztvevői, valamint az Izsák Imre Gyula verseny győztese számára rendezett olimpiai válogatóversenyben szintén hat tanulót választottak ki arra, hogy a thaiföldi Pattayában megrendezendő Nemzetközi Informatikai Diákolimpián képviseljék hazánkat. A három Fazekas Mihály Gimnáziumból érkező diák mellett két másik fővárosi iskola, a Veres Péter és a Berzsenyi Dániel, valamint a miskolci Földes Ferenc Gimnázium legjobbja juthatott be a csapatba.
Az Innováció 2011 kiállításról további információ a rendezvény honlapján található: http://innovacio2011.hu/
Kapcsolódó cikkek
- Szerepjátékkal szerzett gazdasági ismeretek
- Informatikai konferencia a Kaposvári Egyetemen
- Djuice: 0 Ft-os percdíj a felsőoktatásban
- A jövő informatikája az OTDK-n
- Új számítógépeket kap minden nagykanizsai iskola
- Nanocsodák Mozgásban: konferencia, kiállítás és roadshow
- Ajándékba adja naplózó szoftverét a BalaBit
- HP Felhőszámítási Labor az Óbudai Egyetemen
- Horváth Dávid marad a NetMiniszterelnök
- Jubilál a microCAD a Miskolci Egyetemen
Infotársadalom ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Széchenyi István Egyetem közreműködésével magyar műhold vizsgálja az aszályos területeket
Hiánypótló kutatás zajlik a győri Széchenyi István Egyetem részvételével, amelynek keretében egy műhold ad rendszeresen távérzékelt adatokat Magyarország területéről. A konzorciumban megvalósuló európai uniós projekt során az intézmény Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Kara az űrből érkező információkat elemzi és kontrollálja az aszályos időszakok hatásainak enyhítése érdekében.
Élje át a "Yes" Moment Élményt az electronica-n
Jubileumi évében, november 12-15. között a világ vezető elektronikai szakvásárán minden a „Minden elektromos társadalom” körül forog – ideális helyszín a Conrad Sourcing Platform lehetőségeinek megismerésére! A Conrad Electronic beszerzési platformként személyre szabott digitális megoldásokat kínál üzleti ügyfeleinek, hogy még hatékonyabbá tegye a beszerzést. Különösen, ha rövid időn belül nem tervezett műszaki igények fedezéséről van szó.
Számos MI-t használó alkalmazással ismerkedhettek meg a résztvevők a Mobile Broadband Forum kiállításon
Már több mint három millió mesterséges intelligenciára képes alkalmazás készült világszerte, túlszárnyalva a hagyományos alkalmazások számát – derült ki a 2024-es Isztambulban megrendezett Global Mobile Broadband Forum (MBBF) során.
Még két hétig jelentkezhetnek az IT hallgatók a K&H STEM ösztöndíjpályázatára
Meghosszabbítja két héttel STEM pályázatának leadási határidejét a K&H bank, hogy minél több egyetemi hallgató vehessen részt a kezdeményezésben. Az új határidő szerint november 17-én éjfélig fogadja a pénzintézet a pályamunkákat. A pályázatra – amelyben nyolc aktuális, innovatív téma közül választhatnak a jelentkezők – hazai IT képzést nyújtó egyetemek hallgatói jelentkezhetnek két kategóriában: mesterképzés és alapképzés. A nyerteseket szakmai zsűri választja ki, és akár 500.000 forint értékű díjazásban is részesülhetnek.
Szerződéses vállalások megsértése miatt bírságolt a Médiatanács
A román társhatósághoz fordult a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) egy, a Mozi+ csatornán közvetített akciófilm korhatár-besorolásával kapcsolatban, mert a médiaszolgáltató által választott korhatári kategória és sugárzási időpont nem felelt meg a magyar követelményeknek. A Médiatanács október 29-i ülésén szerződéses vállalások megsértése miatt bírságolt, emellett állampolgári bejelentések nyomán vizsgált meg több műsorszámot.