Új EU-s honlap: töltse fel a történetét, akár nyerhet is!
Az öt legérdekesebb történet szerzője meghívást nyer a 2011 második felében az Európai Unió Tanácsának soros elnöki tisztét betöltő Lengyelország által Krakkóban szervezett Egységes Piaci Fórumra, ahol részt vehet az ott bemutatásra kerülő dokumentumfilm vetítésén.
Európa jellemzően nem tudja azokat a problémákat kezelni, amelyek az eltérő nyelvi, kulturális, vagy földrajzi különbségekből adódnak. Pedig a hatékonyabb gazdasági együttműködés, az összehangolt szabályozás és a gyakorlati korlátozások enyhítése mind olyan valós célkitűzés, amelyek megvalósítása érdekében az Európai Unió továbbra is lépéseket tesz.
Az Európai Unió azt kéri, hogy amennyiben országhatáron túl jelentkező, komoly kellemetlenséget okozó kihívásokkal találta szembe magát üzleti vagy magánélete során, mondja el az esetet mindenkinek. Természetesen pozitív tapasztalatait is megoszthatja: ha különleges támogatottságot tapasztalt és a kezdeti nehézségek ellenére sikerrel járt, vagy csak egyszerűen minden simán ment külföldi útja során. Egy ilyen történet is nyerhet.
A versenyt az Európai Bizottság, az Európai Parlament és az Európai Unió Tanácsának soros elnöki tisztét Magyarország után betöltő lengyel kormány együttesen szervezi. A pályázatokat június 24-ig várják, ezt követően választja ki a zsűri az öt nyertes történetet.
Néhány kihívás, amely a leírt esetek alapját képezheti:
o Diploma/képesítés érvényesítése másik tagországban
o Szociális biztonság külföldön
o Nyugdíj folyósításának körülményei, amennyiben külföldre költözik
o Tartózkodási engedély beszerzése egy másik tagországban
o A dupla adóztatás elkerülése, ha külföldön dolgozik
o Üzleti vállalkozás beindítása külföldön
o Határon túli online vásárlás az Európai Unión belül
A megtörtént eset feltöltéséhez látogasson el a: www.tellusyourstory.eu oldalra.
Kapcsolódó cikkek
- Hétmilliárd eurót különítene el az EB a Galileo műholdas navigációs programra 2020-ig
- Az Európai Bizottság jóváhagyta a Motorola Mobility Google általi felvásárlását
- Az Európai Bizottság helyteleníti a fájlcserélők elleni kemény amerikai fellépést
- Vezető technológiai és médiavállalatok koalícióra léptek a gyermekek internetes biztonságáért
- Az EU enged a lobbinak az "elfeledettség jogával" kapcsolatban
- Távközlés: Több száz EU-jogsértési döntés, Magyarország egyben érintett
- A szélessávú adatátvitel tesztelését tervezi az Európai Bizottság
- Jogszabályellenes a távközlési cégek különadója
- Versenyvizsgálatot indít az EU az internetes fizetések piacán
- Az audiovizuális szolgáltatások megfeleléséről tájékozódik az EB
Infotársadalom ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Pályaorientációs nap volt a Széchenyi-egyetemen
Pályaorientációs nap keretében érkeztek általános iskolások a győri Széchenyi István Egyetemre, ahol laborlátogatásokon, előadásokon, kreatív foglalkozásokon, sőt kínai nyelvórán is részt vehettek. A jelentős érdeklődés miatt az intézmény komplex szolgáltatáscsomagot állított össze, amelyre iskolai csoportok jelentkezhetnek, akár egy osztálykirándulás tartalmas programjaként.
A TIME magazin 2024 egyik legjobb találmányának tartja a HONOR Magic V3-at
A HONOR Magic V3 felkerült a TIME 2024 legjobb találmányait tartalmazó éves listájára, amely a legkülönlegesebb, az életünket megváltoztató innovációkat mutatja be számos területen, többek között az egészségügy, az AI és a zöld energia terén.
Felmérés: a hollandiai szervezetek negyede nincs felkészülve kibertámadásra
Hollandiában a közepes és nagyvállalatok negyede nincs felkészülve egy esetleges kibertámadásra – jelentette hétfőn az NLTimes című holland hírportál a KPN holland távközlési vállalat megrendelésére készült felmérésre hivatkozva, amelyben kiemelik az egészségügyi szektor veszélyeztetettségét is.
Chery Group: Budapest–Róma egy feltöltéssel
Egyetlen feltöltéssel akár a Budapest-Róma távolságot is megtehetik majd az elektromos autók a Chery Group új akkumulátor-technológiájának köszönhetően. Az újdonságot a már itthon is kapható OMODA 5 gyártója az idei innovációs konferenciáján mutatta be.
Nemzetközi oktatásfejlesztési program indul az ELTE vezetésével
Az ELTE és még négy európai egyetem alkotta konzorcium 250 ezer eurós támogatást kapott az Erasmus+ felsőoktatási együttműködési partnerségek programban megvalósuló, oktatási és módszertani fejlesztéseket célzó, 2026 végéig tartó REDINEST projektre.