Újabb szolgáltatásokkal bővíti T-City programját a Telekom Szolnokon
Városkártyával és városőrzővel bővíti a Magyar Telekom Távközlési Nyrt. két éve működő T-City programját Szolnokon - jelentette be Pataki Róbert, a társaság vezérigazgató-helyettese csütörtökön a Tisza-parti városban az önkormányzattal közösen tartott sajtótájékoztatón.
Tájékoztatása szerint a T-City CityPass városkártya különféle szolgáltatások elérését teszi lehetővé például a közlekedésben. A Jászkun Volánnál - mint elfogadó partnernél - ugyanis összvonalas bérlet, kismamabérlet és időlapú menetjegy vehető a segítségével. Emellett a városkártya a Szolnok egyes intézményeiben kedvezményre jogosító hűségpontok gyűjtésére alkalmas; pontokat például helyi kulturális programok látogatójaként vagy hulladék környezetbarát elhelyezőjeként lehet kapni. A kártya felmutatása a Magyar Kedvezményhálózattal szerződött partnereknél kedvezményes vásárlást biztosít.
A T-City városőrzőt a program eddigi területén, a szandaszőlősi városrészben alakítják ki a közbiztonság javítása érdekében Ennek lényege, hogy a városrész több pontjára a be- és kivezető utakat monitorozó berendezéseket telepítenek. Ezek automata üzemmódban a nap 24 órájában képesek az előttük elhaladó járműveket rendszámuk alapján azonosítani és róluk fényképfelvételt készíteni. Csak akkor használják fel őket, ha a területen rendkívüli esemény vagy bűncselekmény történik, és ezek az adatok a hatóságok munkáját segítik.
Szalay Ferenc (Fidesz) polgármester a program elmúlt két éve kapcsán azt hangsúlyozta, hogy a T-City program sikere az üzleti, az önkormányzati és a civil szféra jó együttműködésének köszönhető. A város lakosai sokat nyertek azzal, hogy elsőként találkozhatnak a Telekom több innovációjával - tette hozzá.
A 2009-ben indított T-City a Magyar Telekom és Szolnok közös, többéves fejlesztési és innovációs programja. Ennek keretében két év alatt hét sikeres tesztet bonyolítottak le, ilyen volt a pánikgomb használata az idősek körében, a rádiófrekvenciás azonosítással működő iskolai beléptetési rendszer, a térfigyelő, valamint az otthonőrző kialakítása.
MTI
Kapcsolódó cikkek
- Élő internetes ügyfélszolgálatot indít a hegyvidéki önkormányzat
- IPv6 Világnap: a Magyar Telekom is csatlakozott a holnapi akcióhoz
- Rektori konferencia: legyen szakmai egyeztetés a felsőoktatási informatikai hálózat átalakításáról!
- Évente 20-25 embert menthet meg az eCall vészhívó-rendszer hazai bevezetése
- Júniusban ismét a gyerekeké a Sziget
- "Okos városok" Magyarországon
- Okmányirodákban is használható az elektronikus fizetési rendszer
- A Crnogorski Telekom 18 millió euró osztalékot fizet
- Változás a Magyar Telekom vezetésében
- Már 1000 Virtualoso ügyfél a Magyar Telekomnál
Infotársadalom ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Siemens Xcelerator: az Eplan és a Siemens zökkenőmentes adatátvitelt tesz lehetővé a gépgyártásban
A Siemens és az Eplan hatékonyabbá teszi a tervezési és gyártási folyamatokat a gépeket és gyártósorokat építő ügyfeleik számára.
A Z-generáció tudja milyen munkahelyet szeretne
Az önérvényesítés, a munkahelyi környezet, az anyagiak, a társas kapcsolatok, valamint a kreativitás, illetve a szellemi ösztönzők azok a legfőbb munkaértékek, amelyek a STEM pályára lépő Z-generációs fiatalok számára meghatározóak a leendő munkahelyük kiválasztásában és az ottani megmaradásukban – derül ki a Becsei Lilla pályaorientációs szakember friss, országos, reprezentatív kutatásából, amit az Együtt a Jövő Mérnökei Szövetséggel együttműködésben készített el a 12. osztályos magyar tanulók körében.
Az LG 2025-ös QNED evo termékcsaládja jelentős technológiai fejlődésen ment át
Az LG Electronics (LG) bemutatja a megújult, 2025-ös QNED evo termékcsaládját egy újonnan szabadalmaztatott, széles színskálát biztosító technológiával. A készülékek valódi 4K felbontású képet és akár 144 Hz*-es képfrissítési rátát tesznek lehetővé vezeték nélküli kapcsolódással, ultraalacsony késleltetéssel. Emellett a széria tagjai továbbfejlesztett mesterséges intelligencia alapú kép- és hangfeldolgozást, és személyre szabhatóságot biztosítanak a webOS 25-ön keresztül.
Új törvény szabályozza a kiberbiztonságot
A Parlament elfogadta a kiberbiztonsági szabályozás új keretrendszerét, a Magyarország kiberbiztonságáról szóló törvényt. A jogszabály új kötelezettségeket is ró az érintett vállalatokra – hívja fel a figyelmet a Baker McKenzie nemzetközi ügyvédi iroda. A jogszabálynak meg nem felelő cég akár 10 millió eurós bírsággal nézhet szembe.
Sikertörténet: a Széchenyi-egyetem exitált drónfejlesztő startup cégéből
A győri Széchenyi István Egyetem jelentős hozzáadott értékkel vállalt szerepet a három éve egy szakmai partnerrel és egy tőkebefektetővel létrehozott ABZ Innovation Kft. eredményeiben, amelynek visszaigazolását a piaci siker jelenti. Az intézmény november végén értékesítette a drónfejlesztéssel és -gyártással foglalkozó startup cégben meglévő tulajdoni hányada jelentős részét.