"Árnyékinternetet" fejlesztet ki Washington az elnyomó rendszerek ellen
Az intézkedést azzal indokolták, hogy a közel-keleti és az afrikai országokban a másként gondolkodók széles körben alkalmazzák az internetet, a közösségi oldalakat és a mobiltelefonokat, a kormányzat pedig megpróbálja korlátozni, vagy kémkedésre
felhasználni ezeket a rendszereket.
Az egyiptomi hatóságok februárban, a szíriaiak pedig júniusban kapcsoltatták ki az internet-szolgáltatást. Az amerikai külügyminisztérium az ilyen fellépéssel szemben az úgynevezett "bőröndös internet"-megoldást támogatja. Ennek lényege, hogy az elnyomó országokba becsempésznének egy bőrönd nagyságú berendezést, amely nagy területen lehetővé tenné a vezeték nélküli internetes kommunikációt.
Egy másik projekt célja, hogy a tálibokat megakadályozzák a mobiltelefonos hálózat manipulálásában. Ennek eszközei az amerikai bázisokon felállított antennák lennének.
Hillary Clinton amerikai külügyminiszter egy februári beszédében az internetezés szabadságát "korunk egyik nagy kihívásának" nevezte. Az amerikai külügyminisztérium szerint az "árnyékkommunikáció" lehetőségének létrehozása a szólás szabadságának és az emberi jogoknak a biztosítása, nem pedig a kormányok megdöntése.
MTI
Kapcsolódó cikkek
- Szabad kommunikáció a világban
- Nyílt és sokszereplős együttműködésre van szükség a nemzetközi internetirányításban
- Mit hoz az internetjövő Magyarországnak?
- A jövő internetjéről Budapesten tanácskoznak a szakértők
- Az internet maga a digitális vadnyugat
- Uniós kezdeményezés "a jövő internetjének" kifejlesztésére
- EU: az internet "hadszíntérré" válhat
- Két szakmai konferencia a héten: Média Hungary, majd Elektronikus Kereskedelem
- Egy 75 éves nő véletlenül elvágta Grúzia és Örményország internetkapcsolatát
- Internet előfizetés ajándék fegyverrel
Infotársadalom ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Most is a Debreceni Egyetem a legjobb választás
Megjelent az online általános felsőoktatási felvételi tájékoztató, melyben a Debreceni Egyetem valamennyi jövő szeptemberben induló képzése, köztük hét új mesterszak is megtalálható. A Debreceni Egyetem jövőre is az ország legszélesebb képzési kínálatával várja a felvételi előtt állókat.
Siemens Xcelerator: az Eplan és a Siemens zökkenőmentes adatátvitelt tesz lehetővé a gépgyártásban
A Siemens és az Eplan hatékonyabbá teszi a tervezési és gyártási folyamatokat a gépeket és gyártósorokat építő ügyfeleik számára.
A Z-generáció tudja milyen munkahelyet szeretne
Az önérvényesítés, a munkahelyi környezet, az anyagiak, a társas kapcsolatok, valamint a kreativitás, illetve a szellemi ösztönzők azok a legfőbb munkaértékek, amelyek a STEM pályára lépő Z-generációs fiatalok számára meghatározóak a leendő munkahelyük kiválasztásában és az ottani megmaradásukban – derül ki a Becsei Lilla pályaorientációs szakember friss, országos, reprezentatív kutatásából, amit az Együtt a Jövő Mérnökei Szövetséggel együttműködésben készített el a 12. osztályos magyar tanulók körében.
Az LG 2025-ös QNED evo termékcsaládja jelentős technológiai fejlődésen ment át
Az LG Electronics (LG) bemutatja a megújult, 2025-ös QNED evo termékcsaládját egy újonnan szabadalmaztatott, széles színskálát biztosító technológiával. A készülékek valódi 4K felbontású képet és akár 144 Hz*-es képfrissítési rátát tesznek lehetővé vezeték nélküli kapcsolódással, ultraalacsony késleltetéssel. Emellett a széria tagjai továbbfejlesztett mesterséges intelligencia alapú kép- és hangfeldolgozást, és személyre szabhatóságot biztosítanak a webOS 25-ön keresztül.
Új törvény szabályozza a kiberbiztonságot
A Parlament elfogadta a kiberbiztonsági szabályozás új keretrendszerét, a Magyarország kiberbiztonságáról szóló törvényt. A jogszabály új kötelezettségeket is ró az érintett vállalatokra – hívja fel a figyelmet a Baker McKenzie nemzetközi ügyvédi iroda. A jogszabálynak meg nem felelő cég akár 10 millió eurós bírsággal nézhet szembe.