Mintegy ezerhétszáz internetes sajtótermék nyilvántartásba vételét kérték
Mintegy ezerhétszáz megkeresés érkezett az internetes sajtótermékek nyilvántartási kérelmére vonatkozóan a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) Hivatalához június 30-ig, a határidő lejártáig - tájékoztatta az NMHH kommunikációs igazgatósága az MTI-t.
A hatóság június 30-ig 601 kérelmezőnek küldött visszaigazolást a nyilvántartásba vételről, a további adatok feldolgozása még tart. Az internetes újságok és hírportálok nyilvántartása a médiatörvény értelmében az NMHH feladata. A 2011. január 1-jén már működő, de nyilvántartásban még nem szereplő internetes sajtótermékeket június 30-ig kellett bejelenteni. Az NMHH Hivatala a kérelem beérkezésétől számított 15 napon belül veszi nyilvántartásba a sajtóterméket. A hivatal ugyanakkor jogosult a nyilvántartásba vételt visszavonni a többi közt összeférhetetlenség esetén, vagy akkor, ha a sajtótermék címe azonos vagy összetéveszthető egy már nyilvántartott termékkel.
Kapcsolódó cikkek
- Koltay András: a kommentekre nem vonatkozik a médiatörvény
- NMHH: májusban 1,98 millió szélessávú internet-előfizetés volt Magyarországon
- NMHH: csütörtökig kell regisztráltatni az internetes sajtótermékeket
- Egyre több újság a Digitalstand kínálatában - immár okostelefonokon is
- Okostelefonok, sokkoló mobilszámlák, kárvallott előfizetők: hatósági fellépés az előfizetők érdekében
- Az NMHH a mobil-előfizetők érdekeinek védelméről
- Májusban 1 millió 503 ezer mobilinternet-előfizető volt hazánkban
- Sikeres az interneten fizetőssé tett szlovák média
- Áprilisban is nőtt a digitálistelevízió-előfizetések száma
- A MATISZ-szal tárgyal az NMHH az internetes forródrót szolgáltatásról
hirek.com ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Irodai és költséghatékony perifériákkal újít a Sandberg
A változatos számítástechnikai- és mobiltartozékairól ismert Sandberg bemutatta új, modern igényeknek megfelelő irodai egerét, valamint Saver sorozatú, jack csatlakozós headseteit. Ezekkel a termékekkel a Sandberg a modern irodák számára kínál költséghatékony megoldásokat a márkától megszokott minőséggel és 5 év garanciával.
Indul a Hello Cleantech 3.0: a magyar startupok számára is kitörést biztosít a program
A rendkívül sikeres, eddig közel 300 úttörő megoldást és 50 iparági vezetőt összehozó, Hello Cleantech program harmadik alkalommal is elindult idén novemberben. Már fogadják az európai tiszta energetikai megoldásokat bemutató pályázatokat szerte Európából, ezen belül Magyarországról is. A 2024-es EIT InnoEnergy által indított program egyedülálló hidat képez az innovatív startupok és iparági vezetők között. A résztvevők amellett, hogy szakmai támogatásban részesülhetnek üzlet- és technológiafejlesztési területen, finanszírozáshoz juthatnak és hozzáférhetnek a vezető kockázati tőkealapokhoz.
Az adózás területén is új korszakot hoz a mesterséges intelligencia
Jelentősen átalakíthatja az adó- és pénzügyi osztályok működését a generatív mesterséges intelligencia (GenAI) — derül ki az EY 1600 pénzügyi igazgató és adószakértő megkérdezésével készült nemzetközi kutatásából. Az új technológia fokozza a hatékonyságot a válaszadók többsége szerint, de nem számítanak arra, hogy elveszi az állásokat a szakemberektől.
A magyar vásárlók egyre tudatosabbak az online térben: a Pepita.hu kutatása
A Pepita.hu legfrissebb felmérése szerint a magyar online vásárlók egyre tudatosabban óvják személyes adataikat, és törekednek a biztonságos fizetési megoldások alkalmazására. Az ünnepi időszak küszöbén végzett felmérés eredményei rámutattak, hogy a vásárlók fele rendszeresen használ utánvétet, és sokan részesítik előnyben az olyan biztonsági megoldásokat, mint a kétlépcsős azonosítás vagy a megbízható piacterek. Az eredmények azt mutatják, hogy a magyarok bizalma nő az online vásárlás iránt, és az adatvédelem fontossága egyre szélesebb körben ismert.
Nagy az igény a jogi, orvosi, pénzügyi vagy műszaki előképzettséggel rendelkező informatikusokra
A digitalizáció a pénzügyektől az oktatáson át az agráriumig, a kiskereskedelemig és az egészségügyig valamennyi iparágat átalakítja, ezért a munkáltatók előnyben részesítik azokat a junior informatikusokat, akik valamilyen, az IT-n kívüli szakmai előképzettséggel, illetve különböző iparágakban szerzett projekt-tapasztalatokkal – és esetleg menedzseri készségekkel és jó kommunikációs képességekkel – is rendelkeznek.