LG Optimus 3D: Dupla mag, dupla csatorna, dupla memória és 3D
A komolyabb hardverigényű multimédiás funkciók, és az Androidos alkalmazások számának növekedése egyre nagyobb kihívás elé állítja az okostelefonok hardveres erőforrásait. Ha ehhez hozzávesszük a 3D technológia által támasztott speciális igényeket, érthető az a számos újítás, amit az LG Optimus 3D okostelefon kínál.
Az LG legújabb okostelefonja jelentős lépés a full 3D funkciók mindennapi használata felé, hiszen a felhasználók különleges szemüveg nélkül, azonnal élvezhetik a 3D tartalmakat. Az Optimus 3D full 3D képességekkel rendelkezik, vagyis nemcsak megnézni, hanem rögzíteni és megosztani is tudjuk a speciális tartalmakat.
Gyorsaság, hatékonyság és csúcsteljesítmény az egyedi Tri-Dual konfigurációnak köszönhetően
Az LG fejlesztésének, az egyedi Tri-Dual architektúrának köszönhetően sokkal jobb teljesítmény érhető el, mint a jelenleg használatos, hagyományos processzorokkal. A duplacsatornás kialakításnál az adatok továbbítása a két mag és a két memória között egy időben is történhet, ami érezhetően gyorsabb működést jelent a korábbi típusokhoz képest.
Full 3D élmény: rögzítés, megjelenítés és megosztás
Az Optimus 3D modellel a 3D rögzítés, megjelenítés és megosztás egyszerű, gyors − nincs szükség hozzá 3D-s szemüvegre sem. Az LG legújabb okostelefonjának tulajdonosai minőségi 3D tartalmakat rögzíthetnek és a 3D képstabilizátorral korrigálhatják azokat a hibákat, amelyek felvétel közben a kéz remegése miatt keletkezhetnek.
A 4,3 inches WVGA kijelző 2D-ben 1080p, 3D-ben pedig 720p felbontásig gondoskodik a HD képek ideális fényerejű és villódzásmentes megjelenítéséről. A 2D fényképeket és videókat felvétel közben speciális szoftver alakítja 3 dimenzióssá. A 2D-s játékok konvertálásához az LG a harmadik negyedévtől ingyenesen letölthető szoftvert biztosít, hogy a felhasználók széles 3D multimédiás kínálatból válogathassanak. A rögzített 3D tartalom 3D tv-ken is megosztható HDMI 1.4 kábelen keresztül, valamint a tartalmakat bármely DLNA képes eszköznek is elküldhetjük. Kedvenc videóinkat feltölthetjük még a YouTube 3D oldalára is (www.youtube.com/3D), amely könnyedén elérhető az LG Optimus 3D-vel.
Az LG Optimus 3D Magyarországon a T-Mobile kínálatában lesz elérhető július közepétől. A készülék ára díjcsomagtól függően változik; bővebb információ a T-Mobile webshopjában található.
Kapcsolódó cikkek
- Samsung Galaxy S III: kerámia ház, 4,8 hüvelykes Full-HD képernyő, Android ICS és négy mag
- Bemutatkozott az ASUS PadFone és a frissülő Transformer Pad termékcsalád
- ZTE Era – Tegra 3 és Ice Cream Sandwich 7,8 milliméterben
- ZTE Orbit – Újabb olcsó Windows Phone Kínából
- Bemutatkozott a HTC One sorozat: One X, One S és One V [Frissítve]
- A Sony bemutatta az Xperia P és Xperia U okostelefonokat
- Samsung Galaxy Beam – Projektor a mobilban
- Egymillió eladott LG Optimus LTE
- LG E400 – Android 145 dollárért
- LG X3: Tegra 3 és HD kijelző
hirek.com ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Sony bejelenti második generációs zászlóshajóját, az Alpha 1 II fényképezőgépet
A Sony bemutatja a második generációs Alpha 1 II zászlóshajóját, egy új full frame, tükör nélküli, cserélhető objektíves fényképezőgépet, amelyet a Sony legmodernebb AI feldolgozóegységével működik. A fényképezőgép körülbelül 50.1 megapixel (MP) effektív felbontású érzékelővel rendelkezik, akár 30 fps sebességgel, AF/AE-követéssel képes elsötétedésmentes sorozatfelvételt készíteni, torzításmentes zárral van ellátva, és továbbfejlesztette a képtisztaságot a közép- és magastónusok érzékenységénél.
Az új Sony objektív nagy felbontást, gyönyörű bokeh-t és fejlett autofókuszt kínál
A Sony bejelentésével új utat tör: az FE 28-70mm F2 GM prémium E-bajonettes objektív a teljes zoomtartományban nagy, F2-es rekesznyílással büszkélkedhet, így gyönyörű bokeh-t, nagy felbontást és egyedülálló autofókuszt biztosít állóképekhez és videófelvételekhez, nem beszélve a prímobjektívek minőségével vetekedő élességről és kontrasztról.
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.