Elektronikus fuvarlevél a NetLock-tól
A NetLock Kft., az elektronikusan hitelesített üzleti megoldások vezető fejlesztője, szolgáltatója és integrátora egyedülálló fejlesztést indított el eFuvarlevél néven. Az elektronikus papír technológiát alkalmazó, tanúsítvány alapú megoldás célja, hogy egyszerű, hiteles és költséghatékony alternatívát nyújtson az áruszállítás hagyományos adminisztrációjára. Az új technológia egyúttal erősítheti az elektronikus számlázás elterjedését az árufuvarozás területén, melyre eddig a papírra nyomtatott fuvarlevelek szükségessége miatt nem volt lehetőség. Az eFuvarlevél fejlesztését a Nemzeti Fejlesztési Ügynökség Gazdaságfejlesztési Operatív Programja támogatja.
Az eFuvarlevél egy speciális, védett eBook segítségével ki tudja majd váltani a papíralapú fuvarleveleket. A rendszer garantálni fogja az adatok hiteles és biztonságos tárolását mind a készüléken, mind pedig a háttérrendszerekben, továbbá biztosítani fogja a hosszú távú hiteles archiválást is. Az eFuvarlevél elektronikus aláírással és időbélyeggel is rendelkezni fog, így jogilag teljes értékű szerződésnek tekinthető.
„Az eFuvarlevél a magyar és a nemzetközi piac számára egyaránt hiánypótló újítás lesz. Magyarországon jelenleg olyan megoldások érhetőek csak el, amelyekkel a fuvarlevél szolgáltatást jellemzően nagyon magas költségű B2B kapcsolatokon keresztül tudják a partnerek igénybe venni” – mondta Rózsahegyi Zsolt, a NetLock Kft. ügyvezetője. „Hiszünk abban, hogy az egyre kedvezőbb áron beszerezhető tableteken és eBook olvasókon is kezelhető eFuvarlevél megnyitja az utat az elektronikus számlázás és hitelesítés előtt az árufuvarozás területén.”
A tabletek és eBook olvasók lehetővé teszik majd további alkalmazások – például különböző formátumú elektronikus dokumentumok, térképek vagy helyzetfüggő információk – integrálását is. Az elektronikus eszközök ezen felül gyorsítani fogják a fuvaroztató és a fuvarozó közötti információáramlást, így a küldeménnyel kapcsolatos változásokról az érintettek azonnal értesülhetnek. A szolgáltatás részeként a jogosult szervezetek számára webes felületen, illetve webszolgáltatáson keresztül is elérhetőek lesznek a fuvarlevél adatai. Utóbbi NFC (Near Field Communication) technológiával is olvasható lesz, hogy az ellenőrzés során a megfelelő eszközzel a teljes digitális tartalom automatikusan kinyerhető legyen. A megoldás kidolgozása során a fejlesztők arra is ügyelnek, hogy a logisztikai folyamatokba is tökéletesen illeszkedjen.
Az eFuvarlevél megoldás kifejlesztését a Nemzeti Fejlesztési Ügynökség Gazdaságfejlesztési Operatív Programja támogatja. A projekt során a NetLock Kft. a debreceni székhelyű Szilícium Mező Regionális Informatikai Klaszterrel működik együtt.
Kapcsolódó cikkek
- Elektronikus aláírás szolgáltatót vásárolt az Adobe
- Minősített archiválási szolgáltatás a NetLocktól
- Online híd a tag- és közgyűlésekhez: eGyűlés
- EU-s felmérés az elektronikus hitelesítésről és hitelességről
- Már a Firefox böngészőben is elérhetőek a NetLock új főtanúsítványai
- A Kereskedelmi és Iparkamaráknál is elérhetők az elektronikus ügyintézéshez szükséges eszközök
- Vállalati közgyűlés elektronikus úton
- Már a fizetési meghagyások is elektronikus úton járnak
- D-Link és Netlock a Magyar Telekomnál
- E-számlakibocsátás és másodbizonylat megőrzés Microsoft Dynamics NAV-val
hirek.com ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Siemens Xcelerator: az Eplan és a Siemens zökkenőmentes adatátvitelt tesz lehetővé a gépgyártásban
A Siemens és az Eplan hatékonyabbá teszi a tervezési és gyártási folyamatokat a gépeket és gyártósorokat építő ügyfeleik számára.
A Z-generáció tudja milyen munkahelyet szeretne
Az önérvényesítés, a munkahelyi környezet, az anyagiak, a társas kapcsolatok, valamint a kreativitás, illetve a szellemi ösztönzők azok a legfőbb munkaértékek, amelyek a STEM pályára lépő Z-generációs fiatalok számára meghatározóak a leendő munkahelyük kiválasztásában és az ottani megmaradásukban – derül ki a Becsei Lilla pályaorientációs szakember friss, országos, reprezentatív kutatásából, amit az Együtt a Jövő Mérnökei Szövetséggel együttműködésben készített el a 12. osztályos magyar tanulók körében.
Az LG 2025-ös QNED evo termékcsaládja jelentős technológiai fejlődésen ment át
Az LG Electronics (LG) bemutatja a megújult, 2025-ös QNED evo termékcsaládját egy újonnan szabadalmaztatott, széles színskálát biztosító technológiával. A készülékek valódi 4K felbontású képet és akár 144 Hz*-es képfrissítési rátát tesznek lehetővé vezeték nélküli kapcsolódással, ultraalacsony késleltetéssel. Emellett a széria tagjai továbbfejlesztett mesterséges intelligencia alapú kép- és hangfeldolgozást, és személyre szabhatóságot biztosítanak a webOS 25-ön keresztül.