Az IBM tovább erősítette pozícióit a szerverpiacon
Az IBM tegnapi bejelentése szerint a vállalat továbbra is lendületben van a globális szerverpiacokon. Az IDC egész világra kiterjedő negyedéves szerverpiaci jelentése alapján az IBM vezeti a (gyártói) bevételnövekedést realizáló cégek sorát. A vállalat 30,5 százalékos piaci részesedést ért el a második negyedévben.
Az előző év azonos időszakához képest 24,5 százalékkal gyarapodott a vállalat bevétele a szerverüzletágban, amely 1,6 százalékos piacrészesedés növekedést jelent. Ez jobb eredmény, mint a teljes piacon jelentkező 17,9 százalékpontos erősödés. Az IDC elemzése szerint – bevétele alapján – ismét az IBM volt a UNIX® szerver piacának vezető vállalata. Míg a versenytársak veszítettek pozícióikból, a vállalat 5,2 százalékpontos erősödést mutatott fel egy év alatt, s így az IBM Power Systems™ 47,4 százalékos piaci részesedést ért el. Az x86-os piacon az IBM System x® 15,3 százalékkal erősödött a tavalyi év azonos időszakához képest.
Továbbra is az IBM vezeti a szerverek piacát a több mint $250,000 dollár értékű szegmensben, 69,5 százalékos gyári bevétel részesedést elérve a negyedévben. A növekedés elsősorban a továbbra is kitűnően teljesítő, tavaly bemutatott IBM zEnterprise™ mainframe-eknek köszönhető. Az IDC szerint sorozatban ez volt a negyedik olyan negyedév, amikor az IBM System z és z/OS operációs rendszert futtató egyéb platformok 1 milliárd dollárnál magasabb bevételt hoztak, így a teljes szerver-bevételek 9 százalékát tették ki ebben a negyedévben.
Az IBM jelentése szerint a második negyedévben a vállalat rekordszámú - 847 - versenytársak által forgalmazott szervert és tárolóegységet cserélt le; ebből 253 esetben Oracle/Sun, 248 esetben pedig HP hardvert váltottak le. Az IBM Power Systems 334 ügyfélnél bonyolított le cserét a negyedévben – ezek mintegy kétharmada (210) Oracle/Sun, a maradék egyharmad (110) HP gép volt. Az IBM 5 éve elindított migrációs programja számos ügyfélnek segített átállni IBM rendszerekre, azóta a vállalat 7210 esetben váltotta le a versenytársak eszközeit IBM szerverekre és tárolóeszközökre.
Kapcsolódó cikkek
- Pénteken startol az IBM új szupercsipje
- IBM X5 szerverek: jelentős memóriabővítés új hardver nélkül
- IBM POWER7: versenytárs nélkül
- IBM System x szerverek gyorsabb x64 processzorokkal
- Mégis az IBM maradt az élen a szerverpiacon
- Új IBM iDataPlex szerverek a web 2.0 szolgáltatóknak
- IBM mainframe négymagos processzorral
- IBM szervereket gyárt és forgalmaz majd a Lenovo
- IBM: TPC-C rekord Red Hat Enterprise Linuxszal
- Az IBM bemutatta az új z6 mainframe processzort
hirek.com ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.
Izgalmas versenyek a T-esport Bajnokságon
Százezer euró – ennyi volt az összdíjazása a Deutsche Telekom hétvégén lezárult e-sport bajnokságának, a T-esport Bajnokságnak. Az online eseményeken és a Budapesten, a Telekom PlayIT Show keretében megrendezett döntőben a legjobb Counter-Strike 2, League of Legends, Brawl Stars és EA Sports FC 24 játékosok mérték össze a tudásukat, köztük két magyar versenyző is.
Újabb kutatás cáfolja az AI-félelmeket
A Unisys friss kutatása szerint mind az alkalmazottak, mind a munkáltatók pozitívnak ítélik meg a mesterséges intelligencia (AI) munkahelyi hatását. A Magyarországon több mint 700 szakembert foglalkoztató vállalat négy országban elvégzett felmérése azt mutatja, hogy az AI alkalmazása növelheti a dolgozói elégedettséget, és segítheti a gyorsabb karrierépítést, míg a vállalatvezetők szerint versenyképességüket veszélyezteti, ha nem építik be a technológiát a működésükbe.