Nikon Coolpix AW100 – Kalandra fel!
Rendkívüli ellenálló képességén kívül mást is tartogat a jövevény. Beépített GPS vevő, elektronikus iránytű és világtérkép segítségével gond nélkül geocímkézhetjük fotóinkat, sőt út közben is nyomon követhetjük, hogy pontosan hol készültek a felvételek.
Az AW100 egy sztereó hanggal megspékelt FullHD videofelvételek rögzítésére képes hátsó megvilágítású (BSI) CMOS szenzort tartalmaz, mely 16 megapixeles. A gép alkalmas 180, illetve 360 fokos pásztázó panorámafelvétel készítésére, sorozatfelvételt pedig legfeljebb 9,5 kép/mp sebességgel kreálhatunk a segítségével.
A Coolpix AW100 főb jellemzői
- Kijelző: 3 hüvelykes, 460e szubpixeles LCD
- 1920×1080 pixeles videórögzítés (30 kép/mp) + optikai zoom + sztereó hang
- 10 méteres mélységig vízálló, 1,5 méterről leejtés ellen ütésálló, -10°C-ig fagyálló
- 9,5 kép/mp sebességű sorozatfelvétel
- 180 és 360 fokos pásztázó panorámakészítés
- Képérzékelő: 16 Mpixel, 1/2,3" BSI-CMOS
- ISO125-3200 érzékenység
- Objektív: NIKKOR nagylátószögű, 5x zoom
- automatikus élességállítás, arcfelismerés
- 83 MB belső memória, SD/SDHC/SDXC kártyafoglalat
- Li-ion akkumulátor - 250 kép kapacitás (CIPA mérés szerint)
- USB2.0 és HDMI csatlakozás
- Terepszínben, valamint narancssárga és fekete kivitelben is kapható
Kapcsolódó cikkek
- Nikon D800 36 megapixellel
- TIPA-díjas a Nikon D7000 és COOLPIX P300
- ME-1: a Nikon első saját külső mikrofonja
- Megérkezett a Nikon D5100
- Késik a Nikon 3D My PictureTown szolgáltatása
- Frissülő Nikon WT-4 és Thumbnail Selector
- Nikon D90, D5000 és Coolpix S8100, P100 frissítések
- Frissülnek és szigorodnak a Nikon szoftverei
- Vetítés fényképezőgéppel a gyakorlatban
- Egy teknős az eddigi legkitartóbb víz alatti Nikon fényképezőgép felhasználó
hirek.com ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Sony bejelenti második generációs zászlóshajóját, az Alpha 1 II fényképezőgépet
A Sony bemutatja a második generációs Alpha 1 II zászlóshajóját, egy új full frame, tükör nélküli, cserélhető objektíves fényképezőgépet, amelyet a Sony legmodernebb AI feldolgozóegységével működik. A fényképezőgép körülbelül 50.1 megapixel (MP) effektív felbontású érzékelővel rendelkezik, akár 30 fps sebességgel, AF/AE-követéssel képes elsötétedésmentes sorozatfelvételt készíteni, torzításmentes zárral van ellátva, és továbbfejlesztette a képtisztaságot a közép- és magastónusok érzékenységénél.
Az új Sony objektív nagy felbontást, gyönyörű bokeh-t és fejlett autofókuszt kínál
A Sony bejelentésével új utat tör: az FE 28-70mm F2 GM prémium E-bajonettes objektív a teljes zoomtartományban nagy, F2-es rekesznyílással büszkélkedhet, így gyönyörű bokeh-t, nagy felbontást és egyedülálló autofókuszt biztosít állóképekhez és videófelvételekhez, nem beszélve a prímobjektívek minőségével vetekedő élességről és kontrasztról.
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.