Egyedülálló piactér a nyílt forráskódú portálkeretrendszerek világában
A portálrendszerek körében egyedülálló, az App Store-hoz hasonló nyilvános piactér jön létre a Liferay vezető nyílt forráskódú portálkeretrendszerhez. Így a vállalatok egy-egy alkalmazáshoz a fejlesztési költség töredékéért juthatnak hozzá, míg a fejlesztők világszerte értékesíthetik informatikai ötleteiket. A Liferay bejelentésének magyar vonatkozása is van.
„Ezzel a Liferay a portálról a platform szintre lép. Mindez a rendszert használó ügyfelek számára azért érdekes, mert akár speciális modulokat is rövid idő alatt olcsón be tudnak szerezni. Gondoljunk csak bele, hogy például egy CRM-rendszer fejlesztése milyen nagy költséggel és időbefektetéssel jár egy-egy vállalat számára, a Liferay piacterén azonban – köszönhetően annak, hogy több cég számára is elérhetővé válik – ennek töredékéért lehet majd néhány kattintással megvásárolni és telepíteni” – mondta el Gábriel Ákos, a Liferay Hungary ügyvezetője.
1000 különböző konfiguráción tesztelik
A piactér a Liferay 35 ezer fős fejlesztői közössége számára is új anyagi lehetőségeket nyit. Az ingyenes célalkalmazások mellett a Liferay Marketplace-en a néhány dolláros vagy az egészen összetett - és ennek megfelelően költségesebb - programjaikat is elérhetővé tehetik. Ezért például a hazai képviselet több partnere is készül fejlesztésekkel.
A piactérre kerülő alkalmazásokat a fejlesztő kérésére több mint 1000 konfiguráción automatikusan, továbbá egy 100 fős szakembergárda segítségével is tesztelik, így a Certified alkalmazások esetében garantált a teljes megbízhatóság.
Magyar social equity alkalmazás
A Liferay 6.1 újdonságai közé tartozik még, hogy a dokumentummenedzsment-rendszerekkel kiterjedtebb integrációt tesz lehetővé, ezen felül jobban skálázható. A frissítéseket a korábbi service pack (szolgáltatási csomag) helyett kisebb, fix pack (fix csomag) rendszerben nyújtják, mely esetében a rendszergazda a portál kezelőfelületén, leírások alapján dönthet arról, hogy mely újításokat telepíti.
Ugyancsak magyar vonatkozású hír, hogy a Liferay Hungary szakemberei kezdték meg a fejlesztését az ún. social equity alkalmazásnak, mely a Facebookról jól ismert „lájkoláson” túlmutató, pontozásos rendszerrel rendkívül kifinomultan vizsgálja a közösségi aktivitást.
További információ:
www.liferay.com
Kapcsolódó cikkek
- 2012 a lehetőségek éve a nyílt forrású technológiák számára
- ODFA Magyarország: értékalapú versenyt hoz a szoftvermonopólium megszüntetése
- Erősödő ellensúly az MS Office-szal szemben
- Magyar fejlesztők számára is megnyílik a Windows Phone Marketplace
- ZenKEY 2.3.19
- Ingyenes megoldás vakoknak: Beszélő Linux 2.5 és ECDL oktató
- Microsoft Pinpoint: magyar nyelvű online piactér
- SAP alkalmazásokhoz optimalizált Linux platform a Novelltől
- A nyilt rendszerek mellé állt a kormány
- Egyre több a nyílt forráskódban fejlesztett szoftver az EU tagországok közigazgatásában
hirek.com ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Sony bejelenti második generációs zászlóshajóját, az Alpha 1 II fényképezőgépet
A Sony bemutatja a második generációs Alpha 1 II zászlóshajóját, egy új full frame, tükör nélküli, cserélhető objektíves fényképezőgépet, amelyet a Sony legmodernebb AI feldolgozóegységével működik. A fényképezőgép körülbelül 50.1 megapixel (MP) effektív felbontású érzékelővel rendelkezik, akár 30 fps sebességgel, AF/AE-követéssel képes elsötétedésmentes sorozatfelvételt készíteni, torzításmentes zárral van ellátva, és továbbfejlesztette a képtisztaságot a közép- és magastónusok érzékenységénél.
Az új Sony objektív nagy felbontást, gyönyörű bokeh-t és fejlett autofókuszt kínál
A Sony bejelentésével új utat tör: az FE 28-70mm F2 GM prémium E-bajonettes objektív a teljes zoomtartományban nagy, F2-es rekesznyílással büszkélkedhet, így gyönyörű bokeh-t, nagy felbontást és egyedülálló autofókuszt biztosít állóképekhez és videófelvételekhez, nem beszélve a prímobjektívek minőségével vetekedő élességről és kontrasztról.
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.