Corvinus: E-közigazgatás oktatás már a gyakorlatban is
Felavatták az e-közigazgatás oktatását támogató első magyarországi Multi Workplace Computing (MWC) laboratóriumot a budapesti Corvinus Egyetemen. Az eseményen Dr. Kis Norbert, a Közigazgatási és Igazságügyi Minisztérium Nemzeti Közszolgálati Egyetem létesítéséért felelős miniszteri biztosa, a Nemzeti Közigazgatási Intézet főigazgatója és Dr. Imre Miklós, a Budapesti Corvinus Egyetem Közigazgatástudományi Karának dékánja hangsúlyozták, hogy a megoldás új távlatokba helyezi a magyar közigazgatási képzést. Az elektronikus közigazgatás eddig csak elméletben oktatott ismereteit mától a hallgatók a gyakorlatban sajátíthatják el.
A közös munka elmélyítésére Poros Gábor, a Kft. ügyvezető igazgatója és Dr. Imre Miklós dékán az avatási ünnepség alkalmából megállapodtak egy tudományos műhely megalapításáról, amely az e-közigazgatást továbbfejlesztő technológiák és módszertanok kidolgozására és kipróbálására fog összpontosítani. Elhangzott, hogy az együttműködés következő eredménye egy az egyetemen kialakításra kerülő virtuális okmányiroda közeli jövőben való felállítása lesz. Dr. Imre Miklós dékán reményét fejezte ki, hogy a KEK KH és a Corvinus egyetem közötti már korábban létrejött együttműködés is új lendületet kaphat a virtuális okmányiroda kialakításával.
A Fujitsu a tervek szerint tovább bővíti az MWC labor eszközrendszerét és rendelkezésre bocsátja a világ élenjáró IT-gyártójának és IT-szolgáltatójának az e-közigazgatás területén létrejött tudásbázisát. Az egyetem és a cég szakemberei egyebek között közös informatikai és folyamatfejlesztéssel járulnak hozzá a legújabb alkalmazásoknak, a magyar közigazgatás informatikai kontextusába helyezésével és megvizsgálják a védett privátfelhő alapú informatikai szolgáltatások közigazgatási alkalmazásainak lehetőségeit.
A Fujitsu előtelepített és előkonfigurált gazdagép-vékonykliens infrastruktúrára épülő több munkahelyes számítástechnikai megoldása rendkívül takarékos üzemeltetést és rendszerfelügyeletet tesz lehetővé, miközben az egy főre jutó beszerzési költség is jóval alacsonyabb egy átlagos PC költségénél. Az MWC több munkahelyes számítástechnikai megoldás egy PC-alapú 64 bites szerver-kliens infrastruktúrára épül. Egyetlen gép tárkapacitásán, optikai meghajtóján és operációs rendszerén akár 30 felhasználó osztozhat. A gazdagép egy folyamatos működést biztosító központi nagyteljesítményű munkaállomás. Ehhez csatlakoznak a vékonykliens gépek, amelyekkel a hallgatók dolgoznak majd. A Corvinusnál telepített konfigurációt a Fujitsu minden elemében újrahasznosítható anyagokból gyártott ECO egérrel és billentyűzettel egészíti ki.
Kapcsolódó cikkek
- Informatikai és műszaki végzettséggel lehet a legjobb fizetésekre számítani
- Mobil Weekend: Ismét három napos verseny mobilfejlesztőknek
- Fujitsu STYLISTIC M532 Android táblagép: munka és szórakozás
- Mobiltelefonos szolgáltatás cukorbetegek számára
- Február végétől megújul a Sulinet portál
- Ingyen fejlesztőeszközök a Microsofttól az egri főiskola informatikus hallgatóinak
- Professzionális 2D/3D hibrid kijelző a Fujitsutól
- A Fujitsu beszédfelismerésen alapuló információlekérő technológia okostelefonokhoz
- 1 Pbyte-ra nőtt a NIIFI tudományos adattároló szolgáltatásának összkapacitása
- Új felső kategóriás tárolórendszer a Fujitsutól
hirek.com ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Robotokkal segíti a hatékonyabb oktatást a Yettel
Megkezdődött a felkészülési és jelentkezési időszak a 2024/2025-ös ProSuli robotikaversenyre. A mára országos jelentőségű, nemzetközi versenyrészvételt is kínáló eseménysorozatra új iskolák és robotikacsapatok jelentkezését is várják. Az újoncokat és kezdő csapatokat online oktatóanyaggal és konzultációs lehetőséggel segítik a szervezők, illetve nyílt pályázatot indítanak az iskoláknak ingyenesen megszerezhető LEGO robotkészletekre.
TECHXPO 2024: Már közel 360 ezren töltötték le a Digitális Állampolgár mobilalkalmazást
Megnyitotta kapuit a TECHXPO 2024, Közép-Európa legnagyobb tech csúcstalálkozója Budapesten. A négynapos rendezvény fajsúlyos nemzetközi konferenciaprogrammal indult, melynek nyitóelőadását Rogán Antal, a Miniszterelnöki Kabinetirodát vezető miniszter tartotta a Digitális Állampolgárság témájában. Előadott még a konferencián többek között Gerd Leonhard, a világ TOP 10 jövőkutatóinak egyike, Hong-Eng Koh, a Huawei Technologies globális közszolgálati iparági vezető kutatója, illetve Bojár Gábor, a Graphisoft alapítója is.
A Tenstorrenttel közösen fejleszti mesterségesintelligencia-megoldásait az LG
Az LG Electronics (LG) és a Tenstorrent bejelentette, hogy kibővítették együttműködésüket, amelynek célja a globális piacra szánt SoC-k, (System-on-Chips, azaz egylapkás rendszerek) fejlesztése. A partnerség révén az LG célja, hogy tovább bővítse a termékeihez és szolgáltatásaihoz használt AI-chipek tervezésében és fejlesztésében rejlő lehetőségeket. A vállalat elkötelezett az AI-alapú innovációk előmozdítása mellett, különösen a háztartási készülékek, az okosotthon-megoldások, valamint a jövőbeli mobilitási és kereskedelmi fejlesztésének területén.
Franciaországban már a mesterséges intelligencia deríti fel a villanyóraleolvasási hibákat
Az ENEDIS, Franciaország villamosenergia-hálózati elosztója az SAP Signavio Process Mining és az SAP Business AI megoldásait választotta annak érdekében, hogy automatizálja a mérőleolvasások során észlelt anomáliák megoldását, és megbízható számlázást garantáljon mintegy 600 000 üzleti ügyfelének.
A Vezetők között a Schneider Electric az e-autók töltését menedzselő megoldások piacán
A Vezető megoldásszállítók közé sorolta az IDC kutatócég „MarketScape: Worldwide Electric Vehicle Charging Management Solutions 2024 Vendor Assessment” elemzése a Schneider Electricet az elektromos járművek töltését menedzselő rendszerek piacán. A vállalat megoldásai átfogó töltőinfrastruktúra-kezelést biztosítanak a skálázhatóságra, a megbízhatóságra, a biztonságra és a felhasználói élményre összpontosítva.