Versenyképes áron tör be a piacra az Amazon-tablet
Ahogy tegnap esti hírünkben megjósoltuk, az Amazon ma délutáni (New-York-i idő szerint délelőtti) sajtótájékoztatója valóban a Kindle Fire-ról szólt: Jeff Bezos bejelentette, hogy új - természetesen az e-könyv-olvasóra hajazó - tabletjük nem egészen 200 dollárért kerül forgalomba.
A hét hüvelykes táblaszámítógép épp fele akkora, mint az iPad (sokan ezt a méretet jobban kedvelik a 10 hüvelyekesnél, amely már nemigen fér bele egy fürdőköpeny vagy egy zakó zsebébe), az ára viszont kevesebb, mint a legolcsóbb iPad2 fele, épp ezért az elemzők úgy vélik, hogy ez lesz az első valódi kihívás az Apple számára. Az Androidos készülék egy könnyen használható interfészen keresztül kapcsolódik az Amazon core-business-éhez, vagyis a könyváruházhoz.
"Nem teszünk egyebet, mint, hogy prémium termékeket kínálunk nem-prémium áron" mondta a mai sajtótájékoztatón az Amazon alapítója, Jeff Bezos. "Nem az egyéb, meglehetősen drága tabletek közé soroljuk a Kindle Fire-t, mi úgy gondoljuk, hogy ez egy szolgáltatás."
Szó ami szó az olcsóségért néhány kompromisszumot is kellett kötni. Ellentétben az iPad 2-vel, a Kindle Fire nem rendelkezik beépített kamerával, mikrofonnal, és nincs 3G kapcsolat, csak a Wi-Fi. A memória is csak 8 GB, de persze a háttérben ott van az amazon felhő-szolgáltatása, gyakorlatilag semmit nem kell a tableten tárolni. Másban viszont nincs kompromisszum, se a böngészés minőségében, se másban, le lehet tölteni többtízezer alkalmazást, és természetesen lehet olvasni! Ráadásul az új készülék - igaz egyelőre magánál az Amazonnál - máris (pontosabban, majd a november közeli megjelenéstől számítva) letörte az árakat: megjelent az érintőképernyős Kindle Touch 99, illetve 149 dollárért, a sima Kindle ára pedig már 79 dollárnál kezdődik! (Na, jó, mindez csak Amerikában igaz, ahol az alacsony ár a reklámok elviselésével is jár, Magyarországra a legolcsóbban 109 dollárért lehet fapados Kindle-t rendelni.)
Kapcsolódó cikkek
- A világ első négymagos NVIDIA Tegra 3 processzorral szerelt táblagépe
- A Motorola bemutatta a Xoom 2 Android táblákat
- iPad 2 8GB – Pénztárcakímélő Apple tablet?
- Archos Child Pad: kedvező árú tablet gyerekeknek
- Gameloft játékok már Intel-alapú okostelefonokra és táblagépekre is
- Egy hét múlva debütál az iPad 3
- ASUS Transformer Pad Infinity és Transformer Pad 300 sorozat az MWC 2012-n
- Fujitsu STYLISTIC M532 Android táblagép: munka és szórakozás
- LG Optimus Pad LTE — az LG első hipergyors nettel bíró táblagépe
- Nem népszerű Kínában a "Vörös Pad", a kommunista párt híveinek iPad-je
Hirek.com - Kiemelt hír ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Innovációs versenyen méretik meg magukat a világ egyetemistái
A Red Bull Basement kezdeményezés a bolygó ifjú koponyáinak ad lehetőséget, hogy kibontakoztassák ötleteiket, ezzel pozitív hatást gyakorolva világunkra. Az egyetemista versenyzők idén a mesterséges intelligenciát is segítségül hívhatják kiemelkedő innovációik megvalósítása érdekében.
Országos kutatásból netezési körkép: a magyarok többségének élete elképzelhetetlen net nélkül
Rengeteget internetezünk, leginkább okostelefonon, és minden második fiatal napi 2-3 órát tölt el chateléssel – derül ki a Yettel országos, reprezentatív kutatásából. Bár minél fiatalabb valaki, annál valószínűbb, hogy gyakrabban használja mobilon az internetet, de még az X generáció 85 százaléka is naponta többször felmegy a netre. A legnépszerűbb közösségi platform továbbra is a Facebook, de a Z generációsok körében a TikTok és az Instagram is hódít.
Éppen most robban a hazai előfizetéses e-kereskedelem
Idén nyáron a hazai webshopok 4 százaléka kínált valamilyen terméket előfizetéses formában, azonban az adatok szerint ez az arány két-három éven belül várhatóan 23 százalékra nő. Az, hogy közel ötszörösére nőhet az előfizetéses vásárlást kínáló webáruházak száma, jól mutatja a piacon zajló jelentős változásokat – ismertette a Visa támogatásával készült friss kutatásának* eredményeit a Shoprenter.
Ezek a MI legnagyobb veszélyei az oktatásban
Két szemeszteren keresztül kísérelték meg matematikai kurzusaikon ChatGPT-szerű mesterséges intelligencia használatát a Corvinus oktatói: diákjaik mindvégig szabadon használhatták feladataik elkészítéséhez, sőt, vizsgáikhoz is a MI-t. Az eredmény a két oktatót is meglepte: csökkent a hallgatók motivációja és a csoport általános tudásszintje, valamint jobban kiéleződtek a hallgatók közötti társadalmi egyenlőtlenségek is.
Techóriások özönlöttek a Városligetbe
Az AI Summit 2024 grandiózus eseményként vonzotta a mesterséges intelligencia iránt érdeklődőket a Városligetbe szeptember 9-én és 10-én. Az Indamedia kiadó által szervezett konferenciára a jegyek már az indulást megelőző napokban elfogytak – a rendezvény két napjára közel 3000-ren léptek be. Itt az AI-t gyakorlatilag minden aspektusból megközelítették, és olyan nemzetközi technológiai nagyágyúk is képviseltették magukat, mint a Microsoft, az Amazon, a Google, de még a Financial Times is.