Újra összeáll a hírhedt kínai hackercsoport
Újra összeáll a leghírhedtebb kínai hackercsoport, a Honker Union of China (HUC) - jelentették be a szervezők. A magát patriótaként és nacionalistaként hirdető társaság neve magyarra fordítva "vörös hackereket", hungkókat (hongke) jelent, tagjai "a kínai kormány harcát segítik az amerikai imperalizmus és a japán militarizmus elleni harcban".
A HUC 1999-ben alakult, miután a NATO Jugoszlávia elleni légitámadása során az Egyesült Államok tévedésből a belgrádi kínai nagykövetséget bombázta, három újságíró halálát és óriási kínai közfelháborodást okozva. Működésének első öt évében a csoport több ezer amerikai honlapot - elsősorban tagállami és kormányzati portált - tört fel és írt tele a kínai rendszert éltető s az amerikait elítélő szövegekkel.
Kínai részről a HUC vett részt az USA-val szembeni 2001-es kiberháborúban, amely azután tört ki, hogy egy amerikai kémrepülőgép áprilisban kényszerleszállást hajtott végre Kína déli részén. A társaság akkoriban rendkívül sok tehetséges hackert tudott sorai közt, a taglétszám 80 ezer fő körül volt - mondta el Lin Jung (Lin Yong), a honlap akkori üzemeltetője, a társaság egyik alapítója és vezető hackere.
A közel öt év szünet utáni újraszerveződés fő célja nem a támadás, hanem - éppen ellenkezőleg - az esetleges támadások kivédése, az információs háborúra való felkészülés. "Arra törekszünk, hogy a kínai vállalatok, minisztériumok és kutatóintézetek rendszereinek védelmét segítsük" - nyilatkozott Li Jung. Az alapító hozzátette: ezen túl főiskolai tréningekkel segítik majd a leendő hackereket, a tanulókat pedig tudásuk rossz célokra való felhasználása helyett legitim állások betöltésére ösztönzik.
A korábbi, külföldi honlapok elleni támadásokat valószínűleg nem folytatja a HUC, persze szükség esetén, vagyis speciális szituációkban ez nem kizárt - mondta Li. A társaság elutasította azokat a feltételezéseket, miszerint a kínai kormány támogatásával szerveződnének újra. "Sem a kormányhoz, sem a hadsereghez nem volt soha közünk" - védekezett az alapító.
Külföldi vállalatok, hivatalok és szellemi tulajdonjogok védelmét képviselő szervezetek évek óta állítják, hogy a kínai kormány a közvetlen forrása számos politikailag motivált adathalász támadásnak. A vezetés ugyanakkor tagadja, hogy bármilyen hackertevékenységet szponzorálna, mondván, éppen ő maga az ilyen támadások legfőbb áldozata.
Kapcsolódó cikkek
- A Stratfor az adatvédelem megsértésének minősítette a WikiLeaks-kiszivárogtatást
- Videokonferenciák: páholyból figyelnek a hackerek - Könnyedén felnyithatóak a zárt rendszerek (2. rész)
- Videokonferenciák: páholyból figyelnek a hackerek - Könnyedén felnyithatóak a zárt rendszerek (1. rész)
- Két és fél év szabadságvesztést kapott a Marriottot zsaroló magyar hacker
- Az Anonymus csoport megtámadta a szlovák kormány weboldalait is
- Izraeli hackerek áldozata lett egy iráni médium és egy minisztérium honlapja
- Több órára leálltak a lengyel közigazgatási szervek honlapjai
- Az Európai Bizottság helyteleníti a fájlcserélők elleni kemény amerikai fellépést
- Az FBI lecsapott a Megauploadra, az Anonymous válaszul az FBI-t támadta
- Egyre inkább eldurvul az izraeli-arab hackerháború
Hirek.com - Kiemelt hír ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Innovációs versenyen méretik meg magukat a világ egyetemistái
A Red Bull Basement kezdeményezés a bolygó ifjú koponyáinak ad lehetőséget, hogy kibontakoztassák ötleteiket, ezzel pozitív hatást gyakorolva világunkra. Az egyetemista versenyzők idén a mesterséges intelligenciát is segítségül hívhatják kiemelkedő innovációik megvalósítása érdekében.
Országos kutatásból netezési körkép: a magyarok többségének élete elképzelhetetlen net nélkül
Rengeteget internetezünk, leginkább okostelefonon, és minden második fiatal napi 2-3 órát tölt el chateléssel – derül ki a Yettel országos, reprezentatív kutatásából. Bár minél fiatalabb valaki, annál valószínűbb, hogy gyakrabban használja mobilon az internetet, de még az X generáció 85 százaléka is naponta többször felmegy a netre. A legnépszerűbb közösségi platform továbbra is a Facebook, de a Z generációsok körében a TikTok és az Instagram is hódít.
Éppen most robban a hazai előfizetéses e-kereskedelem
Idén nyáron a hazai webshopok 4 százaléka kínált valamilyen terméket előfizetéses formában, azonban az adatok szerint ez az arány két-három éven belül várhatóan 23 százalékra nő. Az, hogy közel ötszörösére nőhet az előfizetéses vásárlást kínáló webáruházak száma, jól mutatja a piacon zajló jelentős változásokat – ismertette a Visa támogatásával készült friss kutatásának* eredményeit a Shoprenter.
Ezek a MI legnagyobb veszélyei az oktatásban
Két szemeszteren keresztül kísérelték meg matematikai kurzusaikon ChatGPT-szerű mesterséges intelligencia használatát a Corvinus oktatói: diákjaik mindvégig szabadon használhatták feladataik elkészítéséhez, sőt, vizsgáikhoz is a MI-t. Az eredmény a két oktatót is meglepte: csökkent a hallgatók motivációja és a csoport általános tudásszintje, valamint jobban kiéleződtek a hallgatók közötti társadalmi egyenlőtlenségek is.
Techóriások özönlöttek a Városligetbe
Az AI Summit 2024 grandiózus eseményként vonzotta a mesterséges intelligencia iránt érdeklődőket a Városligetbe szeptember 9-én és 10-én. Az Indamedia kiadó által szervezett konferenciára a jegyek már az indulást megelőző napokban elfogytak – a rendezvény két napjára közel 3000-ren léptek be. Itt az AI-t gyakorlatilag minden aspektusból megközelítették, és olyan nemzetközi technológiai nagyágyúk is képviseltették magukat, mint a Microsoft, az Amazon, a Google, de még a Financial Times is.