Kockázatosak a szupergyors hálózatok - Hét éven belül terabit/másodperc? (2. rész)
MTI Sajtóadatbank, 2011. december 7. 09:49
2004-től 2008-ig - az Arista ekkor szállította le az első terméket - fejlesztette ki az ötmillió sorból álló rendszert, amely a műveleteket feladatok sorozatára tagolja. Amikor egy feladat befejeződik, a program más részei ellenőrzik, és ha látszólag minden rendben van, akkor engedélyezik a működését. Ha valami gond adódna, a probléma gyorsan körülhatárolható és kezelhető.
Bechtolsheim szerint a fejlesztéskor különösen előnyösnek bizonyult, hogy nem kellett külső befektetőt bevonniuk: annyi ideig dolgozhattak a terméken, ameddig csak azt szükségesnek tartották. "Persze azt Andy sohasem mondta, hogy mindez 100 millió dollárunkba fog kerülni...." - teszi hozzá Cheriton.
Az első termékeket olyan traderek vásárolták meg, akiknek fontos volt, hogy pénzügyi műveleteik során 100 nanoszekundumra csökkenjen a tranzakciók válaszideje. Az Aristának jelenleg több mint 1000 ügyfele van, beleértve a távközlési vállalatokat és az egyetemi kutató laboratóriumokat.
Nem kell újra feltalálni az internetet!
Abban viszont nincs semmi meglepő, hogy a hálózati kapcsolók 5 milliárd dolláros piacát uraló Cisco nem ért egyet az Arista újfajta megközelítésével.
"Nem kell újra feltalálni az internetet" - fogalmazott az amerikai lapnak nyilatkozva Ram Velaga, a Cisco technológiai csoportjának termékmenedzsmentért felelős alelnöke. Szerinte mind a meglévő architektúra, mind pedig a hálózati protokollok megfelelnek a követelményeknek.
Mindazonáltal a Cisco legújabb adatközponti kapcsolóinak szoftverét az Aristáéhoz hasonló módon írták újra, néhány termékben pedig úgynevezett kereskedelmi szilíciumot alkalmaznak a korábban jellemző egyedi chipek helyett…
Kulcsszavak: hálózat
Kapcsolódó cikkek
- Horvátország felé terjeszkedik a GTS
- OpenCL GPGPU stressz-teszt és Intel Ivy Bridge támogatás az AIDA64 v2.20-ban
- D-Link - Fluke Networks fejlesztés: D-Link Wi-Fi Planner
- Kockázatosak a szupergyors hálózatok - Hét éven belül terabit/másodperc? (1. rész)
- Open Enterprise Server 11: az összes szükséges szolgáltatás egy platformon
- Telekommunikáljunk róla: Tartalék vonalat, de milyet?
- Decemberben indul a Nemzeti Távközlési Gerinchálózat
- Új lehetőségek a GTS Ethernet VPN szolgáltatásában
- Az áramszünet nem zavarhat be
- Cisco: Catalyst 6500 újdonságok