Mobilfüggőek a magyarok is
A Vip-Phone okostelefon áruház vezetője Nagy Tamás a kutatás részleteibe is beavatott bennünket:
„A kutatásban karácsony óta, 4 hét leforgása alatt 3147 fő vett részt. A kérdéseinket a facebookon tettük fel, és a válaszok még számunkra is meglepő eredményt hoztak, pedig mi magunk jól ismerjük a mobiltelefonálási szokásokat!”
Kiderült, hogy a mobiltelefont csak a megkérdezettek 11%-a kapcsolja ki éjszakára, a többi 89% csak maximum lehalkítja a készüléket, ha moziban, színházban van. Amíg a telefon nem csöröghet, addig pedig még sűrűbben pillantanak rá a felhasználók, nehogy lemaradjanak egy fontos hívásról, sms-ről, hírről.
Vajon butít az okostelefon?
Arra is fény derült, hogy az okostelefonokra szinte rábízzuk magunkat.
A megkérdezettek 71%-a nyilatkozta azt, hogy csupán (maximum) 5 ismerőse telefonszámát tudja fejből, a többit a készüléke memóriájára bízza.
Miért is kellene fejben tartani a lényeges dolgokat, ha elég tudnunk azt, hogy hol az okostelefonunk?
Ez persze magával hozza azt is, hogy az ember a mobiltelefon esetleges lemerülése esetén szinte tehetetlenné válik. Még közvetlen ismerőseit is alig tudná értesíteni.
A legtöbben (76%) több mobiltelefon funkciót is használnak: nem csak telefonálnak, sms-eznek és fotóznak a készülékkel, hanem e-mailjeiket is ott nézik meg, és az internetet is használják naponta tucatnyiszor.
A legtöbbet használt alkalmazások és funkciók még: az autópálya-matrica, az ébresztő-óra, a feladattervező, a naptárfunkció. Az internetről pedig a facebook és a youtube a legtöbbet látogatott portálok a mobiltelefonokról, illetve kb: 20% tölt le zenéket, videókat a netről rendszeresen.
Már gyerekkorban elkapjuk a „mobiltelefon-vírust”
Ez a „mobiltelefon-vírus” már nem csak a felnőtt lakosságot fertőzi. A megkérdezettek 16%-a volt 20 éven aluli. Legtöbbjük már felső osztályos korban kap mobiltelefont, míg a felnőttek jókora hányada egyszerre több készüléket is tart a táskájában.
Mobiltelefon-függők lettünk? Ez jó vagy árt nekünk?
A mobiltelefonom az „irodám” – sokak tartják így. Benne tárolnak címeket, neveket, telefonszámokat, időpontokat, fájlokat, maileket… stb.
Az, hogy a mobiltelefon egyre okosabb információkkal szolgálja a tulajdonosát bárhol és bármikor, nagyon kényelmes, mert gyors, és megfelelő alkalmazkodást tesz lehetővé. Azonban veszélyt hordoz, ha feltétlenül rábízzuk magunkat, hiszen nélküle szinte szó szerint: elvesznénk.
Mobiltelefonok és okostelefonok kérdésében a kutatást végző VIP-Phone okostelefon szaküzlet és webáruház bármikor kész segítséget és információt nyújtani. Sőt, a használt mobiltelefonokat is becserélik egy újabbra – csak arra kell vigyáznunk, hogy a régiben tárolt információkat mentsük ki, hiszen az valóban „irodája” sokunknak.
Kapcsolódó cikkek
- NRC: a magyar internetezőknek csaknem a fele egyetért az internet jogi szabályozásával
- Több száz lengyel vizuális művészeti film egy múzeum honlapján
- Az amerikai rendőrök felhatalmazás nélkül kutathatnak a mobiltelefonokban
- Leonardo pixelekre bontva
- Disznóvágási demokrácia: szavazás neten a halálba küldendő sertésre
- Márciusban indul a Tesco Mobile
- Digitalizálják a Szabadkai Városi Könyvtár dokumentumait
- Apróhirdetési körkép: A többség már online csinálja
- Irodalmi hősök fantomképeken
- Újabb civil megmozdulás az ACTA ellen
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Széchenyi István Egyetem közreműködésével magyar műhold vizsgálja az aszályos területeket
Hiánypótló kutatás zajlik a győri Széchenyi István Egyetem részvételével, amelynek keretében egy műhold ad rendszeresen távérzékelt adatokat Magyarország területéről. A konzorciumban megvalósuló európai uniós projekt során az intézmény Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Kara az űrből érkező információkat elemzi és kontrollálja az aszályos időszakok hatásainak enyhítése érdekében.
Élje át a "Yes" Moment Élményt az electronica-n
Jubileumi évében, november 12-15. között a világ vezető elektronikai szakvásárán minden a „Minden elektromos társadalom” körül forog – ideális helyszín a Conrad Sourcing Platform lehetőségeinek megismerésére! A Conrad Electronic beszerzési platformként személyre szabott digitális megoldásokat kínál üzleti ügyfeleinek, hogy még hatékonyabbá tegye a beszerzést. Különösen, ha rövid időn belül nem tervezett műszaki igények fedezéséről van szó.
Számos MI-t használó alkalmazással ismerkedhettek meg a résztvevők a Mobile Broadband Forum kiállításon
Már több mint három millió mesterséges intelligenciára képes alkalmazás készült világszerte, túlszárnyalva a hagyományos alkalmazások számát – derült ki a 2024-es Isztambulban megrendezett Global Mobile Broadband Forum (MBBF) során.
Még két hétig jelentkezhetnek az IT hallgatók a K&H STEM ösztöndíjpályázatára
Meghosszabbítja két héttel STEM pályázatának leadási határidejét a K&H bank, hogy minél több egyetemi hallgató vehessen részt a kezdeményezésben. Az új határidő szerint november 17-én éjfélig fogadja a pénzintézet a pályamunkákat. A pályázatra – amelyben nyolc aktuális, innovatív téma közül választhatnak a jelentkezők – hazai IT képzést nyújtó egyetemek hallgatói jelentkezhetnek két kategóriában: mesterképzés és alapképzés. A nyerteseket szakmai zsűri választja ki, és akár 500.000 forint értékű díjazásban is részesülhetnek.