Pandavilág élőben a neten, Kínából
A két bekamerázott helyszín a Szecsuan tartományi Ja'an (Ya'an) városhoz közeli rezervátum, pandaközpont, illetve kutatóbázis.
"E csodálatos lényeket hazájukban megmutató kamerák arra a súlyos felelősségre emlékeztetik az embereket, amelyben minden Földön élő osztozik" - húzta alá az alkalomból kiadott közleményben Li Tö-seng (Li Desheng) a kutatóközpont igazgatója.
Az egyik kamera például öt pandabocs - köztük egy ikerpár - mindennapjait követi, míg egy másik a felnőtt állatokat filmezi. A www.explore.org/pandas weboldal gondozói az élő felvételek mellett az érdekesebb "jeleneteket" megörökítő szerkesztett változatot is rendszeresen közszemlére teszik majd a világhálón.
Szerdai nemzetközi debütálásán egy pandapáros a hátán himbálva magát zöld bambuszleveleket majszolt, a háttérben párás hegyi környezet volt látható. A háttérben harmadik társuk épp egy dombra kapaszkodott fel.
Az óriáspandák még mindig a világ legnagyobb végveszélyben lévő állatai közé tartoznak. Mintegy 1600 példány él közülük szabadon Kína erdőségeiben, elsősorban Szecsuan és az északnyugati Senhszi (Shaanxi), valamint Kanszu (Gansu) tartományok területén.
Világszerte további körülbelül 300 panda él fogságban, elsősorban Kínában.
Kapcsolódó cikkek
- NRC: a magyar internetezőknek csaknem a fele egyetért az internet jogi szabályozásával
- Több száz lengyel vizuális művészeti film egy múzeum honlapján
- Az amerikai rendőrök felhatalmazás nélkül kutathatnak a mobiltelefonokban
- Leonardo pixelekre bontva
- Disznóvágási demokrácia: szavazás neten a halálba küldendő sertésre
- Digitalizálják a Szabadkai Városi Könyvtár dokumentumait
- Apróhirdetési körkép: A többség már online csinálja
- Irodalmi hősök fantomképeken
- Újabb civil megmozdulás az ACTA ellen
- A német alkotmánybíróság elzárta a PIN-kódokat és jelszavakat a nyomozóhatóságok elől
Színes ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Flipperakadémiát indít jövőre a világhírű budapesti kiállítás
A részben egy 80-as évekbeli játékteremben játszódó Stranger Things című tévésorozat óriási sikere, a budapesti Flippermúzeum világhíre, vagy éppen a retró játékgépek árai egyaránt jól tükrözik az egykor népszerű automaták iránt újjáéledő általános nosztalgiát, rajongást. A flipperek világa azonban mára nemcsak a kiállításokról, vagy magángyűjteményekről szól: hosszú évek óta például komoly, országos és nemzetközi pontozásos versenysorozatokat is rendeznek ezeken a villogó, zenélő, csilingelő masinákon.
Már most nézőrekordot állított fel a Hogyan tudnék élni nélküled?
Még messze a december 12-ei premier, de az érdeklődés folyamatosan nő az év lejobban várt magyar filmjének ígérkező Hogyan tudnék élni nélküled? iránt. A Demjén Ferenc slágereire felfűzött zenés romantikus vígjáték első előzetese egy hónap alatt elérte az 1 millió megtekintést, ami azért kiemelkedő, mert ezt eddig idén sem hazai, sem külföldi film nem tudta utána csinálni. Sőt erre az eredményre az elmúlt évtizedben egyetlen magyar film sem volt képes.
Utazási konferencia az Angyalok városában
Egy új tévé színt visz a mindennapokba
Ma már nemcsak azért vásárolunk televíziót, mert a sugárzott műsorokat szeretnénk nézni, hanem mert a forradalmian új készülékek számtalan lenyűgöző funkcióval lettek ellátva. Hozzájárulnak ahhoz, hogy magasabb szintre emeljük a tévézés élményét.
A múlt feltárása, a jövő segítségével!
Kevés izgalmasabb terület létezik a régészetnél. Vajon mi rejtőzik a régi idők, épületek falai mögött? Felfedezések, meglepetések sokasága, amire nem igazán lehet felkészülni. Egy ilyen terepmunkát azonban nem lehet csak úgy, ásóval elvégezni, és még Indiana Jonesnak is óriási segítség egy-egy digitális, innovatív, 21. századi eszköz!