Célegyenesben az Androideák pályázat legjobbjai
Az Android Workshop Life-on hirdették ki a Top 10 alkalmazás ötletet
A csütörtök esti Android Workshopon kihirdették a Telenor Androideák ötletpályázatának legjobb tíz alkalmazását. A versenyre több mint 300 ötletet neveztek, a végső döntés pedig ezúttal is a szolgáltató Facebook követőinek kezében van: május 7-ig szavazhatnak arról, hogy melyik három ötletet valósítsa meg a mobilszolgáltató.
A Telenor előző, nyolcadik androidos rendezvényén hirdette meg Androideák Entertainment ötletpályázatát, melynek témája ezúttal a szórakozás volt. Az Android Workshop Life-on pedig kiderült, hogy kik jutottak a célegyenesbe a versenyen. A február 23-tól március 26-ig tartó időszakban szórakozással kapcsolatos öt kategóriában küldhették el alkalmazás ötleteiket a pályázók.
„A pályázatra idén több mint 330 ötlet érkezett, amelyből a szakmai zsűri válogatta ki azt a tizet, amelyet a leginkább kreatívnak, újszerűnek és megvalósíthatónak tartott. Izgalmas volt a feladat, hiszen a legváltozatosabb témákban érkeztek ötletek. Biztos vagyok benne, hogy bármelyiket is valósítjuk meg, új élményekkel ajándékozzuk meg az okostelefon felhasználókat.” – mondta el Badics Eszter, a Telenor közösségi média szakértője.
Az ötletbeküldési szakaszban beérkezett javaslatok között számos játékos, edukatív ötlet bukkant fel, melyek például a tanulást vagy a hazai látványosságok megismerését teszik könnyebbé. Emellett olyan, a mindennapi életben hasznos alkalmazásokat is javasoltak a pályázók, amelyek segíthetnek például a környezettudatosabb vagy az egészségesebb mindennapok kialakításában.
A több mint háromszáz ötlet közül tizenhárom tagú zsűri válogatta ki a legjobbnak ítélt tíz ötletet. A zsűriben bloggerek (Fodor Dávid, Androidrook.hu; Lippai Gergő és Lipovics Attila, Androidportál; Szabó Gergő, Webisztán), újságírók (Dojcsák Dániel, HWSW; Horváth Balázs, technet.hu), fejlesztők (Pintér Zsolt, MTVA; Tömöri Imre és Tóth Levente, Stereobold), valamint a Telenor munkatársai, Takács Zoltán termék-és innovációs igazgató és csapata kaptak helyet.
A legjobb alkalmazás ötleteket a Facebookon, a Telenor erre a célra létrehozott alkalmazásában ismerhetik meg az érdeklődők. A top 3 ötletet a Telenor elkészíti és közzéteszi a Google Play (Android Market) piacterén, a beküldők pedig egy Samsung Galaxy Nexust nyerhetnek. Az ötletekre május 7-én 18 óráig lehet szavazni.
Kapcsolódó cikkek
- Telenor: megkönnyített és kibővített részletre vásárlás
- A Telenor tavaly megduplázta mobilnetes ügyfélkörét
- Sport és egészség Androiddal
- Felére csökkenő költségek a Telenor Webirodájával
- Felhőalapú it-szolgáltatásokban látja a jövőt a Telenor
- Bemutatkozott a Meizu MX négymagos változata
- Május 3-án mutatkozik be a Galaxy S III
- Telenor: innovatív M2M megoldások az egészségügyben
- Levitte a metróba a Hipernetet a Telenor
- A Samsung Galaxy Nexus mától kapható a Telenor Netshopban
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Sony bejelenti második generációs zászlóshajóját, az Alpha 1 II fényképezőgépet
A Sony bemutatja a második generációs Alpha 1 II zászlóshajóját, egy új full frame, tükör nélküli, cserélhető objektíves fényképezőgépet, amelyet a Sony legmodernebb AI feldolgozóegységével működik. A fényképezőgép körülbelül 50.1 megapixel (MP) effektív felbontású érzékelővel rendelkezik, akár 30 fps sebességgel, AF/AE-követéssel képes elsötétedésmentes sorozatfelvételt készíteni, torzításmentes zárral van ellátva, és továbbfejlesztette a képtisztaságot a közép- és magastónusok érzékenységénél.
Az új Sony objektív nagy felbontást, gyönyörű bokeh-t és fejlett autofókuszt kínál
A Sony bejelentésével új utat tör: az FE 28-70mm F2 GM prémium E-bajonettes objektív a teljes zoomtartományban nagy, F2-es rekesznyílással büszkélkedhet, így gyönyörű bokeh-t, nagy felbontást és egyedülálló autofókuszt biztosít állóképekhez és videófelvételekhez, nem beszélve a prímobjektívek minőségével vetekedő élességről és kontrasztról.
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.