Széll Kálmán Terv 2.0 - Várakozó állásponton a távközlési cégek az új adó kapcsán
Az Invitel az MTI érdeklődésére közölte, az adó elveiről értesültek, a kormányzattal és a szolgáltatókkal több kérdést illetően egyeztetést folytatnak. A cég csak az egyeztetések lezárultát követően, a részletek pontos ismeretében tud nyilatkozni.
Az MTI megkereste a Magyar Telekomot, a UPC-t, a Vodafone Magyarországot és a Telenor Magyarországot is, választ azonban egyelőre egyik cég sem küldött.
A konvergenciaprogram szerint a távközlési szolgáltatási adót a költségvetés egyensúlyának biztosítása érdekében a tervek szerint már az év közepén bevezetnék, 2012-ben a kormány várakozásai szerint 30 milliárd forintot, 2013-tól pedig 52 milliárd forint többletbevételt eredményezne éves szinten.
A program indoklása szerint az adó illeszkedik a kormány jövedelmi adók súlyának csökkentését és az indirekt adók súlyának növelését célzó politikájába. Hasonló, fogyasztási típusú telekommunikációs adót az Egyesült Államok számos tagállamában alkalmaznak, Európában pedig Máltán.
Az adó telefonhasználat esetén általánosan minden megkezdett perc és elküldött SMS, illetve MMS után 2 forint lesz a tervek szerint.
Kapcsolódó cikkek
- Sem az NGM, sem a távközlési cégek nem kommentálják a telefonadóról szóló értesülést
- Megállapodás a roaming-díjak további csökkentésében
- Távközlés: Több száz EU-jogsértési döntés, Magyarország egyben érintett
- Távközlési adó: a kormány szerint nincs ok változtatni
- Jogszabályellenes a távközlési cégek különadója
- Hatályba lépett az NMHH frekvenciadíj rendelete
- EU-jogsértési eljárás Magyarország ellen a távközlési különadó miatt
- Egyes távközlési cégek teljes profitját elviheti a válságadó
- Távközlés: a fejlesztések halasztásához vezethet az új adó
- NHH: a fogyasztót védi az új uniós keretszabályozás