Májusban is emelkedett a mobilinternet-előfizetők száma
Májusban 2 millió 462 ezerre nőtt Magyarországon a mobilinternet-előfizetések száma, míg a teljes előfizetői táboron belül az aktív – a mobilinternet-szolgáltatást az utolsó három hónapban igénybe vevő – ügyfeleké 1 millió 907 ezerre emelkedett.
A forgalmazásban részt vevő aktív előfizetések alapján a Telenor piaci részesedése 29,17 százalékról 29,59 százalékra nőtt, ugyanakkor a T-Mobile-é 47,11 százalékról 46,90 százalékra és a Vodafone részesedése 23,72 százalékról 23,50 százalékra csökkent.
A gyorsjelentés adatai alapján az összes előfizetőt tekintve a Telenor piaci részesedése 28,17 százalékról 28,31 százalékra nőtt, míg a Vodafone-é 23,74 százalékról 23,63 százalékra, és a T-Mobile-é 48,08 százalékról 48,06 százalékra csökkent.
Májusban az adatforgalom alapján a Telenor piaci részesedése az egy hónappal korábbi 44,51 százalékról 44,79 százalékra, a T-Mobile-é 38,06 százalékról 38,20 százalékra emelkedett, közben a Vodafone-é 17,43 százalékról 17,01 százalékra csökkent.
A három mobilszolgáltató együttműködésén alapuló gyorsjelentés szerint az előfizetők az előző havi 1 millió 986 ezer után, májusban 2 millió 061 ezer GB adatot töltöttek le és fel, az egy aktív ügyfélre jutó átlagos forgalom pedig 1,08 GB-ra emelkedett.
A vizsgált hónapban az egy előfizetőre jutó adatforgalom két szolgáltatónál nőtt: a T-Mobile-nál 0,86 GB-ról 0,88 GB-ra, a Telenor esetében 1,63 GB-ról 1,64 GB-ra, ugyanakkor a Vodafone-nál 0,79 GB-ról 0,78 GB-ra csökkent ez az érték.
Május hónapban a T-Mobile ügyfelei az előző havi 756 ezer után 787 ezer GB adatot forgalmaztak, a Telenor ügyfeleinek forgalma 884 ezer GB-ról 923 ezer GB-ra emelkedett, a Vodafone ügyfelei az előző havi 346 ezer után májusban 351 ezer GB adatot töltöttek le és fel.
Az NMHH által havonta publikált jelentés képet ad a három szolgáltató országos kültéri földrajzi- és beltéri lakossági mobilinternet-lefedettségéről is, százalékosan, valamint térképeken bemutatva azt. A szolgáltatók általános szerződési feltételeiben (ÁSzF) szereplő eltérő garantált le- és feltöltési sebességek alapján készült lefedettségi térképek az NMHH honlapján érhetőek el.
Kapcsolódó cikkek
- A mobil-szélessávval való elégedetlenség a szolgáltatóváltás egyik legfőbb oka
- A Telenor tavaly megduplázta mobilnetes ügyfélkörét
- Hajts a mini Forma 1-es eseményért!
- Májusban is kevesebb mobil-előfizető volt hazánkban
- Fedélzeti internet az Air France és a KLM járatain
- Áprilisban 2,110 millió vezetékes szélessávú internet-előfizetés volt Magyarországon
- T-Mobile 4G/LTE már Budapest agglomerációban és vidéken is
- 4G mobilinternet-technológiát visz a Telekom az úszó EB-re
- MT: Egy díjcsomaghoz két SIM kártya - megoldás mobilinternet-megosztásra
- Vodafone: Befejeződött a szélessávú mobilhálózat fejlesztése
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Széchenyi István Egyetem közreműködésével magyar műhold vizsgálja az aszályos területeket
Hiánypótló kutatás zajlik a győri Széchenyi István Egyetem részvételével, amelynek keretében egy műhold ad rendszeresen távérzékelt adatokat Magyarország területéről. A konzorciumban megvalósuló európai uniós projekt során az intézmény Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Kara az űrből érkező információkat elemzi és kontrollálja az aszályos időszakok hatásainak enyhítése érdekében.
Élje át a "Yes" Moment Élményt az electronica-n
Jubileumi évében, november 12-15. között a világ vezető elektronikai szakvásárán minden a „Minden elektromos társadalom” körül forog – ideális helyszín a Conrad Sourcing Platform lehetőségeinek megismerésére! A Conrad Electronic beszerzési platformként személyre szabott digitális megoldásokat kínál üzleti ügyfeleinek, hogy még hatékonyabbá tegye a beszerzést. Különösen, ha rövid időn belül nem tervezett műszaki igények fedezéséről van szó.
Számos MI-t használó alkalmazással ismerkedhettek meg a résztvevők a Mobile Broadband Forum kiállításon
Már több mint három millió mesterséges intelligenciára képes alkalmazás készült világszerte, túlszárnyalva a hagyományos alkalmazások számát – derült ki a 2024-es Isztambulban megrendezett Global Mobile Broadband Forum (MBBF) során.
Még két hétig jelentkezhetnek az IT hallgatók a K&H STEM ösztöndíjpályázatára
Meghosszabbítja két héttel STEM pályázatának leadási határidejét a K&H bank, hogy minél több egyetemi hallgató vehessen részt a kezdeményezésben. Az új határidő szerint november 17-én éjfélig fogadja a pénzintézet a pályamunkákat. A pályázatra – amelyben nyolc aktuális, innovatív téma közül választhatnak a jelentkezők – hazai IT képzést nyújtó egyetemek hallgatói jelentkezhetnek két kategóriában: mesterképzés és alapképzés. A nyerteseket szakmai zsűri választja ki, és akár 500.000 forint értékű díjazásban is részesülhetnek.